Щъркелите долетяха и МАРТенчета заваляха! - тема 12

  • 49 466
  • 700
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 557
Честита нова и както винаги страхотна темичка  Hug Hug Hug

Относно магнезия , аз вчера бях на преглед и лекарката каза да го спирам вече , аз и казах че имам още за около 6 дена и тя ми каза , ОК тогава ги продължи и като свършат спирай. Но като чета сега че се спира две седмици преди секцио мисля и аз да ги спра , понеже няма време до секциото - 22.02 

# 31
  • Мнения: 366
Данито, цял живот ми се е налагала, но откакто съм с мъжа ми и той ме подкрепя се опитвам да си отстоявам позицията. Ей това я изважда извън нерви, че си имам мнение и го обръща на заяждане, а мен това ме изнервя, хормоните ми бушуват, притеснявам се за раждането, чакам си бебчето и не искам да се занимавам с глупости. Но съм сигурна, че като се роди ще има семейни войни Simple Smile Ния мерси за куража и ти дано да излезеш на глава със свекито
Дано намериш начин да се справиш с това положение по възможно най-щадящ начин и за двете страни.  Успех 👍

# 32
  • Мнения: 25
Благодаря за отговорите,а кога трябва да подам документи за соц. майчинство,предполагам след като се роди детето или... newsm78 newsm78 не ми е много ясно

# 33
  • Мнения: 18 558
Благодаря за темата!
Връщам се от лекциите-хранене,кърменне,презвнтация на продуктите на Здраве бебе.Имаше и подаръчета.Много съм доволна😊Полезни са.Видях и док.,която ще ми води раждането,ама тя не ме позна,щото ме е виждала веднъж.Ех,мното усмихната и приятна жена😊
Нямам търпение вече да се срещнем пак и да й споделя притесненията си.Разчитам да ми обясни всичко и да решим кое ще е най-добре.😊
Майки и свекърви-и двете са дразнещи,особено ако си бременна.
Живееш ли с някой от тях,трябва си съобразаване.Аз вече сън директна с всеки.Рязка понякога.По-добре така иначе не става.Да,млади сме,неопитни сме(повечето),но не сме малоумни.
Аз обаче понякога си мисля,че появи ли се бебе по-зле ще стане(ако мамите не са разбрани и сега се държат така,товя ще си продължава,даже ще се задълбочава).
Обаче и мама и свеки в първите дни множко ще дойдат,излишно е според мен.😊Мн сложни взаимоотношенията,понякога даже и със твоите си родители.Не знам на какво се дължат тия опити за вмешателство,винаги съм се чудила?

# 34
  • София
  • Мнения: 326
Аз ходих на преглед с доплер днес - много по-обстоен като измервания, кръвоток, води, плацента от ЖК. Бебчо в 34гс+3 е 2300гр с 200 гр повече от миналата седмица, всички размери са в средата на нормата. За дата на секцио ми потвърдиха да е след 38гс навършена.
От днес има намаление в baby.bg ако някой иска да се възползва.
За боядисването на косата - аз го правих през януари и си поддържам корените със спрея на Лореал, който върши чудеса  Simple Smile

# 35
  • cloud number 9
  • Мнения: 92
Хоп и аз в новата тема.... и да се оплача от два дена болна. На сироп за кашлица съм и смуча някакви билкови хапченца. Лошото е, че от днес и хрема имам а доки не си вдигна телефона да питам какви капки за нос може да взема, че не се издържа. Някой нещо да са му изписвали ефикасно за хрема?

# 36
  • София
  • Мнения: 855
pepita  много му се чудя и аз на този спрей, но видях само два цвята...? или на рекламата са толкова. Как действа? В смисъл, подбира се по цвят, или се адаптира към цвета или.... newsm78

Мис, старото поколение са малко по-консервативни от нас и тъй като на тях са се налагали едно време считат за небходимо и те да са "тежки"  и да дадат тон. Други времена са, конфликтите са неизбежни. И аз пробвах с добро, като видях, че не става зарязах и сега само отстоявам моето. Знаеш ли как съм я "дресирала" майка ми, но с добро не стана. Сега обаче е " както кажеш" и " ако искаш". Два вида рога сме, беше битка  Whistling

clear_sky Еуфорбиум спрей е хомеопатичен, после има Фитоназал на фирмата Абока, растителна основа. Като цени може да не ти харесат, еуфорбиумът е по-евтиният вариант. Ринитал са хомеопатични таблетки за смучене, друг вариант е Цинабсин (пак хомеопатия), от тях в повечето аптеки дават на блистери. Момичетата с домашните лекове ако се включат отново ще е супер, че там хич ме няма  Tired

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 494
Електра, за еднократната помощ, както и за детските, се подава молба-образец в "Социално подпомагане", което ти е по район. За помощта сякаш беше нужно само копие от акта за раждане. Мисля, че месец след раждането се подава.

Кураж на момичетата с проблеми в семейството! Нямам проблем ни с нашите, ни със свеки, но като се познавам каква съм, и да имаше нещо, щях да си мълча.

И на Фокси успех!

Аз от няколко дни имам внезапни схващания за секунди точно в слабините, направо краката ми изтръпват. Минава за секунди, ама е неприятно.

