ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 590
  • 719
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 206
Здравейте, мaми! И аз нямам време много-мнного да пиша, че напоследък доста поработвам от вкъщи де, но редовно ви чета.
Бях ви писала, че и ние започнахме да се захранваме. Йоана навърши 5 месеца в понеделник.
Картофите категорично ги отказва, плюе и плаче. И сладкия, и обикновения. Явно детето си има вкус (дано не е капризна и злояда като мен). Морковеното пюре го хапва с огромно удоволствие. Даже вече и заместих веднъж обяда с морковено пюре.
Ние в сряда бяхме на детска консултация и педиатъра ми препоръча да вкарвам и плодове, и авокадо... Засега й дадох круша, макар че не успя да се запече от моркова. Е, няма такъв кеф. Само дето не подскача като ме види с пюрето. Вчера си взе лъжичката и се храни сама с крушата. Даже не се и нацапа много Simple Smile
И се смее с глас. Много се забавлява. Направих й клипче и съжалявам, че не мога да ви го споделя.
Може би плодовете ще ги харесва повече, защото са сладки.
Иначе за жълтъка лекарят ми каза най-рано в края на петия месец и то в началото по една трохичка, през ден, докато стигнем четвъртинка, но аз не бързам. Ще й дам жълтък по-натам. Нека да видим и резултатите от кръвните изследвания.
Детето расте и се развива чудесно. 69 см е висока, 7300 гр. Здрава е, да чукна на дърво, досега не сме имали проблеми. Гледам, че по-горе сте си писали височините. Аз също не съм висока - само 1,68 см (с 35-ти номер обувки Simple Smile), но ММ е точно 2 метра, а и дядовците ни са по 2 метра и двамата. Дано да е малко по-височка благодарение на тях Simple Smile
Иначе от снощи имам една страхотна новина, която ще си позволя да кажа тук, че нали уж е анонимно Simple Smile Сестра ми е бременна. Съвсем в началото е, вчера си е правила тест. Направо съм на седмото небе  newsm44  Много съм щастлива!
Ми това е от мен. Стига толкова, че много се разписах.
Мона Лиза, ако искаш пробвай с плодове.

Хубав ден на всички  Hug

Последна редакция: вт, 02 май 2017, 09:58 от Mama_Ves

# 421
  • Мнения: 442
Мона Лиза можеш да пробваш мисля и гиквичка, и спанак. Ние днес хапнахме спанак, но баба му донесе някаква измислена супа със спанак, картофче и морковче. Но ние сме напред със захранването и си имаме апетит. Вече обедното хранене е заменено от пюре, после ядем и бананова каша с малко пюодово пюре, но пък като няма кърма нека хапва детенце, че с тоя аптамил само надава и все си е гладен така е по добре.
И мен яйцата ме притесняват, че незнам колко ще са пресни и не съм дал още. Казаха ми да слагам от месните пюрета по една две лъжички в другите зеленчукови, но като видях как се мръщи детенце на едно пуешко пюре за 4 мес на HIPP и не повторих. Много кофти миришат и аз си му варя зеленчуци, и грис, кисел има за 4 мес в БИЛА.

# 422
  • Мнения: 116
Здравейте !Пак ме налегнаха ангажиментите и не съм писала.Още повече ,че на Великден мъжа ми получи аритмия и доста внимание изискваше и той.Сега е добре,бе на кардиолог и всичко е наред.Малко ме поизплаши де ...но общо взето за това раждаме жените,че те мъжете бързо се отказват от страх.Както и да е инало заминало .
 Моя малък бебок го захраних и аз с картоф.От два дни му давам по лъжичка и за сега няма оплаквания.Просто усетих ,че е дошъл момента-то ме гладаше жадно и гладно как ям му дадох да подуши и направо го захапа.

# 423
  • София, България
  • Мнения: 5 574
Джованна гледа как ядем с такъв гладен поглед, направо слюнки й текат. Тук чета за деца, които не искат и плюят храна, нашата си папка и иска всичко.

# 424
  • Мнения: 145
Момичета, я дайте идеи за домашни пюренца. До сега бебка е опитала морков, бял морков, сладък картоф и тиква. Всичко по отделно. Утре ще ѝ дам бял морков със сладък картоф , имам едно готово  купено картофено пюре , но.... дотам се изчерпвам  Laughing  броколи, грах, кога мога да включа?

# 425
  • Мнения: 1 268
Момичета, я дайте идеи за домашни пюренца. До сега бебка е опитала морков, бял морков, сладък картоф и тиква. Всичко по отделно. Утре ще ѝ дам бял морков със сладък картоф , имам едно готово  купено картофено пюре , но.... дотам се изчерпвам  Laughing  броколи, грах, кога мога да включа?
Вече можеш и тях, а като ги захраниш почваш смесено напр картоф и броколи, тиква с пащърнак. Някои мами дават и батат и спанак

# 426
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте,мами?Понеже моето бебе спи около 2-3 часа през деня,ми стана имтересно как ли са останалите бебчовци на неговата възраст newsm78 Към колко заспиват вечер и храните ли ги през нощта.Аз храня веднъж нощем,около 03 часа,и Мишко заспива около 22 часа.
Не знам вие как сте със зъбките,но Миши постоянно го дразнят венците,ръцете са му в устата и доста киселее.Хайде хубав ден от мен bouquet

# 427
  • Мнения: 442
И нашето бебче спи много мслкл денем и все иска внимание. Нощем все още яде по веднъж и ако е преди 4ч го вземам и откарва до 5-6ч в нашето легло. Да грешка е, но не искам и нощем да яде на 3ч.Вече е 8,140кг и си тежи. Иначе яде всякакви зеленчуци и комбинация с тях. На мен проблема ми е, че Ники не ще купени пюрета и трябва да се приготвя все нещо, но пък кашите ги яде, а тази на Слънчо мляко с ориз "Сладък сън"  си мирише на вкусно и днес за 1 път хапна и от нея. Аз смесвам и грис кога с плодово пюре, кога със зеленчуково. Опитах да дам малко жълтък, но не му хареса, а беше такова търсене на пресни яйца.
Ние имаме 1 зъб отдолу и другия го мъчи. Мажете ли венците с нещо, че аз се чудех какво да взема и все още не съм купила нищо.

