Фейсбук иска лични данни за потвърждение...

  • 20 223
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Влизам от три различни таблета плюс телефон и лаптоп. Само ме уведомява,че влизам с различна операционна система и да потвърдя аз ли съм или не.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Боже, колко проблеми с тоя фейсбук. Добре, че го затрих преди две години. Предпочитам тукашния форум, далеч по-интересен ми е. А относно личната карта - да духат супата. И според мен е нагло да я искат.

# 47
  • Мнения: 4 411
Това с личната карта е безумно просто. Те не са оторизирани да ти я искат, пък ако ще в общите им условия да го пише. И ако аз съм се регистрирала като Пенка Пенкова и искат документ, с който да го докажа, много бързо мога да си принтирам една "карта за библиотека" с моя снимка, на която да пише, че съм Пенка Пенкова. Или пък със случайна снимка от нета.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 601
То един средно грамотен компютърно човек може и копие на лична карта да подправи с други имена и снимка. В крайна сметка няма лично да се праща тая лична карта там, а ще се покаже сканирано копие, нали. Пълно безумие е това изискване.

# 49
  • Мнения: 4 411
Е, за един Фейсбук няма да си даваме толкова зор. Иначе ако искат и пропуск за НАСА ще си правим, сканиран  hahaha

# 50
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Не изачетох цялата тема, но ще ви копирам името на потребител във фейсбук, чиито прфил плъзна вчера
Скрит текст:
" Gini Ya Sob, Maaf Beribu Maaf En Sorry Banget Kalo Komentar Gue Ini Nyinggung Perasaan Elo Pade. Tapi Gimana Ya, Kalo Gue Diem Gak Komen Ntar Lo Nyesel. Gapapa Ya, Gue Komennya Gak Panjang Kok. Yg Penting Komenlah. Kan Elo Sendiri Tau, Kalo Komen Yang Panjang Banget Tuh Nyebelin. Kek Kemaren Tuh, Ada Yang Komen Di Gosip Intelejen... Waduh Parah Banget Tuh Orang. Pas Lagi Seru-serunya Orang Berdebat Soal Ahok, Eh Nongol Komen Gak Jelas. Statusnya Apa... Komennya Ngelantur Kemana-mana. Masa Ditengah Komen Serius Antara Yg Pro Ama Kontra Ahok Saling Jegal, Nongol Tuh Komentar Yg Puanjang Full Very Very Long En Cerita Soal Naruto Vs Sazuke. Apa Hubungannya Coba Naruto Sama Anis Baswedan, Agus Harimurti & Ahok? Mata Gue Sampe Keriting Bacanya, Apalagi Nyang Ngetik Yak? Gue Mikir, Ni Keyboar Yg Ngetik Pasti Tak Ada Tuts Enternya. Soalnya Tulisan Panjang Gitu Tapi Tak Ada Jeda Alenianya. Bahkan Titik Koma Juga Gak Karuan Letaknya. Lo Kira Komen Gitu Tuh Lucu Apa? Kagak Sob... Kagak Ada Lucu Lucunya Sama Sekali. Bikin Naik Pitam Iya.... Tapi Herannya, Gue Jadi Penasaran Pengen Tau: Apa Sih Sebenarnya Maksud Dr Komen Yg Aje Gile Gitu Panjangnya. Tapi Ya Gitu Sob, Nyang Diomongin Kagak Nyambung, Muter-muter Dengan Kata-kata Yang Diulang Ulang. Jengkel Kan Gue? Tapi Ya Itu Tadi, Makin Gue Jengkel, Makin Penasaran Nih Sama Ni Orang Yang Komen. Kuatan Mana, Gue Yang Baca Komen Apa Dia Yang Nulis? Komen Panjang Itupun Terhenti... Bukan Karena Komennya Yg Udah Habis Tapi Karena Laptop Gue Yg Ancur. Habis Saking Kekinya Ama Tuh Komen, Gue Banting Laptop Apel Bekas Dimakan Codot Gue Ampe Retak Semua. Itu Makanya Sob, Komen Gue Kali Ini Pendek En Singkat Aja. Gak Pake Panjang. Takut Gue Banting Laptop Lagi Gara-gara Capek Nulis Komen Yang Terlalu Panjang Tak Ada Habisnya Kek Odong-odong Konvoi. Iya, Soalnya Kalo Gue Sampai Banting Laptop Lagi, Mungkin Besok Gue Kalo Mo Update Status Ato Ngomenin Status Elo Terpaksa Pake Daun Lontar. Bokek Gue Gara-gara Ngeladenin Komen Panjang Gak Jelas Cam Ni. Hufff... Sampai Mana Tadi Sob? Oya, Nyampe Kalo Ngomentarin Status Teman Itu Takusah Panjang Panjang. Cukup Singkat Padat Jelas Dan Berisi. Tak Perlu Panjang Lebar Pake Istilah, Idiom-idiom Yang Gue Sendiri Kagak