Щъркелите долетяха и МАРТенчета заваляха! - тема 12

  • 49 544
  • 700
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 569
Цитат
Елена Василева е страхотен лектор! Бях на нейни лекции за кърменето и дишане за обезболяване при естествено раждане.
Мис, отиди и на втората ако можеш - гарантирам ти, че всякакъв страх ще ти потуши - толкова е добра!

За раждането и дишането ги има в нета, гледала съм ги два пъти, много се впечатлих, разревах се и двата пъти като луда.
Страха ми никой не може да го потуши обаче... Laughing няма шанс  Mr. Green но винаги когато я слушам нея придобивам някакво учудващо спокойствие и си казвам, че сигурно не е никак толкова страшно.После минават няколко дни и пак ме обхващат страховете. Особено когато почти всички около мен почват да ми казват, че трябва да отида и да си родя секцио и колебанията почват наново, аз май няма да реша нищо до края.  Laughing
 Тази Елена Василева е с 13 год. опит в АГ отделение, сега не практикува за съжаление.
Остават ми още три лекции-грижа за бебето, Нормално и ЦС раждане, дишане по време на раждане-(ако успея на последната, защото влиза в март  Mr. Green)

# 76
  • Мнения: 6 558
О, мис, да я слушаш и гледаш на живо е съвсем друго, повярвай ми. Зайчето и тя ще ти каже Wink

# 77
  • София
  • Мнения: 1 509
Мерси за отговора. Аз се притеснявам, че реално като вече бебето е факт ще се чудя какво да го правя, ще имам ли време да чета, за да се информирам. А сега съм толкова изветряла. Забравям страшно много, къде от бременност, къде от възраст. Laughing

# 78
  • Мнения: 18 569
О, мис, да я слушаш и гледаш на живо е съвсем друго, повярвай ми. Зайчето и тя ще ти каже Wink

И мъжа ми е впечатлен от нея, вика "тая жена само дето гърдата не си извади вда покаже", така обясни всичко  hahaha Joy
много е харизматична и въздействаща, много неща каза, дето не ги знаех

# 79
  • Мнения: 342
Здравейте, момичета! Влизам да се похваля и оплача от днешния ден. Добрата новина е, че днес се видяхме с педиатъра, който бях харесала, и получихме потвърждение, че можем да се запишем на детска консултация при него. Лошата е, че след цяла зима пазене си изкълчих глезена, стъпвайки на криво на сухото!!! Направо съм бясна и ме болиии... Не ми стига другата забава, а сега и това. Утре съм на ЖК, но нямам идея как ще стигна до там и ще успея ли изобщо. Така ме е яд, че не мога да ви опиша...

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 6 573
Като сме сигурни, че е изсукало всичко от едната (защото има предна кърма, която утолява жаждата му и задна, която е хранителна), трябва да му предложим първо и от другата и чак тогава се изцежда, ако бебето се е нахранило. Само може би не докрай, за да не се стигне до свръх лактация. Може би някой по- опитен да се включи.

Споделям моя опит, без да натрапвам мнение. При едно хранене давам едната гърда, при следващо другата и така редувам. Никакво изцеждане, именно заради избягване на свръх лактация.

Тиама, бързо възстановяване. Компрес с лук съм чувала, че бил полезен при изкълчване, заради противовъзпалително и болкоуспокояващо действие. Арника ако имаш също вземи.

# 81
  • Мнения: 5
Skrech благодаря за отговора! Просто док ме притесни с взимането на мерки преди резултата да излезе и малко се бях шашнала какво се случва. В крайна сметка пропуснах промивките, а и още днес излезе микробиологията и е ок.   
Хубав празник, момичета!

# 82
  • Мнения: 342
Тиама, бързо възстановяване. Компрес с лук съм чувала, че бил полезен при изкълчване, заради противовъзпалително и болкоуспокояващо действие. Арника ако имаш също вземи.

Благодаря, selleste! И аз знам същото за лука и веднага сложих такъв компрес. Дано помогне! Сигурно от мен се носи мирис на манджа, ама това е, мъжът ми да му мисли  Laughing

# 83
  • Мнения: 6 558
Мис, всичко, което знам за кърменето е от нейната лекция. ТМ е прав Crazy

Селесте, аз казвам за малко изцеждане на другата гърда от гледна точка на това да не се запуши някой канал или по-лошо. Че какви снимки ни показаха на въпросната лекция, направо ме втресе. Мисля да питам и акушерките в моята клиника, там много се държи на кърменето и обясняват като видят, че се интересуваш.

