Майка настройва брат срещу брат

  • 6 965
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 381
Пепитка, свекърва ти триангулира. Това според психологията е манупулационна тактика при която един човек манипулира други двама като контролира комуникацията между тях. Оформя се триъгълник, в който двамата братя говорят помежду си предимно чрез майката. Фактите се изкривяват от майката, за да служат на целите й да разделя и владее. По-често срещано е отколкото си мислиш. 

Има какво да направите - развалете триъгълника. Но тъй като това е продължавало цял живот може да е труден и дълъг процес
        много точно е според мен написаното

# 16
  • Мнения: 8
Позната до болка история. Резултатът е- не съм виждала сестра си от 15 години, но и нямам никакво желание, защото и тя като майка ми е много лош човек. Интересуват се само от пари и кой как изглежда. Майка ми не може да ни обича едновременно и двете. Обича мен няколко години, после обича нея няколко години. Понеже тя е по- добре в материално отношение и по - слаба като килограми- последните години и е любимка. Аз нямам един почивен ден от 14 години насам, не съм спирала да работя, много често и на две места, но не мога да изкарам пари да и купя и щори и пердета, да направя нова кухня, да санирам терасите, да купя нови климатици и т.н.безкрайно е за изброяване. И имам проблем с килограмите. Което опеделено ме прави човек труден за обичане дори от собствената ми майка, ако изобщо мога да я нарека така. Малко спамих сякаш, но се чувствам много предадена. От цялата работа тя има две дъщери, а аз нямам сестра. Разделяй и владей....е номера. Проклинам ги! Кому беше нужно това. Още веднъж се извинявам за нахълтването в темата

# 17
  • добрич
  • Мнения: 68
Аз не бих си мълчала,все пак това е най-близкия ти човек,не е редно да криеш от него тези неща.Не го настройвай с/у тях,но поне му кажи какви го върши майка му.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Лично моето мнение също е да не се мълчи. В крайна сметка така се налива вода в мелницата на майката и тя си продължава игричките. Ако има някакъв шанс да се спасят отношенията между двамата братя, мисля, че е по-добре да се разобличи майката, ето, в случая и лелята и бащата могат да потвърдят, ако братът не хване вяра отначало.

Но пак казвам, това е лично мое виждане, а аз в такава ситуация не съм била. Видях, че са писали момичета, които са били и някоя от тях беше дала съвет да не се намесва авторката. Нищо чудно това пък да се окаже верният път. Авторката най-добре си познава мъжа и тя може да прецени.

# 19
  • Мнения: 736
 Може пък да се направите и вие на хитри,  да й играете по свирката, такива хора за лакоми, колкото повече вижда, че й се връзвате толкова повече ще започне да говори, действа и най накрая сама ще се издъни от лакомия, без ваша помощ  Mr. Green
 А бе, тази майка е истински кукловод....

# 20
  • Мнения: 381
ММ също много работи и понякога не се виждаме за повече от час два дечер,но не мога да му се сърдя,тъй като сега е преоритет да имаме дете и така сме се разбрали.Все пак не искарва чак толкова много,че да праща и 20 лв на мама.Последните месеци имах нужда от хапчета,който бяха околко 130 лв на месец, а и сега и той се лекува,че имам проблем с бъбреци и пикочен мехур. Мисля,че преоритет ни е да имам дете. Може би сте прави да кажа,но смятам да го обмисля и да е добре поднесено, за да не го нараня много и да не излезе тя по хитра. Тя от години има скайп и го ползва, аз умишлено от вчера съм и пуснала покана от моя,но тя не я приема.По същото време си пишех с брат му и тя от вчера 3 пъти се чува с него,а и на него казах ,че съм и пуснала заявка,но няма резултат. Бях сигурна,че няма да ме добави. И аз не знам защо се занимавам, ама така не ме е било яд никога. Яд ме е на нея много.
   

