За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 185 662
  • 22 216
  •   5
Отговори
# 21 465
  • Мнения: 33
И до къде се стига като си изпълняваш задълженията на 110%? Знам аз до къде стигнах - до бърнаут.
Бърнаута го има, но пък не изневерявам на себе си. Което за мен е по-ценно и важно.

# 21 466
  • Мнения: 727
Kaкто отново съм писала, не твърдя, че всеки го прави или че се случва навсякъде.
За норма според мен се смята, защото често вината се прехвърля именно върху хората, върху които е упражняван физически или психически тормоз и ситуацията се омаловажава. Затова отговорих на мнението ти, защото далеч не е и толкова рядко срещано, че да се твърди, че се преекспонира и е само заради "пренебрегване".
Има толкова много случаи, които далеч не се дължат на това. Мога да изброя много ситуации и ако желаете за всяка една от тях може да изкажете мнение, но се сещам веднага за пример от форума - преди около седмица-две в една от темите майка търсеше съвет как да постъпи, тъй като детето й, което е със специални образователни потребности, било тормозено в училището, което посещава. Чудеше се да го мести ли, какво да прави. Простете, ако не помня правилно всички подробности, но е нещо, което ми се беше забило в главата.
Аз също познавам такъв човек, който заради състоянието си имаше адски тежък гимназиален период. И далеч не "преекспонирам", като казвам, че е адски, но нека не задълбаваме. Тези теми не са приятни. А към тези хора, за съжаление, не винаги се проявява толерантност, колкото и да се набива в главите на подрастващите.

# 21 467
  • Пловдив
  • Мнения: 23 971
И до къде се стига като си изпълняваш задълженията на 110%? Знам аз до къде стигнах - до бърнаут.
Бърнаута го има, но пък не изневерявам на себе си. Което за мен е по-ценно и важно.
Ай мерси съм. Смених си работата и работя на 50-60% от капацитета си и не се прибирам като парцал.

Аз не съм преживяла тормоз, но общо взето гимназиалните ми години бяха период на самота. Предполагам, че се случи така, защото в осми клас бяхме приети с моя съученичка и приятелка от детството ( и досега), но тя се премести в друга гимназия, а другите се бяха групирали вече и не можах някак да се присъединя (което на екстроверт като мен не се отрази много добре). Не бяхме много задружен клас, сигурно се дължеше на това, че в повечето време бяхме само момичета.
Аз това не го намирам за тормоз по никакъв начин. Не си се приобщила, но никой не те е гонил, обиждал, удрял.

# 21 468
  • Мнения: 3 663
Личи си кой е бил тормозител в училище, след като прочетох всички мнения.
Тормозът в училище е много сериозен проблем и изобщо не бива да се омаловажа.
Сега вярно е че сития на гладния не вярва, но все пак повечето тук са майки на деца в училищна възраст, не е е ок да се вменява на тормозените деца, че сами са си виновни.

# 21 469
  • Португалия
  • Мнения: 4 571
]Ай мерси съм. Смених си работата и работя на 50-60% от капацитета си и не се прибирам като парцал.


подкрепям на 100%
много ми е скучно на работа в момента, ама многооооо...
защото, не съм натоварена на 500% ,както беше до сега
и, защото съм се научила, да нося поне 3 дини...
години наред работих с постоянно включен телефон, 24/7 някой можеше да ме потърси

отдавна съм разбрала, че незаменими хора няма, и съм се отказала да правя революции
затова, реших да се пренасоча , и да си кютам...



vesela_veli  , по какво личи?

# 21 470
  • Мнения: 727
мистик , един път е тормозена, втори път имала среда, трети- след училище вече нямала да се вписва...
Sunglasses

Защо да са несъвместими трите неща?

защото , ако имаш среда, ти е през *********, дали някой друг не те приема
Между другото, тук отново тълкуваш нещата прекалено еднозначно, без дори да знаеш нищо за мен.
И къде изобщо се коментира дали на някой му пука или не дали някой друг не го приемал?
На мен никога не ми е пукало, но когато имаш приятели и когато са обект на тормоз, е изключително неприятно и много често и ти ставаш обект на такъв, ако ги защитаваш или изобщо общуваш с тях.