# 428
  • Мнения: 978
Нас нещо ни хапе ужасно много. Заради това искам да ви помоля да ми препоръчате нещо против ухапване?

# 429
  • Мнения: 237
И моята бебка спи през деня 2-3 часа, събужда се вечер яде или в 12 или 2 и 5-6задължително, всяка сутрин я слагам при нас два часа да спи иначе ще играем от 6.... Понякога се буди един път друг път повече, но още не пропуска ядене. Аз два пъти дадох жълтък на малката в зеленчуковата пюре директно и сложих и го изяде даже втория път директно 1/4 но успях да намеря прясно яйца.. Много е активна, постоянно огради на 3 часа яде макс 3.3.

# 430
  • София
  • Мнения: 1 175
Никола денем също спи много малко,между храненията придремва по двадесетина минути.Вечер яде към 21.30-22ч и заспива и се буди чак към 7ч.Много съм доволна,че вече мога да се наспивам! Simple Smile
Иначе и него го мъчат зъбите и давам Осанит,засега овладяваме положението,но ако пропусна да го дам,е страшно.Взела съм и гел от същата серия,но той е тежката артилерия,та още не съм прибягвала до него. Simple Smile

# 431
  • Мнения: 145
Моята бебка също не спи много денем... дремва по 30 мин макс. В най-добрия и рядък случай-час. Но това се случва в седмицата веднъж или два пъти. Ако сме навън ,може и    час да поспи в количката, но вече не е като преди, аз да си обикалям спокойно и тя да откарва по два-три часа в количката. Иначе ядем по различно време. Но денем на 3.5-4 часа, нощем може и повече да изкара. Заспива около 20:30-21ч . Задължително яде по един път в промеждутъка 12-06ч Зависи кога е яла преди да заспи. Понякога яде към 19:30, например и после може в 12, или в 1 да се размърда да яде, понякога в 3... Снощи яде в 19ч, заспа в 20:30, събуди се в 22:30 да яде и откара до 5. Но това са единични случаи  Joy Не спим все още по цяла нощ, но и на този режим съм доволна. По-добре е от преди.  Много ме мъчи, че ме вдига в 7 още да ставаме .  #Crazy
П.С. Днес опита готово картофено пюре на Хипп и щеше да повърне  Sick  Laughing и аз го опитах и наистина беше гадно. Добре, че имам замразено домашно сладък картоф с бял морков. От него поне хапва малко.

# 432
  • Лондон
  • Мнения: 839
Pipapo,все едно говориш за Миши и с храненето,и със спането по 30 минути.Леле,явно всички бебета си приличат Grinning

# 433
  • Мнения: 101
fatamorganakat ужас,но важното е , че всичко е наред вече!

MARY ,Виолета също спи по 30-40мин между храненията (5 на ден) почва към 6 сутрин и последното е към 7 вечер. Заспива около 20.30 и не яде през нощта. От около седмица обаче е някакъв ужас, стане ли 3-4ч започва да се мята, върти и търка. Май зъбките ни почват. На нея си й спи спи , а аз не мигвам, защото се опитвам да й държа ръчичките... имам чувство,че ще си извади очите....
Днес ще слагаме ротарикс ваксината и след някой ден започвам с картофче  Simple Smile Още съм в дилема дали да й взема готово или да й сваря аз...

# 434
  • Мнения: 145
fatamorganakat ужас,но важното е , че всичко е наред вече!

MARY ,Виолета също спи по 30-40мин между храненията (5 на ден) почва към 6 сутрин и последното е към 7 вечер. Заспива около 20.30 и не яде през нощта. От около седмица обаче е някакъв ужас, стане ли 3-4ч започва да се мята, върти и търка. Май зъбките ни почват. На нея си й спи спи , а аз не мигвам, защото се опитвам да й държа ръчичките... имам чувство,че ще си извади очите....
Днес ще слагаме ротарикс ваксината и след някой ден започвам с картофче  Simple Smile Още съм в дилема дали да й взема готово или да й сваря аз...
По-добре ѝ свари,според мен. Готовото на Хипп е гадно на вкус, както вече споменах .

Абе, момичета, моята госпожица пак е на диета-яде по 100-120мл . Не мога да я накарам да хапне повече. Притеснявам се да не се обезводни. Пийва през деня малко течности. Макс 100мл, ако ѝ дам и чаѝ или сок с вода. Чиста вода едва я карам да изпие 30 за деня. Притеснява ме, че я сложих в 20:30 да спи и сега яде, но памперса ѝ беше сух. Минали са 6 часа, а тя не е пишкала.  newsm78 #CrazyНякои от вас забелязали ли са нещо подобно? Вече доста рядко пишка нощем. Не знам до колко е нормално... Sad

Общи условия

Активация на акаунт