# 21
  • Мнения: 736
 Пепитка, аз докато мълчах за всякакви интриги и злонамерени действия, ММ е знаел но докато не му казах какво ме тревожи, той си е мислел, че всичко ще премине, това е назад във времето. Въпреки, че интригите бяха насочени спрямо мен, не към него но го въвличаха във всякакви такива "заради мен". Слагам кавичките  защото аз към тях лошо не съм правила но всеки има трески за дялане, държала съм се добре и съм имала огромни очаквания, че ще ме приемат както моята майка приема ММ. Пък и има друга страна на монетата, ако споделиш и не получиш подкрепа, ще разбереш какъв човек имаш до себе си. Не казвам, че ще се обърне да защитава семейната чест но има и такива случаи, тогава или ще видиш "истинско лице" или ще се убедиш, че човека до теб на твоето мнение. Може би и аз не бих търпяла ако се държат така с ММ но той е доста по емоционален и не би оставил нещата по този начин. Гадното може да е само ако той си помисли, че и ти създаваш интриги но по думите ти, той е доста запознат и по-скоро /според мен/ да му дадеш смелост и да намери някакво решение.  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 701
И аз не знам защо се занимавам, ама така не ме е било яд никога. Яд ме е на нея много.  
Ставаш емоционално зависима от майка му и тя ти обсебва съзнанието. Много ще си патиш, ако продължиш по същият начин. Губиш твоето ценно време в размисъл за нея. Тя по този начин успява дори и индиректно да контролира съзнанието ти и твоите чувства са под нейна власт. Това ли искаш? Мисля, че не. Млада си още да ги осъзнаеш тези неща.
Трябва да си запълниш съзнанието с приятни неща. Не я добавяй в скайп, откъсни всички контакти с нея.
Каквото си видяла в нейният скайп можеш да го споделиш с мъжът ти, ако ти тежи.
Но, ти си имаш мъж, живеете заедно, нейната благословия не ти трябва.
Игнорирай я от живота си, зачеркни я, прекъсни всякакъв контакт с нея, щом това те тормози. Безразличието е най-голямото наказание, което можеш да и причиниш. Бъдете щастливи с мъжът ти, само шампанско и рози, романтични мигове и прекрасно дететнце. Ето така ще я сложиш на мястото и, а не като се измъчваш, тя ще се изкефи максимално, ако разбере.

# 23
  • Мнения: 381
Madame_Butterfly да ти кажа си абсолщтно права и не знам как да се отърся,така съм и набрала,че чак ме е обсебило.

# 24
  • BG
  • Мнения: 2 458
Пепитка, ще ти кажа само едно нещо и вярвай, че е така: те са майка и син. Каквито и отношения да имат, винаги ще си останат майка и син. Връзката е неразривна. Не се меси в отношенията им, защото някога може да получиш упреци от всеки един от двамата, че ти си била подстрекател и причина за раздорите между тях. Да се оправят. Ако той повдигне въпроса, успокоявай го, подкрепяй го, но само толкова.

# 25
  • Мнения: X
Madame_Butterfly да ти кажа си абсолщтно права и не знам как да се отърся,така съм и набрала,че чак ме е обсебило.
Успокой се.    Grinning
Свекърва ти и другия си син не обича.Тя е от хората, които обичат само СЕБЕ си.
Просто другия сега има пари, та трябва да играе театро, за да й праща.Ако покаже малко любов и отношение към мъжа ти, току виж брат му се обидил, че мама го пренебрегва и спре кранчето.
НАй-вероятно точно това му дудне постоянно...как мъжа ти няма пари, как не й дава, как на нея не й стигат и така до безкрай, само и само да изкрънка поредната сума от другия син....Долна работа.
Ако той случайно обеднее или се разори, бъди сигурна, че мама ще забрави да му се обажда ден през ден.
Няма да промениш нищо.Не знам и доколко мъжът ти ти вярва, да не вземе да се обърне срещу теб, ако му кажеш нещо за майка му.....А и той не е дете, сигурно и сам вижда каква е.
Единствения начин човек да се справи с подобни хора, е пълен игнор.Все едно не съществуват.
В краен случай, когато се налага, изтърпяваш час-два служебно гости по роднински повод, през останалото време просто забравяш, че съществуват.