И за да може да ме разбереш този път, ще дам конкретен пример - имах съученичка, която не беше българка. Естествено, не можеше да говори съвършен български, макар и да се справяше много добре. Случваше се да не може да произнесе някоя дума правилно и следваха отвратителни подмятания и обиди. И ако си мислите, че тези подмятания са били шегички и кой ли пък знае как може да я обидят за такова нещо - повярвайте ми, някои деца могат да бъдат изключително креативни и вулгарни щом става въпрос за простотии. Аз и още едно момиче дружахме с нея, помагах й с българския, защото имаше желание да учи, да си подобри оценките и да разбере по-добре граматиката. За чужденци граматиката може да бъде доста трудна. Естествено, далеч не я обиждаха само заради това. Откакто се сприятелихме с нея, аз и другото момиче също станахме обект на подигравки. Как да се "впишем" в подобна ситуация - да спрем да сме приятели с нея, предполагам? Никога не ни е пукало дали някой ни приема, но да се отправят вулгарни обиди всеки ден към теб не е особено приятно. Още по-малкото, че често не се ограничаваха само до обиди.
Още примери мога да дам, надявам се, че няма да се налага и този ще е достатъчен.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 11:38 от Mystiс

# 21 471
  • Пловдив
  • Мнения: 23 971
Личи си кой е бил тормозител в училище, след като прочетох всички мнения.
Тормозът в училище е много сериозен проблем и изобщо не бива да се омаловажа.
Сега вярно е че сития на гладния не вярва, но все пак повечето тук са майки на деца в училищна възраст, не е е ок да се вменява на тормозените деца, че сами са си виновни.
Добре. Но как наричаш деца, които са тормозени в няколко училища? Защото познавам такива. Не в едно, не в две, в три училища само тях тормозят.

# 21 472
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744

Аз не съм преживяла тормоз, но общо взето гимназиалните ми години бяха период на самота. Предполагам, че се случи така, защото в осми клас бяхме приети с моя съученичка и приятелка от детството ( и досега), но тя се премести в друга гимназия, а другите се бяха групирали вече и не можах някак да се присъединя (което на екстроверт като мен не се отрази много добре). Не бяхме много задружен клас, сигурно се дължеше на това, че в повечето време бяхме само момичета.
Аз това не го намирам за тормоз по никакъв начин. Не си се приобщила, но никой не те е гонил, обиждал, удрял.

Мисля, че изрично съм написала, че НЕ съм преживявала тормоз.

Няма какво да се правим на ударени, че златните ни яйца не са способни да са част от глутница, която да надушва слабите и да ги дъвче. Искат се усилия и възпитание, за да не се подадеш на животинския инстинкт да сдъвчеш по-слабия.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 11:40 от LemonDesi

# 21 473
  • Мнения: 3 663
Личи си кой е бил тормозител в училище, след като прочетох всички мнения.
Тормозът в училище е много сериозен проблем и изобщо не бива да се омаловажа.
Сега вярно е че сития на гладния не вярва, но все пак повечето тук са майки на деца в училищна възраст, не е е ок да се вменява на тормозените деца, че сами са си виновни.
Добре. Но как наричаш деца, които са тормозени в няколко училища? Защото познавам такива. Не в едно, не в две, в три училища само тях тормозят.
Лесни жертви
Сега аз не познавам тези деца и не съм наясно с обстоятелствата, затова не мога да се изказвам категорично.
Но имам близки срещи с деца тормозени в училище и не е никак приятно.

# 21 474
  • Пловдив
  • Мнения: 23 971
Не казвам, че всички са така, дори не казвам, че са повечето от тормозените, но аз лично познавам деца които знам защо са тормозени. И някои си го заслужават. А за някои са отговорни родителите.

# 21 475
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
С какво може да заслужи едно дете да бъде тормозено?

# 21 476
  • Португалия
  • Мнения: 4 571
Между другото, тук отново тълкуваш нещата прекалено еднозначно
[/quote]
не аз - ти ги тълкуваш еднозначно

нека ти дам пример и аз- ако идеш да гледаш женски футбол, знаеш ли колко пъти ще чуеш мизогинистични подмятания!?
знаеш ли за закон, който ги забранява??
тряба ли да се чувстват ли момичета жертви, или напротив?


за лесните жертви със СОП е ясно, че трябва защита
въпросът е какво се прави в обществото по този въпрос
дългите години изолация са дали, и още ще дават отражение - от колко години тези деца са приети в училище, наред с другите?

# 21 477
  • Мнения: 33
И до къде се стига като си изпълняваш задълженията на 110%? Знам аз до къде стигнах - до бърнаут.
Бърнаута го има, но пък не изневерявам на себе си. Което за мен е по-ценно и важно.
Ай мерси съм. Смених си работата и работя на 50-60% от капацитета си и не се прибирам като парцал.
Това го реши сама и без натиск, по своя собствена преценка или само за да се впишеш в определена среда? Предполагам първото. Което е много различно от това, за което писах.

# 21 478
  • Мнения: 18 969
Като стана дума за онлайн тормоз, унижения на съученици и пр., тук са дадени няколко примера от България - https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/18015306

# 21 479
  • Мнения: 8 939
Мисля, че съм в лек шок от някои мнения от последните 2-3 страници.
Не ми се пише, просто слагам линк към сцена от филма Чудо. Ако не разбирате за какво става въпрос, не сте чели книгата или гледали филма, горещо препоръчвам да го направите заедно с децата си.

Общи условия

Активация на акаунт