Другата седмица и аз планирам боя, почистване на лице, педикюр. Че в следващия един месец не се знае на какъв хал ще съм Simple Smile

# 38
  • Мнения: 254
Магнезия действа в различна степен на различните хора, зависи от нивото на калция, че даже и чувствителността на инсулиновия рецептор и куп други. Според мен ако се пие повечко вода и богати на калций храни ще стане по-бързо.
За проблемите с моята майка писах, мис напълно съм съгласна,че с времето нещата стават по-тежки.
На нащата кошара цял ден съм и търкала лепенките дето каката е налепила, ужас. Днес АГ-то пак не ми даде направление за раждане, чак на 2.03.  Close Shocked което ми е много късно за планово секцио, ако не изкарам. Възможно ли е спешно с избор на екип. Възможно ли е личния да го издаде. Луднах.
Сега съм намалели кг, а кръвното високо. Оф не е лесно е с майки и свекърви, с ММ е много гадно. В такъв конфликт не сме били, ще ми гръмне главата. Направо искам да избягам някъде. Както се нервих, че ще ходи командировка, вече нямам търпение да замине. Може да звучи много гадно, но не мога да плача повече, накрая ще стане някакъв проблем с беба. Искам всичко да се оправи,  знам само че трябва да се мобилизирам, защото раждането си е важна задача. Просто ми е трудно да се абстрахирам от обстоятелствата. Cry

# 39
  • София
  • Мнения: 1 408
Светле, на първо място не се ядосвай, бъди спокойна!
Говори пак с АГ-то, като нещо не те удовлетворява, за да ти даде точна причина защо е решил/а такова нещо. Например аз на всеки един преглед след всяко нещо, което ми каже аг-то само питам "защо?, в какъв смисъл?, ама как така? "  Mr. Green .. Аз вярвам, че при теб всичко ще е наред:)
Не се притеснявай за отношенията ти с тм.. беба като се роди и ще изчезне и спомен от конфликта. В момента и ние, и всички около нас са напрегнати, нервни.. Такива неща се пораждат от голямо притеснение, чакане... Но дойде ли големият ден остават само хубави емоции, според мен! Спокойно  Hug Hug

# 40
  • Мнения: 164
Благодаря на всички! В 34г.с съм, та се надявам да изкараме поне до 25.02.
Лежа в УМБАЛ"Св.Георги" Пловдив, щях да раждам в частна в Пловдив (ДжиМед), но след това, което стана....
Аз нямам проблеми със свекървата,но и не съм човек, който си мълчи...Моят съвет е- правете компромиси в рамките на допустимото, но не се тормозете вътрешно заради странични субекти т.е недейте да търпите всичко само за да няма конфликти.
Много е важно да имате и подкрепата на мъжа до вас.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 348
 
ivetsm, никога не са ми изписвали промивки. Какво да миеш, ако не знаеш какво има във влагалището? Ако няма нужда, можеш само да отмиеш естествените защитни секрети и да оставиш изсушена незащитена среда. Защо не изчакаш три дни? За толкова време излизат резултатите от микробиология.
SilverLining, ти как ще раждаш? Ако е вагинално магнезия може да изиграе лоша шега. А и по-бавното свиване на матката не е за подценяване. Това е една от причините за кръвоизлив след раждане.
Nia_192, аз съм се насочила към избор на акушерка, но тази, която искам, може да излезе отпуска. Мисля до седмица-две да я потърся и да видим дали знае как е с отпуските. За мен избор на екип има значение тогава, когато знаеш какво искаш от този екип и си търсиш лекар, с когото да се уговорите за желаното от теб. Ако е просто "да пази страх", ми се струва излишен разход.
djfeq,  Cry ужасно е такова отношение! И по разказа ти ми се струва, че няма да се разминете със сравняването. Най-вече другото ще расте по-правилно, ще се храни по-правилно, ще се държи по-правилно и изобщо... пъпка да излезе на другото, ще е по-добре изглеждаща от тази на вашето. Колко такива случаи има, наистина ужасно. Нямам представа другите как се справят, аз имам такова остро отношение, че хората не смеят много да си позволяват да ми говорят (само зад гърба ми го правят, но това е неизбежно и не зависи от мен).
 На майка ми пък винаги съм ѝ казвала точно това, което мисля, без недомлъвки. Даже ѝ правя забележка, когато е прекалила. Но ако ти нямаш сила да се опънеш на твоята, може да се включи мъжа ти Simple Smile
Dara10, най-добре ходи да  питаш социалните. По принцип има болничен по майчинство, който започва 45 дена преди термин и продължава някъде към 150дни общо. След това се води не болничен, ами нещо друго... може би отпуск по майчинство, не ги познавам термините. Та не знам социалното майчинство дали е след тези 150 дни или включва и времето на болничния.

 За еднократната помощ е нужен оригинал на акта за раждане, когато се взимат парите, защото на гърба му записват, че сме взели тази помощ. Но не знам дали е правило навсякъде или само в някои общини.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 508
Ох, днес направо прекалих с храната. Такова ядене му ударих, че сега не знам от какво ми се повръща, от бонбоните, които погълнах или от двойната порция броколи Rolling Eyes Голямо съм прасе, да ме пита човек защо го направих. Сега остава и киселините да започнат, за да сложат капака за вечерта.

# 43
  • Мнения: 25
Мерси много,ще ходя да си питам подробно,че и аз съм средата на март и от туткане нищо няма да взема  Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 326
Зайче, има 4-5 цвята на спрея - рус, тъмнорус, кестеняв, черен... аз си взех тъмнорус, въпреки че моя цвят е светло кестеняв и ми е ок. Спрея няма да ти промени цвета на корените, но боядисва белите коси и може да изкараш няколко месеца така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт