Мартенички кичим бели и червени, eто идат, идат МАРТенчетата засмени!- тема 13

  • 56 356
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 412
Кате, аз за коремната диастаза знам, че например когато се набереш (по някакъв начин с някакво упражнение) ти се образува дупчица между мускулите. И ако усетиш нещо такова трябва консултация с лекар, оправя се с операция. Но ако някой знае нещо друго или нещо повече, нека ме поправи:)

Момичета, това е последния ми пост като бременна! Grinning При първа възможност ще пиша като мине всичко! Стискайте палци  Hug

# 706
  • Мнения: 6 556
Всичко ще бъде наред, Ниа Hug

# 707
  • Германия
  • Мнения: 3 443
 Стискам палци, Ниа, всичко ще мине добре!

# 708
  • Мнения: 18 562
Ния късмет!Кате,ти секцио ли ще си ?
Аз всеки ден ще се обаждам уж за секцио и все не го правя😃За мен
 обаче да знам е мн по-добре,отколкото да чакам.А от преносвяне и предизвикване най ме е страх(подозирам,че ще ми се случи).
Майка ми даже е навива без упойка представете си?!Болките били като болезнен МЦ.Не било нищо страшно.😊
Обаче това чакане и  отведнъж тръгване  е ужасно.
Моята док.поне е мн мила и приятна-та ми действа успокояващо.       

.






# 709
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Ниа, стискаме палци, всичко ще е наред Hug

За диастазата, получих с третото ми дете и се оправих без операция с тези упражнения.http://www.fitbabyhotmama.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0% … B5%D1%82%D0%BE-2/

Сега с четвъртата бременност не получих.

Честито на всички родили, не мога да ви изчета, че бебка не се откача от кораба майка, не плаче, само ако е на гърда. Малкият батко и той суче още, не си дава неговата си гърда и кърмя в тандем Simple Smile Готвя каката и баткото за математическо състезание, та лудницата е пълна, всеки иска мама на 100%, но пък е толкова мило, романтично, честно, ще ми липсва това време, като пораснат...

Последна редакция: сб, 11 мар 2017, 10:45 от mama_galka

# 710
  • Мнения: 796
Val, аз бях със силни киселини и рефлукс 24часа, както казваш и ти нищо не можех да хапна, всичко се връщаше до минути , а отделно огъня по хранопровода и без никакъв сън. Бях на спешен и ми изписаха Ранитидин 1 на 12часа, така докато родя. Е, нов човек съм, откакто го пия. Съчувствам ти напълно, и да кисилини се получават дори и да не си яла, четох много по този въпрос. ММ толкова се беше стресирал , сега като се сети вика какво ли щяхме да правим без хапчетата, защото тези 24часа и на него се отразиха(на няколко пъти правеше скок над цялата спалня, за да ми дава леген😁)
 Електра, подтвърждавам с преносването. Винаги съм мислила, че влезна ли в 9ти месец и Айде бебе ще се роди, да ама не. Два дни вече съм след термин Tired , и няма какво да правим освен да чакаме, чакаме и чакаме. (Ако не се лъжа твоя термин беше днес, но Калоян се погрижи да си го гледаш 👼🏼) .
 Ниа, успех, всичко да мине по най - лекия начин и следобед да се похвалиш с куклите.
 Галка, представям си ви, на това няма да издържи всеки Flutter ,но съм сигурна, че се справяш отлично!  Peace

# 711
  • Мнения: 6 556
Жеран, днес го бях сметнала термина, но в клиниката казаха 12-ти и аз се съгласих, за един ден все едно Laughing Хайде вече и ти с бебе на ръце, а не в корема Hug

Мама Галка, направо не мога да си представя как издържаш физически Crazy

# 712
  • Мнения: 899
Мама Галка мерси за информацията много е полезна! а ако имаш кога се почват тези упражнения?

Мис за сега съм зя нормално в крайна сметка си чакаме ако стане секцио ще е в процеса. И мен ме побърква това чакане ама мисля че ще пренося честно казано. Вече нямам нииикакви симптоми.  Laughing чувствам се перфектно само карема ми тежи много. ууууу аз без опойка никакъв шанс да се съглася нененене  hahaha за предизвикването знаете ли кога го правят колко време след термин? чувала съм за 2 седмици. мен не ме е страх от него а по скоро от притеснението за бебчо дали е добре..

# 713
  • Мнения: 231
Мама Галка мерси за информацията много е полезна! а ако имаш кога се почват тези упражнения?

Мис за сега съм зя нормално в крайна сметка си чакаме ако стане секцио ще е в процеса. И мен ме побърква това чакане ама мисля че ще пренося честно казано. Вече нямам нииикакви симптоми.  Laughing чувствам се перфектно само карема ми тежи много. ууууу аз без опойка никакъв шанс да се съглася нененене  hahaha за предизвикването знаете ли кога го правят колко време след термин? чувала съм за 2 седмици. мен не ме е страх от него а по скоро от притеснението за бебчо дали е добре..
На мен ми казаха, че предизвикването го праят до 7 ден след термин. Опасно е да се чака повече

# 714
  • Мнения: 6 556
Когато правят индукция постоянно се следят тоновете на бебето, т.е. как реагира на окситоцина. Така че и това е под контрол.

