По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 14

  • 60 976
  • 726
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 380
Уф, аз и ЦС и биопсия и трансфер съм правила без МБ. Дано вътре е чисто, и да е добре бебчо!  Praynig
Аз знам че преди трансвер по закон мб не трябва да е постара от месец

# 616
  • Мнения: 1 592
Мая, хич не се водят мизерни болници, говоря за ин витро центрове...

И аз същото казах - инвитро центровете не са болници ! Чети и следващите изречения.

# 617
  • Мнения: 1 142
Момичета, дайте съвет как да се справя с подутини, синини и болка в следствие на "невероятните" ми умения по биене на Фраксипарин.  Joy
Коремът ми, за една седмица, пак е син, а сутринта даже и подутина съм си направила, която боли като я докосна.
Някакви комреси, нещо, идеи?  newsm78 Hug

# 618
  • Мнения: 1 849
Момичета, дайте съвет как да се справя с подутини, синини и болка в следствие на "невероятните" ми умения по биене на Фраксипарин.  Joy
Коремът ми, за една седмица, пак е син, а сутринта даже и подутина съм си направила, която боли като я докосна.
Някакви комреси, нещо, идеи?  newsm78 Hug
Компреси с риванол, чудодейни са  Wink

# 619
  • Мнения: 1 410
Rigina, знам че не трябва да се пипат и търкат, защото става по-зле. Бучка лед дали няма да облекчи, но пък върху корема... пробвай другия път на най-мекото на ръката от долу (което първо увисва), там се образуват най-малко синини. Когато го биех само там не се появяваха, една акушерка от Щерев ме "светна"!

# 620
  • Мнения: 1 142
Благодаря, момичета!  bouquet

Таричка, ще пробвам с риванол утре, да успокоя положението.
Клиърче, добра идея е да сменя мястото, защото ми се струва, че вече съм травмирала областта на корема с времето.

# 621
  • София
  • Мнения: 511
Rigina може и вътрешната страна на бедрата, там също не боли.

# 622
  • София
  • Мнения: 4 894
Rigina, знам че не трябва да се пипат и търкат, защото става по-зле. Бучка лед дали няма да облекчи, но пък върху корема... пробвай другия път на най-мекото на ръката от долу (което първо увисва), там се образуват най-малко синини. Когато го биех само там не се появяваха, една акушерка от Щерев ме "светна"!

 Peace

Цяла бременност бих в ръцете и никакъв проблем не съм имала.

# 623
  • Мнения: 1 676
Мая, хич не се водят мизерни болници, говоря за ин витро центрове...

И аз същото казах - инвитро центровете не са болници ! Чети и следващите изречения.
Казах, че съм се заразила в ин витро центрове, което говори, че и там стерилността не е на ниво.

# 624
  • София
  • Мнения: 874
Уф, аз и ЦС и биопсия и трансфер съм правила без МБ. Дано вътре е чисто, и да е добре бебчо!  Praynig
Аз знам че преди трансвер по закон мб не трябва да е постара от месец
Нито веднъж не съм имала МБ преди трансфер! Никой не ми е назначавал, а и аз не съм знаела, че трябва!

# 625
  • Мнения: 1 676
Нали в наредбата пише, че МБ, цитонамазка и серология са задължителни при АРТ процедури. Интересно как излиза, че определени клиники заобикалят наредбата.

# 626
  • Мнения: 1 350
аз съм си мислила че прилагат фалшиви...При първото инвитро така и  не ми направиха и тогава реших, че си имат уговорка с някой лаборатория, защото в досието трябва да има.  Но то беше пародия.

# 627
  • София
  • Мнения: 9 644
Цитонамазка никъде не са ми искали - а съм била в три от най-добрите и известни клиники. В едната искаха микробиология на двамата при всеки опит, което ми скъсваше нервите, иначе и в трите искаха серология. Гледала съм наредбата и там си я има серологията, друг е въпросът с каква валидност е, но за микробиология пишеше само при донорски процедури (т.е. с донорски материал), доколкото помня.

# 628
  • Мнения: 4 056
На мен ми искаха МБ и цитонамазка.При втория опит ми взеха само МБ,защото цитото въжало 6 месеца а микробиологията само 1.Повторихме и изследванията за спин,хепатит,сифилис и др. защото валидността била 3 месеца преди процедура,а беше минало повечко време.Резултатите взех от лабораторията,с която имаха договор за да са подпис и печат и ги занесох в клиниката.

# 629
  • Мнения: X
При мен беше абсолютно като при Стефи, с единствената разлика, че всичко си пусках в лабораторията на самата клиника.

Общи условия

Активация на акаунт