Ngerti Artinya Apa. Kayak Komen Gue Ininih Sob, Singkat Padat Jelas Berisi Dan Gak Diulang Ulang. Terpenting Tuh Maksud Tujuan Kita Tersampaikan. Percuma Aja Komen Dengan Kalimat Panjang Tapi Justru Ngeselin Yang Baca. Apalagi Kata Katanya Sering Diulang... Itu Sama Aja Mau Mengataken Yang Baca Itu Orang Bego Hingga Tak Bakalan Ngerti Maksudna Kalo Gak Diulang-ulang. Makanya Sob, Gue Kasih Tau Ya, Contohlah Komen Gue Ini. Gak Panjang Banget Tapi Langsung Mengena Ke Sasaran. Cukup Singkat Padat Jelas Dan Berisi. Tak Perlu Panjang Lebar Pake Kosa Kata Aneh Aneh Kayak Rasiolasisasi, Komenisasi, Statusisasi, Samblterasi Dll... Model Komentar Macam Itu Bosenin, Bro... Bikin Ilfiel Yang Baca. Coba Lo Baca Status Or Comment Yang Panjangnya Naudzubillah Gitu, Boring Tak? Lo Kira Komen Gitu Tuh Lucu Apa? Kagak Sob... Kagak Ada Lucu Lucunya Sama Sekali. Bikin Naik Pitam Iya.... Tapi Ya Sutralah... Urusan Masing2 Orang. Mau Komen Panjang Kek, Pendek Kek, Tokek Kek.... Apa Urusannya Ama Kita? Tapi Ya Itu Tadi Sob..., Herannya, Gue Jadi Penasaran Pengen Tau: Apa Sih Sebenarnya Maksud Dr Komen Yg Aje Gile Gitu Panjangnya. Wowowow... Nyatanya Sampai Setengah Jam Gue Baca, Belum Kelar Juga Komennya. Gue Jadi Haus Dan Pingin Minum Sprite... Dan Nyatanya Nyebelin. Capek Bacanya, Apalagi Yg Ngetik Ya? Itu Sebabnya Gue Tak Suka Nulis Komen Terlalu Panjang. Pegel Nih Jempol Mencetin Keyboard. Cukup Singkat Padat Jelas Dan Berisi. Tak Perlu Panjang Lebar Pake Istilah, Idiom-idiom Yang Gue Sendiri Kagak Ngerti Artinya Apa. Kayak Komen Gue Ini Nih Sob, Singkat Padat Jelas Berisi Dan Gak Diulang Ulang. Terpenting Tuh Maksud Tujuan Kita Tersampaikan. Percuma Aja Komen Dengan Kalimat Panjang Tapi Justru Ngeselin Yang Baca. Apalagi Kata Katanya Sering Diulang... Itu Sama Aja Mau Mengataken Yang Baca Itu Orang Bego Hingga Tak Bakalan Ngerti Maksudna Kalo Gak Diulang-ulang. Konyol Banget Kan? Percuma Juga Komen Segitu Panjangnya Sampe Berpuluh Kilometer, Toh Belum Tentu Ada Nyang Baca. Hanya Makluk Kurang Kerjaan Aja Yg Punya Waktu Ngebaca Komen Gak Jelas Gitu. Dikira Lucu Apa? Ya Amplooop... Kalo Dipikir Pikir Ternyata Komen Singkat Gue Ini Lumayan Juga Ya Panjangnya. Tapi Beda Kan Ama Komen Ngawur Yang Banyak Beredar Di Fb, Wa, Bbm En Di Sosmed Lain. Komen Gue Ini Mah Biarpun Panjang Dikit Tapi Beda... Kayak Ada Manis-manisnya Gitu... Bandingin Aja Ama Komen Ngaco Lain Yang Ngomongin Narutolah... Uttaranlah... Satria Baja Hitamlah... Power Rangerlah... Padahal Status Yang Dikomenin Tuh Tak Ada Hubungannya Sama Sekali. Gak Nyambung Bangetlah Pokoknya. Bikin Kesel. Contohnya Komen Kek Komen Panjang Di Akun Suara Rakyat Yang Mosting Kasus Si Ahok. Di Tengah Komen Serius Antara Yg Pro Ama Kontra Ahok Saling Jegal, Nongol Tuh Komentar Yg Puanjang Full Very Very Long En Cerita Soal Naruto Vs Sazuke... Tapi Ajaibnya, Gue Jadi Penasaran Pengen Tau: Apa Sih Sebenarnya Maksud Dr Komen Yg Aje Gile Gitu Panjangnya. Tapi Ya Gitu Sob, Nyang Diomongin Kagak Nyambung, Muter-muter Dengan Kata-kata Yang Diulang Ulang. Jengkel Kan Gue? Tapi Ya Itu Tadi, Makin Gue Jengkel, Makin Penasaran Nih Sama Ni Orang Yang Komen. Kuatan Mana, Gue Yang Baca Komen Apa Dia Yang Nulis? Komen Panjang Itupun Terhenti... Bukan Karena Komennya Yg Udah Habis Tapi... Kali Ini Hape Cina Gue Yg Ancur. Habis Saking Kekinya Ama Tuh Komen, Gue Banting Hape Cina Gue Hingga Remuk. Dan Itu Mungkin Terakhir Kalinya Gue Bisa Baca Status Panjang Ngeselin. Soalnya Gara2 Baca Komen Kek Gitu, 2 Laptop Gue Ancur Lebur. Dan Asal Lo Tau Aja Ya, Gue Nulis Komen Ini Pake Daun Lontar, Men... Parah Banget Kan? Lebih Parah Lagi Kalo Lo Percaya Ama Komen Panjang Kocak Gue Ini Buahahahaahaaa 2017 Mantap Kalau Penting Hubungi Ajha 0823 1292 9182 Oke"