# 715
  • Мнения: 32
Здравейте! Simple Smile Нямам нищо общо с вашата тема, но отскоро съм на вълна още едно дете и ви чета, за да се заредя положително Simple Smile Честито на всички родили мами и успех на тези, на които им предстои! Всичко ще бъде наред!
Първото си дете родих секцио по мед.причини. Много се притеснявах от клизми, упойки, операции...оказа се напразно! Толкова бързо се възстанових като видях малката, че на втория ден вече бях като сърничка Simple Smile
Препоръчаха ми да си взема хомеопатични хапчета CH200 - след операцията на 12 часа по едно. Мисля, че и те ми помогнаха.
Поздрави

# 716
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Мама Галка мерси за информацията много е полезна! а ако имаш кога се почват тези упражнения?
Аз ги почнах след 40-тия ден, до тогава кървях още. Иначе май препоръчват 2 месеца след раждане.
А относно нямането на симптоми, и при мен така бяха затихнали нещата, но изведнъж тръгна раждането и за половин час родих. Слагам моят разказ в скрития текст.
А лекарите а акушерките си пожелаха все такива раждания да имат, като моето Simple Smile
Скрит текст:
Аз бях така, голям зор да износя бебето, постоянни контракции, скъсена шийка, молех се да добутам до девети месец, и като влязох в деветия,  нищоооо Simple Smile И както нямаше нищо, изведнъж на 1 март в малките часове се събудих от контракция, много ме заболя кръста, реших, че съм спала отвита и ми се е охладил кръста и мускулите, влязох в банята и се натоплях половин час... ама контракциите зачестиха, та събудих ММ. Той беше против да се бърза за болницата, от предното раждане, дето откарахме там над 30 часа има горчив опит, та вика дай да изчакаме, но след още половин час засякохме 2 контракции на 5 мrнути с продължителност 1 минута и решихме да тръгваме. И както тръгнахме - пак нищо, 15 минути никаква контракция, даже мислехме да се връщаме, но си викаме, айде, поне да видим разкритието. Качваме се на магарето, и хоп, още една контракция, доктора я изчака да мине, провери, и вика, бързо, качвай се в залата за раждане, с 8 см. разкритие си. Хукваме нагоре, докато се съблека и облека нощницата, получих още една контракция, по това време дойде моят доктор, прегледа ме и каза 9 см. разкритие, нямаме време за клизми и документи, качвай се да раждаш Simple Smile Честно, не ми се вярваше, контракциите не бях много болезнени, по-скоро като спазми на червата при разстройство. Мехура ми не се беше спукал, докрота искаше да го спука, провери разкритието, хоп, станало 10 см., и това в рамките на половин час. Смеехме се с ММ и доктора, че на контракция получавах по см разкритие, та до последно не вярвах, че раждах...нямах напълно регулярни контракции, освен това силата им на апарата за тонове не беше голяма, като подготвителни Simple Smile И така, след 3 напъна и без никакви разкъсвания се роди моята малка принцеса. Като чух първият и вик, нищо друго нямаше значение...а от адреналина и бързото разкритие се тресях като лист, но ММ ми намокри лицето с вода и веднага спрях да трепепя. Сложи ми едно бонбонче в устата, дадоха ми да гушна малката и времето спря Heart Eyes Толкова бях щастлива, чувството не може да се опише с думи Heart Eyes

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 6 557
Мама Галка,респект! Simple Smile Звучиш толкова добре на фона на 4 деца. Аз на моменти с каката само лудвах.

За конците...тези след секциото въобще не ги усетих като ми ги махнаха. Сега след нормалното, понеже са резорбиращи се, и току падне някой лилавичък. Имам мисля още един,ама не смея да се погледна.

Хайде, кой ще се хвали днес с бебче?

Сутринта се сетих, че на каката, понеже е зимно бебе,давах сякаш витамин Д заради фонтанелата. На някоя от вас казала ли е нещо подобно педиатърката? А за пробиотик да е споменавала?

# 718
  • София
  • Мнения: 326
Здравейте! Simple Smile
Първото си дете родих секцио по мед.причини. Много се притеснявах от клизми, упойки, операции...оказа се напразно! Толкова бързо се възстанових като видях малката, че на втория ден вече бях като сърничка Simple Smile
Препоръчаха ми да си взема хомеопатични хапчета CH200 - след операцията на 12 часа по едно. Мисля, че и те ми помогнаха.
Поздрави

Какво СН200 по-точно?? newsm78

# 719
  • Мнения: 60
Мама Галка, благодаря за положителната енергия. Чакам първото си бебче, но силно се надявам нещата да се случат като при теб! Simple Smile
 Искам да попитам неродилите мами, как усещат бебчетата в 9-тия месе? Моето бебче или го усещам някои дни много,  или в други по-малко и все се притесмявам. Родилите мами също, ако може да споделят усещанията си за движенията в 9-ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт