По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 14

  • 56 615
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 144
Благодаря за посрещането, момичета! Clear, честито мила! Всичко да е наред и да си ги гушнеш живи и здрави на финал и двете девойки! Hug И стягай родата да помагат, че на мен нямаше кой и много тежко ми беше. Нандин, ти как си? В кой месец влезна?  Електра, мила, да ти е жив и здрав бебока!  bouquet За колики използвах Колийф, Абоколикен, Лефакс, възглавничка с гроздови семки. Но ти сигурно ги знаеш вече, а и дано скоро приключват. Буена, мила, стискам палци, дано това е последния и успешен опит! Е, нещо не се ли откри защо така?!?!еййй, значи, за теб си мислех, че сигурно ще имаш хубава новина. Нищо де, най-хубавото тепърва предстои!😉 Нали знаеш, че бебетата си избират родителите?! Вашето още не ви е намерило, но съм сигурна, че особено теб ще те хареса много! Стискам палци! Praynig
Момичета, борете се! Четете тук и вярвайте! Понякога дори вярата помага. Според мен някак си настройва организма на смирена и спокойна вълна. А точно това ни трябва на нас. Спокойствие за да се получат нещата. Вярвам, че на всяка една може да се помогне, стига да се открие точния проблем в точното време с точния подход. Надявам се и ще се моля за всяка една от вас! Успех! А аз ще се навъртам от време на време да ви следя😉😀😉

Последна редакция: ср, 03 май 2017, 08:47 от Шакира

# 691
  • София
  • Мнения: 10 642
Шакирче, при мен нещата прислючиха в 8+ седмица. Надявам се до края на месеца да съм в нова процедура.
Радвам се, че сте добре с малката   bouquet

# 692
  • Мнения: 161
Да, прави сте. Така ще е и занапред. Няма да се откажем, защото го искаме толкова силно. Със сигурност знаете какво е чувството и да тръпнеш в очакване тестът да се окаже положителен. Ще отида на консултация и ще споделя какво е станало. Аз също ви подкрепям и съм с вас.

# 693
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 181
Съвсем скоро се бях сетила за Шакира и ето я тук сред нас, много се радвам,че се сте добре с твоята бебка.
Ето че вече е май месец и аз се нареждам в подготовката за нов ЗЕТ, този път съм убедена, че това ще е моят успешен опит,само док да измисли как ще я карам с естрогните...Ако може без тях най-добре,но едва ли,поне да е някаква минимална доза...Други притеснения нямам,дочаках си чинно до месец май и сега мисля да вървя само напред ,без да се връщам назад.Трябвало е да се случи и се е случило,сега няма да е пак така.На всички успех.

# 694
  • Мнения: 1 142
Ели, успех и нека Май месец ти донесе  радост.  Hug

# 695
  • Мнения: 48
Здравейте, момичета! Предварително се извинявам за дългия пост, но имам нужда от съвет... Миналата седмица направихме трети опит, но тъй като се получи хиперстимулация, отложихме трансфера за следващия месец. Отново се получиха не много добри ембриони, но поне успяхме да замразим, тъй като предишните пъти не бяха годни дори за това... Основната причина, според лекарката е, че аз съм с ЕМ, а и спермограмата на ММ не е много добре. Според нея няма нужда да се пускат допълнителни изследвания, но мен ме гложди дали все пак не пропускаме нещо, имаме мико- и уреаплазми, имунологични, генетични - всички в норма. Вече ми минават мисли за смяна на клиниката ( в Щерев сме), но някак не съм готова, имам огромно доверие на лекарката ми, определено не ни претупва, а и вече знае моя случай в детайли, имам и две лапаро-та при нея... На последния преглед каза, че има още какво да пробваме, но не обсъждахме с подробности, до момента сме правили ICSI+IMSI и ко-култивиране. Моля ви за съвети какво още можем да изследваме или направим, защото въпреки предстоящия ЗЕТ, вече съм доста отчаяна...

# 696
  • Мнения: 1 409
Коричке, няма как да станат хубави ембриони с хиперстимулация. От личен опит ти го казвам, защото почти всеки път я получавах. В Щерев направо ме съсипваха, в Надежда успяваха да контролират. Успях от единствения опит, в който извадихме 5 яйцеклетки с много лека стимулация (само с Фемара). Др Стаменов не можеше да повярва колко бурно реагирам. При хиперстимулацията яйцеклетките не са качествени и затова от голям брой пунктирани, малко се оплождат, а още по-малко се развиват в ембрион и то с лошо качество. Ако имаш въпроси, съм насреща!

Последна редакция: ср, 03 май 2017, 18:48 от Clear

# 697
  • Мнения: 48
Clear, благодаря за отговора! Лошото е, че ембрионите са лоши всеки път, а досега не съм била хиперстимулирана. Даже този път бях на най-ниски дози, а извадиха най-много яйцеклетки, даже и лекарката се очуди, защото умишлено този път ме стимулира най-малко...  Не мога да приема, че заради тази ЕМ поне едно читаво ембрионче не стана, знам че е много коварна, но поне едно-едничко от всички пъти Sad   Според теб какво още можем да изследваме?

# 698
  • Мнения: X
Познавам момичета, които със слаба стимулация от 23я имат качествени 22е за пид.При високо амх.Дозиране на препаратите, така че различните по размери фуликули се изравняват. При тях е приложена блокираща в края на стимулацията.Струва ми се виртуозно.

Последна редакция: чт, 04 май 2017, 11:19 от Анонимен

# 699
  • Мнения: 1 433
В коя клиника са тези виртуози?

# 700
  • София
  • Мнения: 781
Момичета, здравейте. Досега не съм писала в темата, но ви чета. Включвам се с въпросче. Някоя от вас знае ли колко струва едно инвитро на ЕЦ в Надежда?

# 701
  • София
  • Мнения: 10 642
Пункция - 350, оплождане на яйцеклетка 250, трансфер 350
Плюс хормоните по време на проследяване, ПКК, протр. време, фибриноген и вирусология. Изследванията не знам какви пари са

# 702
  • София
  • Мнения: 23 223
Хормоните са по 16лв, пкк с протромбиново време и още две работи е 23лв, вирусологията 80лв.
И 3 лв за вземането на кръв и нещо си друго.
И прегнил 6лв. Понякога и цитротид 60лв.

# 703
  • пазарджик
  • Мнения: 514
При мен за два поредни месеца от пункция на ец+2 биопсии и 2 pbmc+лепило преди зет ,контрола някаква искаха имунолозите,зарзио и всички други лекарства почти 5000 лв ми излезе.

# 704
  • Мнения: 2 144
Коричке, все пак не е ли време поне да се запишеш в друга клиника? Щото и без това се чака по година...Та ако ти писне вече достатъчно от тази твоя лекарка, дето "имала какво още да пробва" - нещо такова май беше казала, та да си ти стои там записването в другата клиника. Не бих седяла, ако така си пробват и не ми казват нищо. Не, че в Надежда всичко е цветя и рози, но по изчетеното в този форум доста момичета от Щерев се прехвърлят в Надежда. И да кажа - не съм пиар на Надежда! По принцип мога да се пооплача от тях, ама някак си не ми отива...особено в момента като виждам малката да спи в креватчето до мен...

Общи условия

Активация на акаунт