# 84
  • Мнения: 509
И аз знам като Селестве, чувала съм от майки, че редуват гърдите на всяко хранене. НО аз имах малко кърма и на всяко хранене давах и двете... Tired и след това често почвах да цедя, уж да стимулирам, но след 3я месец се отказах и минахме на АМ.

# 85
  • Мнения: 899
Хммм голяма мъка е сега на всечки жени да кърмят.. много цедене па чайове па витамини и тн. А едно време никакви проблеми не са имали тцтц...

# 86
  • Мнения: 557
Момичета ако имате трудности с кърменето може да се обадите на "Ла лече лига"  и те ще ви посетят в дома за да ви консултират безплатно , една моя дружка ми каза че го правели на доброволни начала и тя им се е обадила.

Аз съм посещавала тяхна лекция на тема кърмене , захранване и отбиване и там също казаха че всяка мама може да се обади ако има нужда  Peace

като дойде време телефоните на дружеството ще ги намерим в интернет  Peace

# 87
  • Мнения: 786
Препоръча помпата на Авента и каза механична да вземем, че електрическа изобщо не не трябва. Тази на Авент била най-добрата помпа-обясни ни защо и какви са й предимствата. Сега вече знам каква помпа па си купя. Simple Smile
Не съм много сигурна в това, защото още в болницата започнах с ръчна авент, и беше голяма мъка, затова си купих Медела и се родих. А на доктори за марка изобщо не бих се доверила, знаейки че хвалят тези, които им плащат.
Мислех, че в темата ще се запише консултант по кърмене от ЛЛЛ. Но може вече да не е практика.

# 88
  • София
  • Мнения: 855
Момичета, честит празник!  Two Hearts Бъдете обичани и ценени във всеки един ден от годината, не само днес! Весело посрещане Simple Smile

Днес чета само хубави новини от мерки, жк и подобни. Съжалявам само за Tiama и инцидента с глезена, дано се оправи бързо! Аз имам страшния "навик" да падам на последните останки от лед, на ръба на някоя локва и да се хоризонтирам директно в локвата....Сега много внимавам, надявам се тази година да ме подмине  Embarassed
За Елена Василева или добро или нищо Peace И двете видео-та ги има закачени на заглавната страница в раздели раждане и кърмене и така си се казват- Елена Василева за раждането/ кърменето. Отделно под видеото има публикувани и статии пак по същите въпроси, от същата авторка. След като бях на тези две основни за мен лекции, нямах нужда от повече информация, толкова изчерпателна беше. Ако имате възможност да отидете на живо-не пропускайте.
Мис, исках да те питам, Флебодията пиеш ли я още? Какво ти казаха за нея? Аз днес я поднових защото положението стана страшно и мисля да я оставя до след раждането,защото на 100% ще имам тежки поражения в долната част на гърба  Mr. Green (а.к.а големи, зли хемороиди  Twisted Evil).

От това, което си спомням от лекции в болницата относно кърменето, казаха че само първите 1-2 дена бебето да се слага и на двете гърди за да се стимулира кърмата. След което 1 кърмене=1 гърда, другата почива. Това ако всичко тръгне нормално.Ако имам проблеми ще звънна  на консултант на ЛЛЛ.
Аз вече звънях един път преди да отида на консултация с моята АГ, защото се бях побъркала от притеснение- от едното каналче ми изтича коластра, примесена с кръв. Лекарката както и консултанта ми казаха че се случвало на много жени, оформяли се капилярите около каналчетата и се казвало Синдром на ръждивите тръби (Rusty pipe syndrome). Сега наблюдавам и се надявам всичко да е наред и като се оформи/ отпуши това каналче всичко да тръгне нормално. Но докато чаках за прегледа всякакви картинки ми минаха през главата  ooooh!
Другия вторник и аз съм на преглед за разкритие, има още време, настроена съм позитивно засега. Дребен е много подвижен, но при мен като че ли нещата се успокоиха и няма да се ражда, поне така изглежда. Може пък да дочакаме баба Марта  Crazy

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 6 573
При мен каката засука веднага, имах си и кърма, освен това девойката ядеше на поискване, през час и половина и няма много време за запушване Simple Smile Но пак казвам, това, че съм го правела, не значи, че е било най-правилното.

И като подхванахме темата, от вчера гърдите ми започнаха да се наливат и стягат както в началните месеци на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт