Да подам ли сигнал в социални грижи?

  • 24 368
  • 171
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 639
Висок тон страна на родителя  не винаги е равно на бой:)  понякога действа отрезВително на детето да се повиши тон.

# 16
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 689
Ясно всичко е само предположения.Убеди се,че го малтретират пък тогава звъни.
Моето реве постоянно и да започва още в 7.00 преди да тръгне на градина.Първо,че не иска да яде и после си намира още куп причини.Може и моите съседи да си мислят,че го пребивам  Rolling Eyes

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
и аз много викам напоследък, на 6 е детето, преди не виках така (като беше по-малко), да не говорим пък още преди да имам деца - супер странно ми беше някой да вика. Така, че разбирам авторката, че й е странно, но фактът да е такова е само поради причина, че още няма "зверче" у дома.
И аз едно мислех, едно стана....всеки ден обещания, че няма да се крещи..
Детето ми понякога, особено пък вечер си реве без причина, от преумора, от изнервеност и то, от липса на идея какво иска....изобщо не мога да предположа в момента, че ако реве някой, значи го бият. Ми то има 10010100 причини да се реве и от нищото.  Crazy

# 18
  • Мнения: 6 639
И на мен ми беше странно преди ,защо толкова викат майките по децата. После обаче не само, че ми се изясни , ами развих ,,викането,, във всевъзможни тоналности.  Laughing

# 19
  • Мнения: 781
Подай сигнал, разбира се. Обади се и в полицията, а защо не и на Господари на Ефира примерно. Все пак, щом имаш предположения и мнение - си длъжна да ги заявиш за благото на обществото и това дете. Твойта будна гражданска позиция ще е добре дошла да даде на социалните поле за изява, а ти впоследствие ще спиш спокоен сън, че си допринесла за това едно дете да е шитнато по стълбицата на една система, която разбива семейства и животи.

п.с. на мен не ми е повишаван тон през цялото ми детство. нашите ми съскаха през зъби любезности. според всички загрижени съседи бяхме семейство за приказ. да им се невиди и предположенията начи  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 52
Разбирам защо понякога се налага да се вика по децата, да наистина можи да плаче така си. Ама ми става гадно за него още със ставането тя започва да вика по него😦 имам чувството, че на това дете ще му се развали и психика и всичко и ще намрази родителите си😟. И да детето си е палаво и много лигаво, но все пак 😟

# 21
  • Мнения: 6 639
А как разбра ,че детето е палаво и лигаво? Личен контакт със семейството имала ли си?
Ще му се развали психиката на детето и ще намрази родителите си? hahaha  И как стигна до това прозрение? От Личен опит , от личен контакт с детето/ семейството или звездите ти го казаха?


# 22
  • Мнения: 52
Понякога просто мисля, че някои хора просто си нямат работа и пръскат отрова във фоурмите. Да, разговаряла съм с детето и знам, че е лигаво

# 23
  • София
  • Мнения: 3 313
Темата е типичен пример за това, как една група абсолютно непознаващи случая хора, може да убеди в "правотата" си имащия евентуално някакви наблюдения за случая човек  Laughing
Ех, хора.... за какво са тези телефони по европейски проекти, след като няма елементарна институционална култура, и то у интелигентни иначе хора, за да бъдат използвани?!  Обаждането на детската линия може да бъде анонимно, консултантът е обучен да съдейства за разпознаване на случаите на насилие - ама не, вие Фърлихте един боб и знаете, че детето е от стандартно викащите деца ... Simple Smile Ееех...

# 24
  • Мнения: 2 828
Да извика Господари на ефира и да си легне да спи спокойно? Вие наистина ли така мислите  ooooh!?

Ако иска да спи спокойно да си смени жилището. Но гаранция, че там пак няма да има ревящо дете няма.

Помня преди години съседчето над нас плачеше. Сега порасна, пък ние плачем, защото сме малки.

Моето дете плаче, ако след 2-3 часа игра с таблет не му давам повече. Как мислите, трябва ли да му разреша? Въпроса ми е риторичен. Не ми отговаряйте!

# 25
  • Мнения: 411
Дай тук координатите на семейството и ще разбереш Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 1 447
Щом не сте била в дома на съседите си да видите с очите си,че го бият и викат по него, по думите Ви постоянно,значи не може да звъните по институции за да подавате безпочвени сигнали.Според мен не бива да се месите там където не ви е работата,не знаете нито за какво се карат,нито как точно стоят нещата,за да направите нещо такова.Всяко семейство си има проблеми,може родителите му да се карат помежду си за неща от битов характер примерно,детето пък да си реве за нещо друго..може причините да са хиляди.Вие виждала ли сте детето насинено и пребито?А замисляла ли сте си какви ще са последствията,ако звъннете в закрила на детето?Ще спите ли спокойно,ако нещата не са както ги мислите?

# 27
  • Мнения: 52
Щом не сте била в дома на съседите си да видите с очите си,че го бият и викат по него, по думите Ви постоянно,значи не може да звъните по институции за да подавате безпочвени сигнали.Според мен не бива да се месите там където не ви е работата,не знаете нито за какво се карат,нито как точно стоят нещата,за да направите нещо такова.Всяко семейство си има проблеми,може родителите му да се карат помежду си за неща от битов характер примерно,детето пък да си реве за нещо друго..може причините да са хиляди.Вие виждала ли сте детето насинено и пребито?А замисляла ли сте си какви ще са последствията,ако звъннете в закрила на детето?Ще спите ли спокойно,ако нещата не са както ги мислите?

Извинете, но прочетохте ли изобщо какво съм написала, че ме е страх да звъня за да не стане лошо? Да не вземат детето или нещо такова?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
А какви са ти наблюденията върху отношенията им с детето извън дома им?
Казваш, че си говорила с детето, значи си ги виждала навън заедно. Как би ги описала? Правило ли ти е впечатление нещо притеснително?

# 29
  • Мнения: 4 420
За да се обадиш, трябва да си абсолютно сигурна, че детето е малтретирано. Иначе ще направиш такава каша, че нямам думи.

Ето, моята след малко ще я къпя. Това означава, че ще я чуе целия вход. А, и мен ще чуят - не може да не ти измия косатааааааааа, не може да не ти изрежа ноктитееееее. Добре, другия път ще те оставя да ходиш мръсна и повече никога няма да те къпя. Хайде де, стана сто часа, лягай вече.
А от другата страна ще се чува - лоша майка, само ме тормозиш, не искам да те има, не искам да спя, не ми давате да си играя, гладна съм, не ми давате нищоооооооооо........

Общи условия

Активация на акаунт