По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 14

  • 56 607
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 781
Мерси, момичета! Ще погледна и в сайта. Гледах цените на Владимиров и малко скъпичко ми се видя...

# 706
  • Мнения: 48
Шакира, замислям се наистина за смяна на клиниката, но като че ли не ми се иска да е Надежда. Със сигурност има много успели там, но напоследък чета повече лоши отзиви за тях... Ти от кой опит успя?

# 707
  • Мнения: 1 409
Воайорче, имай предвид и цената на прегледите за проследяването на фоликулите и т.н. В Надежда не съм давала повече от 10лв, в Щерев всеки път по 30лв, при Владимиров мисля беше 40лв. Там е най-скъпо, но има пуснати ваучери за 20% намаление в офертомат. Ако си се насочила към него.

# 708
  • Мнения: 19 733
В Надежда наистина е най-евтино. А има негативни отзиви, защото най-много момичета са там от масата пишещи във форума.

# 709
  • Мнения: 1 409
За всяка клиника има негативни, но като че ли като се сложат на кантар мненията, Надежда е най-добре. Не че съм пристрастна! Но не веднъж съм писала за безобразията в Щерев и консултациите ми при Димитрова и Владимиров. Всеки трябва да се чувства спокоен и в сигурни ръце!

# 710
  • Мнения: 91
Здравейте, момичета! Предварително се извинявам за дългия пост, но имам нужда от съвет... Миналата седмица направихме трети опит, но тъй като се получи хиперстимулация, отложихме трансфера за следващия месец. Отново се получиха не много добри ембриони, но поне успяхме да замразим, тъй като предишните пъти не бяха годни дори за това... Основната причина, според лекарката е, че аз съм с ЕМ, а и спермограмата на ММ не е много добре. Според нея няма нужда да се пускат допълнителни изследвания, но мен ме гложди дали все пак не пропускаме нещо, имаме мико- и уреаплазми, имунологични, генетични - всички в норма. Вече ми минават мисли за смяна на клиниката ( в Щерев сме), но някак не съм готова, имам огромно доверие на лекарката ми, определено не ни претупва, а и вече знае моя случай в детайли, имам и две лапаро-та при нея... На последния преглед каза, че има още какво да пробваме, но не обсъждахме с подробности, до момента сме правили ICSI+IMSI и ко-култивиране. Моля ви за съвети какво още можем да изследваме или направим, защото въпреки предстоящия ЗЕТ, вече съм доста отчаяна...

Извинявам се за може би глупавия въпрос, но все още не съм напълно наясно с всички процедури, подробности и термини около ин витрото. Какво представлява тази хиперстимулация?  Rolling Eyes Някаква негативна реакция ли е, за да се отложи трансфера?

# 711
  • Мнения: 504
До колкото и аз съм запозната,това беше,когато ти извадят голям брой яйцеклетки на пункцията.Вследствие на което,може да задържаш вода в организма.При мен извадиха 18 яйцеклетки и се оплодиха 11.За щастие нямах проблеми след това,но доки отложи трансфера за следващият месец.Може би зависи и с какви препарати ще бъде стимулацията. newsm78

# 712
  • Мнения: 303
Познавам момичета, които със слаба стимулация от 23я имат качествени 22е.С високо амх.Комбиниране на хормоните, така че различните по размери фуликули се изравняват. При тях е приложена блокираща в края на стимулацията,а не преди.Но това е виртуозно изпълнение.

 Герда, всички сме в очакване да споделиш кои са виртуозите1 Благодаря ти1

# 713
  • София
  • Мнения: 781
Мерси, момичета. Аз принципно съм си намерила лекаря, от който съм доволна и на когото имам доверие - Калчев, но ще си прави своя клиника и момента не е много подгодящ за процедура, защото е претоварен, а и атмосферата в клиниката е обтегната. Затова мислех дали да не направя един опит докато чакам клиниката му да заработи есента. Не съм решила дали да правя опита, но все пак проучвам къде - какво - що.
Бях се спряла на Владимиров, че ми е много удобен като локация и доколкото разбирам е добър, но като му видях надутите цени, се отказах. Аз съм с ендометриоза и не искам инвотро със стимулация. Съответно и финансиране от фонда нямам.
В Надежда бях разпрделена при Персенска, но нейния график беше толкова претоварен, а тя изглеждаше толкова незаинтересована да ми помогне, че спрях да ходя при нея...май май ще си чакам новата клиника.

