Юлска тема 37

  • 41 642
  • 269
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 709
Мен пък сега ме информираха за епидемията от морбили в Румъния, която може да дойде насам. Май месец много румънци идват във Варна.
Нашите нали са ваксинирани, вероятността да се заразят е минимална

# 181
  • Мнения: 11 747
Така е, Скарлет, но като прочетеш, че 3000 и не знам си колко души са се разболели, от които 20% са били ваксинирани... Те ги делят на първи прием и втори прием, нашите са само с един прием за момента, в по- рискова група попадат. Не би трябвало да се притесняваме, то ако за всичко се притсняваме..., но аз нали съм си хипохондричка.

# 182
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 690
Пине аз съм по зле от теб.........Нуждая се от помощ си мисля.След последното му боледуване му меря поне по три пъти на ден температурата..........все ми се струва топъл.Той милия вече бяга като ме види с термометър в ръка.Да не говорим,че по сто пъти го питам "боли ли те гърлото".Откачила съм.........

# 183
  • Мнения: 11 747
Захарче, аз в момента съм по- добре. Миналата година бях във върхова фаза, и аз като теб с меренето на температурата. Предполагам, защото беше първа година в детско заведение и хем боледуваше повече (все пак повече от тази година), хем и аз нямах опит. Имам предвид опит в изживяванията като емоции, стрес, нямам предвид като конкретна среща с болести и лечение. Втората година по- добре върви. На теб сега ти е първа година, догодина, т.е. от есента ще си по- добре. Е, колко добре може да си... но все пак.

# 184
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 690
О,Пине дано отмине,че наистина си мисля вече,че съм за лудницата  Crazy

# 185
  • Мнения: 11 747
Да, и аз бях за лудницата и сега понякога съм. За тази страна на родителството не бях подготвена. И за тази. Винаги съм се чудила на хората какво толкова се тюхкат за елементарни вируси. Разболяло се, ще оздравее, като всички хора. Ама наистина не разбирах всички драми и трагедии. Е, сега ги разбрах. А колко сигурна бях, че аз няма да правя така...

# 186
  • Мнения: 317
Привет от мен!
Не стигам да ви пиша... Дано болестите стоят далече от нас всички занапред, много тегава зима явно беше за дечицата....
Кико беше 2 седмици на бабин дом, да закрепи малко и да не ходи на градина. А аз купих билети за Катар, пътуваме на 30ти, и сега стискам палци 8 дни да не се разболее в градината, че не ми се пътува така, както боледува....

Моето напускане на работа е епично, чакам да стане юни и да се приключва, че кой напуска 6 месеца, не знам. Все едно съм бременна, такова с всеки ден става по неприятно и тежко и разсеяно.
Толкова съм се наточила за хубаво лято и безгрижни дни... Пък после ще търсим дом и ще ремонтираме и каквото трябва да се прави... Дано да се случи.
Някой има ли препоръка за много добър невролог в София, ако ще платено да е?
Закъсала съм го за стотен път и ми трябва идея къде да отида....

Ох, след малко ще пиша за Катар Simple Smile и предстоящото шоу Simple Smile

# 187
  • Мнения: 4 709
Така е, Скарлет, но като прочетеш, че 3000 и не знам си колко души са се разболели, от които 20% са били ваксинирани... Те ги делят на първи прием и втори прием, нашите са само с един прием за момента, в по- рискова група попадат. Не би трябвало да се притесняваме, то ако за всичко се притсняваме..., но аз нали съм си хипохондричка.
Нали знаеш, че работя при ОПЛ-та, току що пристигна писмо от министерството какво да правят при случай на морбили, та там пише, че заболелите в възрастова граница /нашите деца са 8%. Спокойно това не е много, повечето били бебета, защото те нямат ваксина изобщо. Само дето не знам нашият набор навремето дали е ваксиниран, че ето това си е проблем  newsm78
Луиза, приятно изкарване в Катар, и вземи се включи във ФБ групата с някоя снимка от това пътуване  Wink

# 188
  • София
  • Мнения: 1 832
Къде зачезна Джина?

# 189
  • Варна
  • Мнения: 368
Е, Скарлет, ти направо ме успокои. Пина, и аз преди като теб си мислех, к'во толкова, ще покашля, покиха, ще оздравее. Пък сега и чуждо дете да чуя с гадна кашлица и ми се свива стомаха, като знам какъв ужас е за всички. Аз от миналата седмица, когато се разболя Елин, свалих 2кг. Това е единствената положителна новина от 7дни насам.  Бебето и то е много болно и всеки ден сме на лекар, буквално. Понякога с едно дете, понякога с две.
Уф, да дойде лятото!
А, Скарлет, ти медицинско образование ли имаш?

# 190
  • Мнения: 11 747
Ро.ко, дано скоро се похвалиш, че всички сте напълно здрави!
Скарлет, нашия набор и твоя, че ти се оказа друг набор от мен, а мислех, че сме един, но няма значение, нашите набори сме ваксинирани на 100%. Сестра ми прекара морбили на около 15г и аз не се разболях. Но тя и хепатит прекара и аз пак не се разболях... това не е гаранция. И всее пак, знам, че нашите набори са ваксинирани. Някъде от 70-ти ли..., 71-ви ли... са започнали, май  Thinking Сестра ми не е била ваксинирана, май, никой не знаеше. Тя е родена с проблеми и е растяла с много проблеми и беше без повечето ваксини. То не, че е кой знае какво морбилито... седя вкъщи и се гледа в огледалото колко е пъпчасала 10 дена и се оправи.

Да, къде е Джина?!

# 191
  • Мнения: 748
ro.ko, и ние имахме такъв период, в който постоянно имаше един болен. В годината, в която се роди Кирил, бяхме у ЛЛ на и 25 декември, и на 1 януари. Добре, че тя е педиатър и има кабинет у тях. Предполага се, че с изграждането на имунитет става по-лесно. Или поне на мен спря да ми пука. Сега си ходим навсякъде с една раничка лекарства и инхалатор, но доста претръпнах в сравнение с първите години.

Преди десетина години бях класна на един випуск, в който децата почти не бяха ваксинирани. От 26 човека, 24 се разболяха от някаква шарка, но вече не помня дали беше варицела или някаква друга. При 23ма мина без проблеми, на един обаче даде някакви усложнения. Наложи се да лежи в инфекциозна болница, от там пък лепна менингит. Много гадна история, поне всичко завърши добре.

# 192
  • Мнения: 11 747
Има специална тема в бг-мамма. От 69-та се ваксинира в БГ морбили, а от 72 е задължителна. Което значи, че всички над 50г също са силно астрашени, неваксинирани. Но навремето, когато сестра ми кара морбилито, майка ми и баща ми не се разболяха, а не са ваксинирани, няма начин, те са 47 и 50 набор.

# 193
  • Мнения: 4 709
А, Скарлет, ти медицинско образование ли имаш?
Naughty  Laughingкомпютърен специалист съм им. Но покрай тях научих доста неща, някои от тях не толкова позитивни.
Скрит текст:
Например знаехте ли, че крастата си я има като болест и в момента, на всичкото отгоре се хващала и от мръсни дръжки на врата, направо  Shocked сега съм някаква маниачка на миене на ръце. Виждала съм много цигани, които са болни от краста. Ей такива гадости. Confused

# 194
  • Мнения: 4 842
Аз знам  Mr. Green Хепатит А се хваща по същия начин.

Общи условия

Активация на акаунт