За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 095 776
  • 20 738
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 820
Наскоро чух една приказка, която много ми хареса - когато не знаеш какво да правиш, направИ крачка напред.

   Много хубава приказка. Ще я запомня. Има много голям смисъл. Ако човек бездейства, то няма как да му се разрешат проблемите.

# 721
  • Мнения: 5 820

   Харесва ми това. С всичките неща, които са написани в кръга, съм напълно съгласна. Дори виждам резултата, когато човек е сам. Когато до тебе има човек, който не те разбира, постоянно те ядосва, скъсват ти нервите, а ти правиш всичко за този човек и се стараеш да го търпиш, и накрая човек се съсипва - първо психически, а оттам води като последствие и влошаване на физическото ти здраве. Затова психика и физика имат равенство между тях. Щом си добре психически, оттам ще си добре и физически!

# 722
  • Мнения: 5 820
Където и да отидеш такива кокеги винаги ще се намерят . С течение на времето ще свикнеш и няма да ти прави впечатление . Първите месеци са най-трудни , това е времето , в което трябва да се адаптираш   и да опознаеш колектива и естеството на работа . Аз на такива килежки им давам пълен игнор , не ме интересуват комплексите на хората , не мога да се разбирам с всички , стоя далеч от интриги и се справям някак . Успех , Тинти , не слагай нещата толкова близо до сърцето си , има далеч по-важни неща в живота Kissing Heart
Знам, че е така. Но тя ме изкарва извън нерви още от сега, работим само двете, има и още една колежка, с която се разбирам. По цял ден да си мълчим и да се гледаме накриво ли, как да я караме, не знам...? Аз по принцип съм много чувствителен човек, опитвам се да не си го слагам, ама рядко ми се получава. Явно трябва да свиквам с нейните интриги и лъжи, защото постоянно лъже. Да не ти говоря, че като съм в почивка постоянно ми звъни и ме занимава с някакви филми относно работата. А сме още в началото...Disappointed

   Първо - съжалявам, че правя спам с пускане на последователни коментари.

   Не можах да се въздържа да не ви отвърна с коментар.

   Такива хора са злобни. Те просто искат да са център на вниманието. Те живеят, за да правят злини и да тровят другите хора. А относно колегите - навсякъде има такива, които обичат интригите и злобата. Такива колеги винаги се стараят да ти "подлеят вода", за да бъдеш уволнен. Затова се опитай да игнорираш тези колеги, които са злобни. А относно извън работно време да ви звъни колежката, няма право, освен ако няма нещо да ви съобщи относно смяна на работно време или друга новина около работата. А да звъни и да говори зад гърба на някого - няма право. Веднага бих я игнорирала и ако не разбере къде й е мястото, тогава ще й кажа всичко в очите й каква е тя и да престане да ме притеснява.

# 723
  • Мнения: X
Jennifer_w ти нещо се унесе ... световна конспирация видя... споко Grinning става въпрос за елементарен магазин и току що дипломирали се момичета.
Тинити ще си направиш много добра услуга ако си инвестираш вниманието в нещо сериозно - допълнително обучение (в момента тече прием на документи по програма на Агенция по заетостта), или книги или някакво друго хоби. Тия смешни истории с твоята колежка са пълни глупости, честно....

# 724
  • Мнения: 4 941
Jennifer_w ти нещо се унесе ... световна конспирация видя... споко Grinning става въпрос за елементарен магазин и току що дипломирали се момичета.
Тинити ще си направиш много добра услуга ако си инвестираш вниманието в нещо сериозно - допълнително обучение (в момента тече прием на документи по програма на Агенция по заетостта), или книги или някакво друго хоби. Тия смешни истории с твоята колежка са пълни глупости, честно....
Какво значи елементарен магазин? Нали все пак е работа, всеки иска да се чувства добре на работа. И момичето (по-точно жената) не е никак малка и се дипломирала отдавна. Опааа, грешка, тя дори няма диплома, а само средно.
Как да си инвестирам вниманието другаде, като ме занимава. И за мен не са смешни истории, работата ми зависи от тях, а оттам и прехраната.

# 725
  • Мнения: 630
Постоянно мисля как и с какво да предизвикам интерес в детето да чете книги. Много ми е трудно.

тинити, за средно образование също се получава диплома, така че жената си има.

# 726
  • Мнения: 4 941
Постоянно мисля как и с какво да предизвикам интерес в детето да чете книги. Много ми е трудно.

тинити, за средно образование също се получава диплома, така че жената си има.

То не съм сигурна и средно дали има, защото хората,които я познават казват, че не знаят дали е завършила, защото се е омъжила за циганин тогава и т.н. Да не влизаме в подробности. За поведението си определено няма диплома!
Да не ви занимавам с моите проблеми, но това си мисля напоследък.