# 714
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте, от много отдавна ви чета, но не съм се включвала.

Последното, което обсъждате за хипер стимулацията и метода с блокировката вместо тригер - на мен ми го приложиха това.
Заради многото фоликули 20+, които имах, накрая вместо Овитрел имах 2 декапептила (но не депо), за да не неправя хипер стимулация.

Този метод го ползват и във Турция. Когато ми го изписаха, много се чудих защо декапептил, зачетох се във форума и имаше само мнения на правещи инвитро в турция, на които е поставен той вместо Прегнил.

Нямах хипер стимулация, нямах болки след пункцията, нямах подуване - всичко ми беше идеално.
Аз съм със СПКЯ и много ме беше страх от хипер, реално нямах проблем.

А за мненията за клиниките - според мен навсякъде има недостатъци, за това мое правило е да съм максимално информирана, ако трябва да си пускам на своя глава изследвания, да обсъжам това с докторите, за да не се чувствам на конвеир.

За Надежда - попълних онлайн заявлението миналия Ноември и март ми се обадиха за час за Стаменов за следващия Ноември - това е една цяла година.

Не знам дали ще му стана пациентка, но ще отида на първичния преглед, за да чуя неговото мнение за моите проблеми и дали съм вървяла според него в правилна посока.

# 715
  • Мнения: 118
Здравейте! Толкова силно се моля всеки ден за всички, които искаме да имаме детенце и да ни се сбъднат мечтите. С моя мъж  толкова време опитваме и все няма резултат. Много съм тъжна и потисната. Вие сте толкова борбени и ви се възхищавам. Ние все още не сме констатирали проблема, защото ни предстои спермограма, но съм много отчаяна.

# 716
  • Мнения: 2 144
Коричке, аз успях от втория опит, но съм събирала яйцеклетки от 4ри стимулации и 5 пункции общо. За да успея ми помогна първо Господ, после момичетата от форума за да открия проблема си и да направя подготовка преди трансфера и накрая - клиниката.

Брайда, от опит ти казвам - направи си консултация с Ендокринолог и се проследи за диабет, както и направи Обременяване с глюкоза. Може тук да ти е разковничето. И пий добавки за качество на яйцеклетките.

# 717
  • София
  • Мнения: 4 884
Коричке, аз успях от втория опит, но съм събирала яйцеклетки от 4ри стимулации и 5 пункции общо. За да успея ми помогна първо Господ, после момичетата от форума за да открия проблема си и да направя подготовка преди трансфера и накрая - клиниката.

Брайда, от опит ти казвам - направи си консултация с Ендокринолог и се проследи за диабет, както и направи Обременяване с глюкоза. Може тук да ти е разковничето. И пий добавки за качество на яйцеклетките.

Шакирка, ти с ИР ли беше, че вече не помня? С какво се стимулира, на ЕЦ ли беше, с лека стимулация или?
 bouquet

# 718
  • София
  • Мнения: 7 645
Шакира - благодаря за съвета, имам ИР разбира се, не е останало неизследвано. Поста ми беше с друга насоченост Simple Smile  Hug

# 719
  • Мнения: 2 144
Буена, да, с лека инс. рез-ст съм. Сега отново започнах Глюкофажа да си пия. Но имам и Хашимото. А на биопсията излязоха НК, заради които до 7ия месец бях на Имуновенин всеки месец.
Оххх, виж не помня последните 2 пъти с какво бях стимулирана..Направо изключих..Трябва да разровя вкъщи. Първите 2п бяха с Клостил, а един път на ЕЦ. Но последните 2п при Стаменов бяха инжекции, които преминаха в хапчета. Бяха доста скъпички, ако се сравнява с Клостила.. Като ги намеря ще ти пиша.

Общи условия

Активация на акаунт