За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 186 240
  • 22 242
  •   4
Отговори
# 21 480
  • Португалия
  • Мнения: 4 583
филма съм го гледала
показват го, и още поне 2 , поне веднъж на срок, в часовете за час на класния
е и?
не филмът е определящ, а това Първо:как са възпитавани тези деца
и, Второ :дали имат самочувствие жертвите

има програми, в проблемни райони, за анти- булинг
какво включват??- доброволческа работа и спорт!

# 21 481
  • Мнения: 728
не аз - ти ги тълкуваш еднозначно

нека ти дам пример и аз- ако идеш да гледаш женски футбол, знаеш ли колко пъти ще чуеш мизогинистични подмятания!?
знаеш ли за закон, който ги забранява??
тряба ли да се чувстват ли момичета жертви, или напротив?
Добре, нека аз тълкувам еднозначно.
Това, че няма закон, който да забранява тормоза в училище, не значи, че е правилно.
Това, че няма закон, който да забранява да се обиждаме по гаден начин, не значи, че е добре да го правим и всичко е разрешено.

# 21 482
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
О, не, представеният отрязък от филма е толкова крещящ какво е определящо, че много родители трябва да го гледат, и гледат, и гледат докато го разберат... евентуално.

# 21 483
  • Португалия
  • Мнения: 4 583

Добре, нека аз тълкувам еднозначно.
Това, че няма закон, който да забранява тормоза в училище, не значи, че е правилно.
Това, че няма закон, който да забранява да се обиждаме по гаден начин, не значи, че е добре да го правим и всичко е разрешено.
е как да няма??
ти от ирония не разбираш , наистина

# 21 484
  • Мнения: 728
Ти от доста други неща май не разбираш.
Дадох ти конкретен пример.
Ако искаш коментирай дали според теб е приемлив и как да се "впишем" в подобни ситуации, след като имаш толкова много да кажеш по темата.

# 21 485
  • Португалия
  • Мнения: 4 583
Mystiс, съвсем доброжелателно ти казвам, че не аз имам проблем
имам достаъчно житейски опит, и съм разбрала , че не трябва да търся отговорност от другите
първо, и най-вече търся как да подобря себе си
ако се случи да не съм приета, и това да ме тормози по някакъв начин- търся отговора на въпроса защо?
ако не мога да подобря положението, „вписвайки се“ , значи не съм за там
насила хубост не става
и нищо не е непременно, такова каквото го виждаме ние- никой не е собственик на истината

# 21 486
  • Пловдив
  • Мнения: 23 971
С какво може да заслужи едно дете да бъде тормозено?
Например - преживявания на единия ми син. Учителката в началното училище ги беше подредила момче - момиче. Момиченцето беше особено противно, ръчкаше го, щипеше го, взимаше му моливи/химикалки. Той се е оплаквал много пъти, думата му срещу нейната - и на нея и се разминаваше, тя една симпатична, дребничка, а той доста едър за възрастта си. Докато един ден не хвана и не я опердаши, след като го е ощипала болезнено. И стана той виновен. Определено си заслужаваше да я опердаши, но учителката до тогава не искаше да ги размести, говорила съм с нея. Но последваха срещи с психолога, той е насилник, как така я бие и си имахме доста продължителни занимания.

# 21 487
  • Мнения: 728
И как може да подобри човек положението си, след като "не е приет", защото не е местен и не може да говори добре езика?
Как да се "впише" така, че да се чувства добре в средата, в която трябва да учи и да се развива? Да смени училището? Или направо държавата... Не разбирам.
Повярвай ми, колкото и да се чудехме "защо" група деца биха обиждали някого за такива тъпи неща, не бяхме достатъчно просветлени да намерим отговора. Явно още не сме. Сигурно сме сбъркали някъде и вината е в нас, както казваш.
След като имаш толкова житейски опит би трябвало да знаеш, че не бива да се втълпява вина за чужди грешки и непристойно поведение, въпреки че е правилно да се вглеждаме в себе си. Но от мненията ти изглежда все едно за всяка гадост и несправедливост всеки сам си е виновен. Прекалено обобщаващо изглежда всичко. И за убитите на пътя сигурно не трябва да търсим вина у другите, по тази логика.
След като имаш толкова житейски опит би трябвало да можеш да разграничаваш справедливост от несправедливост, грешно от правилно.