# 727
  • Мнения: 1 729
Изпий две чаши майната му и не го мисли Kissing Heart

# 728
  • Мнения: 4 941
Изпий две чаши майната му и не го мисли Kissing Heart
Бих изпила и цяла бутилка, ако знам, че това ще приключи. Мразя такива хора! Но все пак мога да пийна довечера едно-две за успокоение.Yum

# 729
  • София
  • Мнения: 62 595
Постоянно мисля как и с какво да предизвикам интерес в детето да чете книги. Много ми е трудно.

тинити, за средно образование също се получава диплома, така че жената си има.


Нищо не можеш да направиш. Има деца, които просто не обичат да четат или към момента не обичат да четат. Ти си  чети, а все отнякъде ще се появи някой приятел, съученик, реклама на книга (като Хари Потър) или филм, които може би ще предизвикат интерес.

# 730
  • Мнения: 24 467
Постоянно мисля как и с какво да предизвикам интерес в детето да чете книги. Много ми е трудно.

тинити, за средно образование също се получава диплома, така че жената си има.


Нищо не можеш да направиш. Има деца, които просто не обичат да четат или към момента не обичат да четат. Ти си  чети, а все отнякъде ще се появи някой приятел, съученик, реклама на книга (като Хари Потър) или филм, които може би ще предизвикат интерес.
... И не мисли, нито напоследък, нито по принцип, че необичащите да четат художетвена литература са по-глупави.  Laughing Въпреки, че ти го пише човек, който много обича да чете.
Познавам всякакви читатели и необичащи четенето - и от двата типа има и интелигентни, и не особено, и никак... Sunglasses

# 731
  • Мнения: 630
Постоянно мисля как и с какво да предизвикам интерес в детето да чете книги. Много ми е трудно.

тинити, за средно образование също се получава диплома, така че жената си има.


Нищо не можеш да направиш. Има деца, които просто не обичат да четат или към момента не обичат да четат. Ти си  чети, а все отнякъде ще се появи някой приятел, съученик, реклама на книга (като Хари Потър) или филм, които може би ще предизвикат интерес.
... И не мисли, нито напоследък, нито по принцип, че необичащите да четат художетвена литература са по-глупави.  Laughing Въпреки, че ти го пише човек, който много обича да чете.
Познавам всякакви читатели и необичащи четенето - и от двата типа има и интелигентни, и не особено, и никак... Sunglasses
Може би наистина трябва да спра да мисля за това и да оставя нещата да се наместят сами.

# 732
  • Мнения: 24 467
Просто запази спокойствие и не се пренавивай.
Чети си твоите книги. Карай детето да чете някаква минимална норма, напр. задължителната литература /ако така ви е дадена от училище  Sunglasses/ за лятото - примерно - по две глави на ден или по 20 страници. Нещо такова. Да не забравя съвсем. И не се надявай, че ще заобича четенето утре. Може никога да не го заобича, може да му хареса след година, след пет или просто когато попадне на неговите книги!
Само не си късайте нервите за такива неща.
Бъдете здрави!
 Peace

# 733
  • Мнения: 5 820
   Когато бях малка, не обичах изобщо да чета. Впоследствие го заобичах. Не ми бяха интересни книгите, тъй като не можех да ги разбера. Родителите ми не бяха ми провокирали интереса към книгите. Но заобичах да чета в 7-ми клас.

   Затова спокойно и не се притеснявайте. Детето ви не е глупаво. Просто трябва да се провокира интереса му към книгите. Давайте му малки по обем книжки и му казвайте, че от книгите може да научи много неща и няма откъде да научи тези неща никъде другаде.

# 734
  • София
  • Мнения: 62 595
За дете в кой клас става въпрос? Ако е в първи клас - автоматизирало ли е четенето? Ако да, то книгите от списъка не са задължителни и аз не бих накарала дете, което спокойно може да чете, да чете насила. Нито задължителна, нито незадължителна. Не обичам да давам примери с моите деца, защото рядко чуждият опит е от полза, затова само илюстрирам. Децата ми са породени. Когато завършиха първи клас вече бяха автоматизирали четенето. Естествено, на изпроводяк им дадоха по един километричен списък с книги. Едното ми дете цяло лято буква не прочете, нито една книга от списъка и така не обичаше до чете и във втори клас. Иначе на училище всичко на 6. Започна да проявява желание  да чете в трети клас, но не и задължителните книги. Другото ми дете пак след първи клас, изчете половината списък, а любимата му беше Лукчо. чете и някакви други книжки, които вече не помня. На задължителните книги настоявах в шести и седми клас, защото материалът по български стана много тежък, а произведенията трудни и трябваше поне да ги минат на вентилатор през лятото, за да им е по-лесно в училище. В един момент и двамата станаха странтни читатели, изкупили сме целите томове от доста от най-популярните детски и пуберски книги - то не беше Хари Потър, то вампири, то какво ли не.
Та, твърдо съм против дете, което вече се е научило да чете, да бъде задъжително карано да чете дори една страница от книга. Ако ще да чете, то насила четене не става. Задължителното четене има смисъл само, ако детето има проблеми с четенето като усвояване на процеса и разбирането, т.е. трябва през лятото да навакса.

Общи условия

Активация на акаунт