Фейсбук иска лични данни за потвърждение...

  • 20 236
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 31 780
Като ви казвам, че светът отива по дяволите..."Швейцарец е осъден заради едно харесване във Фейсбук"

 Shocked

Ако лайквам тогава с фалшивия си профил, никой с пръст не може да ме пипне  Sunglasses

# 76
  • Мнения: 2 616
Като ви казвам, че светът отива по дяволите..."Швейцарец е осъден заради едно харесване във Фейсбук"

 Shocked

Ако лайквам тогава с фалшивия си профил, никой с пръст не може да ме пипне  Sunglasses


Скрит текст:
Биг Брадър всичко види и иска да наказва... Оруел май скоро ще се окаже прав.  Sunglasses Все пак важното е, че: "Кеслер бе осъдил в издание на сдружението си еврейския ритуал за колене на животни и бе обвинил евреите, че не са по-добри от нацистките си палачи. Осъденият сега мъж обаче не е успял да докаже, че Кеслер е проявил расизъм, антисемитизъм или фашизъм, прецени районният съд в Цюрих." newsm10 Grinning  Швейцарският съд явно не прилича на българския. Grinning Grinning Grinning
 Grinning Grinning Grinning

 Grinning

# 77
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 840
Ако лайквам тогава с фалшивия си профил, никой с пръст не може да ме пипне  Sunglasses
Ама на местожителство ще трябва да пишеш "В Русия съм, в Русия съм" и нон стоп да връткаш IP адреси....че току виж докато лаквайш някой неудобен коментар и през вратата ти ще нахлуят мъже с черни маски Laughing

# 78
  • Мнения: 31 780
Леле, за няколко лайка - такива гимнастики  Mr. Green

# 79
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Боже, какво си причиняват някои хора само и само да имат профил в заветната мрежа...

# 80
  • Мнения: 4 841
Боже, какво си причиняват някои хора само и само да имат профил в заветната мрежа...

Която иначе е едно противно място, където свестен човек не трябва да припарва Laughing

# 81
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Не щях да го напиша, че да не ми наскачат върли защитници, но си е така. Аз имах профил, изтрих го преди три години. Няма да си го причиня повече. За мен е помийна яма.

# 82
  • Мнения: 2 486
Не щях да го напиша, че да не ми наскачат върли защитници, но си е така. Аз имах профил, изтрих го преди три години. Няма да си го причиня повече. За мен е помийна яма.
Пък в бг-майката мирише на рози и виолетки  Joy

# 83
  • Мнения: 31 780
Не щях да го напиша, че да не ми наскачат върли защитници, но си е така. Аз имах профил, изтрих го преди три години. Няма да си го причиня повече. За мен е помийна яма.

Като цяло само глупости се пишат. Въпреки че има и положителна страна.
Но пък на мен ми е връзка с много близки хора, които са в чужбина и рядко се виждаме.

# 84
  • Мнения: 4 841
Не щях да го напиша, че да не ми наскачат върли защитници, но си е така. Аз имах профил, изтрих го преди три години. Няма да си го причиня повече. За мен е помийна яма.

Постът ми беше насочен към лицемерите, които силно мразят фейсбук, но правят какви ли не гимнастики, за да си направят фалшив профил там.
Като цяло платформата има своите недостатъци, но има и много предимства, които просто трябва да се използват с мисъл.
Ако наистина регистрирането беше малко по-стриктно, и вътре нямаше анонимни малоумници, откачалки и твърде много деца, щеше да е доста по-различно. Макар че и сега възможностите за персонализация и настройки дават много възможности фейсбук да се използва така, че да е полезно и забавно място.
Лошото е, че хората не четат, не се интересуват, пляскат публични постове и снимки, приемат за приятел всеки, който им прати покана, сами си наспамват стените с глупости, харесвайки всякакви идиотски неща, а накрая - платформата е тъпа. Ми не е, тамън като държавата е - каквато си я направиш. Има гета, има панелни спални, но има и спокойни затворени комплекси; има долнопробни кръчми, но има и приятни ресторантчета  Relieved И е въпрос на избър къде ще "живееш", как ще се държиш и с какви хора ще се обграждаш.