# 21 488
  • Португалия
  • Мнения: 4 583
нерде Ямбол, нерде....справедливост...
има една друга тема, където се опитват да намерят смисъла на несправедливия живот...

недей се мори, да разбираш моята житейска позиция- аз проблем, да си изясня насилниците нямам!
защото не търся смисъла на ситуацията, а гледам да я избегна, или да изляза от нея

# 21 489
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 059
Но последваха срещи с психолога, той е насилник, как така я бие и си имахме доста продължителни занимания.
Имало е несъразмерна употреба на сила, нормално. Трябвало е родителите да се намесят.

# 21 490
  • Мнения: 728
нерде Ямбол, нерде....справедливост...
има една друга тема, където се опитват да намерят смисъла на несправедливия живот...

недей се мори, да разбираш моята житейска позиция- аз проблем, да си изясня насилниците нямам!
защото не търся смисъла на ситуацията, а гледам да я избегна, или да изляза от нея
Не мога и да я разбера и да искам, защото не казваш какво конкретно би направила, само мяташ думи в пространството. Кажи ни, все пак имаш много житейски опит, ние тук не разбираме. Да знаем, да добием и ние малко мъдрост.
Aко така лесно се "избягваше" или се "излизаше" от всяка ситуация - животът на земята щеше да бъде рай за всички.

# 21 491
  • Пловдив
  • Мнения: 23 971
Но последваха срещи с психолога, той е насилник, как така я бие и си имахме доста продължителни занимания.
Имало е несъразмерна употреба на сила, нормално. Трябвало е родителите да се намесят.
След като са го щипали и ръчкали с месеци, някъде до преди Нова година, на мен хич не ми се виждаше да е неправомерно, че я е опердашил. Изобщо е пълно с такива деца, ходят и подръчкват, щипят, или с думи и после ако им отвърне побеснял - виновен е. Аз се опитах да се намеся, но чак след като я опердаши гадната го уредих с детето на едни приятели, майката на което също се обади да потвърди, че иска моето да седи с нейното и настана мир на неговия чин.

# 21 492
  • Португалия
  • Мнения: 4 583
Mystiс, не съм конфликта личност , но ти предизвикваш- какво точно не разбра?

приеми,че не всички имаме негативен опит
от няколкото пъти, в които не съм се вписвала, съм разбрала, че не трябва да се напъваш на всяка цена
освен това, никога не съм имала нужда да вляза във формирана група
по-скоро, аз ще формирам група около мен

дали в детска възраст, в тийн години, или като възрастна

но,понеже си буквалист- ще ти кажа:
Скрит текст:
последно, ми се случи в една група по пилатес
бяха си заформили хортуването по такъв начин, че аз и още една, влезли да попълнят празните места , не бяхме приети
аз не съм човек, на когото му пука от „приемане“ , и си изкарах предплатения срок, докато другото момиче не остана до края
междувременно, си потърсих друга школа

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 12:36 от Mamagemelar

# 21 493
  • Мнения: 5 183
Насилието се стопира единствено с насилие. Ако те обидят, обиждаш по-уязвимо, ако те ударят- удряш два пъти. Това,че по- умния отстъпва е най-голямата глупост, колкото отстъпваш, толкова повече ще те мачкат.

# 21 494
  • Мнения: 728
Ми то и аз не съм, но в случая предизвиквам, да. Като изказваш някаква позиция би следвало да можеш да се обосновеш. Питах конкретни въпроси - ти кое точно не разбра?
И аз бях предизвикана от изказването ти. Затова започнах дискусията.
Аз приемам, че не всички имаме негативен опит, ако още не е станало ясно от мненията ми.
Но ти очевидно нямаш чак толкова "житейски опит", за да разбереш, че има хора, които са били в такава позиция или са ставали свидетел на подобни ситуации. И това не е правилно. Не знам защо някой трябва да го преживее лично, за да го разбере. Не е правилно и да се втъплява вина, че за всяко непристойно поведение спрямо него човек сам си е виновен. Тук навлизаме в сива, опасна зона.
А всеки "житейски опит" е абсолютно индивидуален и е смешно да се използва като подобие на аргумент, особено по теми, по които явно човек го няма в големи количества.
Скрит текст:
И в групата по пилатес някой нагрубявал ли те е, обиждал ли те е, удрял ли те е? Очевидно говорим за съвсем различни неща.

Общи условия

Активация на акаунт