# 26
  • Мнения: 381
Тя сега е бясна,защото майката на другата и снаха я чакат да  почине всеки момент.Заминаха и брат му  и тя  при майка и за кой знае колко време.Ще дадат пари също за лекарстава и да помогнат, и няма да могат месец два да и дадат пари.Ядосва се,че  сина и щял да заминава.Пък то много ясно,че ще е до жена си,в тоя момент и дори дума не става за чудене.
 Иначе , да те са майка и син и такива ще са.Мен просто ме заболя от отношението и ,и виждам човека който обичам да страда. Май ще си обичам мъжа и ще и дам игнор, и ще съм до него. Каквото прави си е за нейна сметка, аз вярвам че рано или късно ще се разбере какво прави.

# 27
  • Сф
  • Мнения: 10 664
След драмата по изнасянето и ремонта на квартирата, некоректният наемодател, после некоректният работодател , който щеше да съдиш, сега нова драма ли има? Нали не бяха дошли да ви помогнат роднините  по ремонта, сега вече в скайповете ли си ровите?
Твоите  теми са някаква безкрайна сапунка! По- добре наблегни на правописа, вместо да търсиш" под вола теле" нон- стоп.
Забелязах , че винаги ти си онеправданата, много лош мироглед над живота, само това ще кажа. Stop

# 28
  • Мнения: 381
След драмата по изнасянето и ремонта на квартирата, некоректният наемодател, после некоректният работодател , който щеше да съдиш, сега нова драма ли има? Нали не бяха дошли да ви помогнат роднините  по ремонта, сега вече в скайповете ли си ровите?
Твоите  теми са някаква безкрайна сапуна! По- добре наблегни на правописа, вместо да търсиш" под вола теле" нон- стоп.
Забелязах , че винаги ти си онеправданата, много лош мироглед над живота, само това ще кажа. Stop
Благодаря за отговора! Няма как да се харесвам на всички и не държа. Малко груб ми се струва коментара ти. Не си ровим по скайповете,а случайно попаднах и по любопитствах. Какво означава ,че съм онеправдана? Аз случайно да съм написала някъде,че аз нямам вина? Като ти се струват сапунки не чети! И само да ти кажа,че  работодателя ми ме изгони бременна.В днешно време не съм дори единствената и няма и да съм последната с такъв проблем.Сега ще бъде и осъден за постъпката си.

# 29
  • София
  • Мнения: 24 839
От цялата работа тя има две дъщери, а аз нямам сестра. Разделяй и владей....е номера. Проклинам ги! Кому беше нужно това. Още веднъж се извинявам за нахълтването в темата

Номерът е да успееш въпреки лошотията на майка ти, да запазиш отношенията със сестра ти, а не да кълнеш като циганка!
Моята родителка беше същата- от деца ни настройваше една срещу друга.
Много години се поддавахме дотолкова, че не се виждахме дълги периоди от време, като преглъщахме неща, уж казани от едната за другата.
И да, сестра ми винаги е била по- добре материално от мен, едно поради професията си и после, защото не ѝ се беше наложило да купува собствено жилище.
Но, това не ми е било проблем- всеки получава колкото си заработи.
Тя и майка ми подпомагаше тогава, и дори беше повярвала че съм стисната, а не че нямам възможности.
Така продължи много време и чак на зрели години проведохме един многочасов разговор, в който ни се изясни как едни и същи случки бяха интерпретирани различно от майка ни.
И чак тогава- бяхме по на 40г., станахме близки.
Но, през всичките години, не сме си позволили да повярваме дотолкова на майка ни, че да се намразим и да скъсаме отношения.

Общи условия

Активация на акаунт