Но да се критикува някой колко е гадно, а тайничко и с маска да се промъква през задния вход - говори много за личността на човека, който го прави.

# 85
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
BirdsFlu, абсолютно на същото мнение съм. Не бих могла да го напиша по-точно.

Ограничила съм постове и контакти, следя само това, което ме интересува. Поддържам връзка с хората, с които искам. И, естествено, подбирам какво да покажа и на кого да го покажа. Смятам, че по същия начин са направили и приятелите ми - ако не искат да ми виждат публикациите, настройките дават много възможности.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Единственото нещо, за което ми липсва профила там, е това, че ме подсещаше за рождените дни. Нищо друго не ми е нужно.

# 87
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 840
Единственото нещо, за което ми липсва профила там, е това, че ме подсещаше за рождените дни. Нищо друго не ми е нужно.
Въпрос на стил на живот.  Grinning Някои го използват само за селфита и генериране на лайкове за Егото. Други въртят бизнес, трети следят какво се случва в ареала им, четвърти поддържат връзка с приятели, пръснати по света и т.н.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Аз това за поддържането на връзка с приятели по света не го признавам. Вече има вайбър и подобни приложения, с които много по-непосредствено поддържам връзка с приятели, които са далеч. Пък и така някак по-естествено си се отсяват приятелите и близките познати, на които държа от тези, без които и без това мога да си живея. Във фейса имах около 200 приятели, до един ги познавах лично, нямаше непознати. И какво? Не ми липсват сега. Тези, на които наистина държа, си ги имам във вайбъра и редовно си пишем и се чуваме. Дори и без вайбър щях да си ги чувам, защото са ми близки и имам нужда да си общуваме. Снимки и там си пращаме, а ми е спестена лавината от непотребни постове и албуми, която ме заливаше във фейсбука.

# 89
  • Мнения: 31 780
Аз това за поддържането на връзка с приятели по света не го признавам.
Скрит текст:
Вече има вайбър и подобни приложения, с които много по-непосредствено поддържам връзка с приятели, които са далеч. Пък и така някак по-естествено си се отсяват приятелите и близките познати, на които държа от тези, без които и без това мога да си живея. Във фейса имах около 200 приятели, до един ги познавах лично, нямаше непознати. И какво? Не ми липсват сега. Тези, на които наистина държа, си ги имам във вайбъра и редовно си пишем и се чуваме. Дори и без вайбър щях да си ги чувам, защото са ми близки и имам нужда да си общуваме. Снимки и там си пращаме, а ми е спестена лавината от непотребни постове и албуми, която ме заливаше във фейсбука.

Всеки сам си решава и избира как ще общува с приятелите по света. Ти предпочиташ вайбър, друг фейс, трети скайп.
Имам познати пък нямат фейс и караме на вайбър. Хубаво е да има човек избор.
Иначе е някаква мания на много хора да си пишат по цял ден на стената си. Какво пили, какво яли, къде били. Непрекъснато си слагат селфита и всяка снимка, която си направят. Случвало се дори да ми пишат на лично и едва ли не да ми се  карат защо на моята стена публикувам на високосна и защо не слагам мои снимки. Нахранвам такива веднага и повече не ме занимават с глупости  Mr. Green А не са глупави хора, познавам ги лично, но тази мания и показност във фейса не я разбирам. Няква липса на внимание ли е не знам.
Скрит текст:
Имах колежка на една работа с която си останахме близки. Много лъчезарна, добра, абе въобще готина. Но и тя се вманиачи и по цял ден пост след пост. Кога работи не знам. Веднъж тя ми се обажда да пием кафе. Ами ок, разбрахме се в еди колко си часа. Отивам в кафенето, поръчах си и чакам. Чаках половин час, звъня, не вдига, тръгнах си. И после във фейса видях, че през това време е имала 8 поста на стената си. Предимно глупости. Питах я, какво се случи, защо не дойде. Тя ми се извини и каза, че имала много работа. Та питах я във фейса ли работи и колко и плащат за да пише безсмислени постове и да връзва тенекия. Можеше поне да ми звънне предварително. Извиненията и после не ме интересуваха. Та не се виждам с нея вече. Изперкаха хората с този фейс.

Общи условия

Активация на акаунт