това е единия, има още няколко, чиито имена съдържат и целувки и каки ли не други емотиконки, та не ми се вижда редно на нашия съфорумец да му блокират профила, че и да искат лични данни, които нямат право да искат, при наличито на такива профили. А фалшивите са стотици, меко казано.

# 51
  • Мнения: 2 909
Ми репортни ги.

# 52
  • Мнения: 249
Днес ми блокираха профила , нямам идея защо , реален е , ползвам го от години , не съм качвала нищо необичайно . Поиска ми името , с което съм известна в ежедневието си(което е и името на профила ми) , както и сниман документ , за да се идентифицирам . Ако е документ официален - 1 брой , сниман със заличени лични данни , можеше и 2 други например 2 сметки за различни платени комунални услуги на мое име. В началото си помислих, че е нещо бъг , но и на телефона и на компютъра ситуацията беше еднаква в продължение на няколко часа. Изпратих сниман документ , на който съм скрила всичко освен имената и снимката си. Сега  (няколко часа вече)при опит да влезна във ФБ ми излиза съобщение , че проверяват документа и ако има нещо ще се свържат с мен . Нямам нищо на мейла от ФБ. Не бях чувала за подобен случай досега и недоумявам защо ми се случва. Дали след като мине проверката им ще разбера какво я е предизвикало  newsm78

# 53
  • Мнения: 9 652
... недоумявам защо ми се случва....

Някой "доброжелател" яко те е докладвал.
Може да те е докладвал като нереален профил, като спамеща, като някоя, която го заплашва и т.н. Не помня всички опции.

# 54
  • Мнения: 249
Тоест , всеки може да докладва , когото реши с измислен довод ?
И сега какво следва , ФБ ще ме разследва колко съм реална или вредна ?
А ще ме уведоми ли за повода за това и кой за какво ме е докладвал ?

Аз пък си помислих , че някой иска да ми хакне профила и това са мерки за сигурност .

# 55
  • Мнения: 2 909
Ще те уведоми за какво те е, но не и кой.

# 56
  • Мнения: 249
Благодаря Ви , за разясненията  Peace
Отдавна съм минала възрастта за такива номера и шегички , съответно и познатите ми , но явно навсякъде има "доброжелатели" . Дори не съм ядосана , наистина ми е странно .

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ми тегли им една българска. Има живот и извън фейсбук. Те пък много си повярваха нещо, та вече и разследват потребителите си.

# 58
  • Мнения: 2 909
Все пак трябва да се спазват някакви правила.

# 59
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Днес и мен някой недоклатен индивид ме е докладвал, че съм с нереално име. Имам съмнение коЯ е. Не съм тролила, не съм обиждала, но явно е мода да се докладва всеки, който не те кефи и не мисли като теб. Особено се случва в разни партийни странички. При мен дори не беше в такава.

Та, аз не съм с истинското си първо име. Само фамилията ми е моята. Причината - че е рядко срещано и в комплект с фамилията - една единствена комбинация у нас. За това и не искам навсякъде да ми се вее името и всеки ръкоблудец да рови в гуугъл да търси инфо за мен. Профилът ми се абсолютно реален, качвам снимки, участвам в много групи, администрирам страници и т.н.  Сега какво да правя?! Копия от ЛК? Но не съм си с истинското име...тогава какво ще докажа?! Има ли начин да продължа да съм с името, с което искам?! По какъв начин да докажа, че хората ме наричат с ФБ името ми?! Може ли сега да се впиша с истинското име и после пак да го сменя?!

Имам позната, която успя да си върне ФБ имената, които са различни от истинските й, но тя имаше доказателства, че в някои среди я знаят така.

Общи условия

Активация на акаунт