Искам да кажа ... (111)

  • 63 953
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Аз имам писти по които се въртя, примерно 8, 9 никога не съм била. Лифта за нагоре е двуседалков, с едни дървени седалки, като едновремешна люлка.
Писта 2 ме плаши откровено, мисля, че бих могла да я мина, но не проявявам желание. Същото и за писта номер 3.
Писта номер 7 ми идва в страни от местата по които ходим, ние откровено се въртим около Малина. Като караме и по Стойките - е те това е много ново, лифта е разкош, едни 6 седалки, меки, има покрив. Другия нов е 4 седалковия по средата на туристическата, в ляво. Обаче е висок и адски бърз, аз цопнах на слизане, защото помагах на сина да слезе, бях само с големия, затова изобщо си позволих да се пробваме, не е нашето.

Ние сме по Туристическата - писта 6, Стойките - писта 12, Малина - писта 5 - червеното, не 5а!, рядко Снежанка - 4 и 4а, понякога Картола - писта 11.

(12а работи само в години с много естествен сняг, предните 2 не съм я виждала да работи, по-преди не си спомням)

Най-малкия се качва на лифта едва от тази зима. Преди това се качваха с баща си горе на Снежанка на бейби влекчето, ние минаваме, показваме някоя стъпка, завой и те си стоят там, малкото кара, баща му го гледа.
На Чепеларе същото - ние караме с лифта, то горе с баща си на бейби влекчето.

На Узана няма къде да изчезнат, има само влек, да не говорим, че ни познават.

# 721
  • Мнения: 18 036
Отделно, беше безумно скъпо по онова време.


И сега е  Peace Янтра е по- запозната с цените на картите, но като сложиш хотел екипировка, карта и става  Crazy Добре, че не ми харесва този тип почивки, имаше  да си мечтая само  Mr. Green
Аз съм по разходки и морета   Wink

# 722
  • Мнения: 39 612
Днес и утре ще чакам куриери, та ще досаждам с постове.
Лято, за колко време става чипса във фурната. Май там ще сложа повечко картофки, та се замислям ....да направя проба в МВ и една тава във фурната. А да им сложа ли и подправки?

# 723
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
И аз съм от североизточния край, та и като студентка не съм се сещала даже да се запиша на зимен лагер, за да ме научат да карам ски. Златото също никога не беше карал. В един момент, заради желанието на големия да кара борд, Златото трябваше да подкара ските. Приятели му показваха и го научиха. Дребният подкара покрай батко си, но той се научи и ски. Мен успяха да ме убедят да се кача на ските зимата на 2015-2016. Вече може да се каже, че се справям добре Simple Smile
Седалковите лифтове и влечките с металния кол у нас ме плашат. Последно на Рилските езера така ме метна влека, че повече не повторих. Успях да се кача до 1/3 от пистата. Виж, на Бабиния зуб нямам проблем със съоръженията. Там децата карат сами без проблем, а и следят много за правилното качване и закопчаване, да нямаш раница на гърба, спират за най-малкото и т.н.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Не е евтино, никак. Ужасно скъпо си е. Аз купувам екипировка само за най-големия и обичайно втора ръка. Едни нови ски купих в живота си и тук веднага разбрахте, може ли да не се похваля Simple Smile Освен това въртим разни екипи детски размери с приятели. На практика ние почти никога не спим на Пампорово, отиваме, караме и се прибираме. И понеже се възмущавам и от другите цени и не ядем. Половин ден ни излиза 100лв - половин дневна карта за мен 39 лв, две детски по 25лв плюс 5лв паркинг. Малкия е под 7г и е безплатно. До 12 г. са детските.

# 725
  • София
  • Мнения: 4 328
мен за пръв път на ски ме качи една "приятелка", на "Стената" на Витоша Mr. Green
погледнах и казах "НЕ". ски инструктор ме свали до долу "на конче" Laughing
пусна ме долу и аз влязох със ските в станцията. кой да ми каже как едно рало да направя Laughing

мъжът ми после ме научи. а най-гадното каране ми беше в една мъгла на "Платото" в Банско. половин метър пред себе си не виждах. но в този час, нямаше никакъв друга вариант да сляза вече до долу. доста страшничко си беше.

# 726
  • Мнения: 39 612
Ми, много си е! Но е инвестиция. В здраве, физически умения.... самочувствие.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Това са карти за ПОЛОВИН ДЕН. Копирам ви от сайта на Пампорово.

Двупосочен билет за лифт   19 лева   12 лева
1/2 ден лифт карта
сутрин 8:45-12:30
следобяд 12:30-16:30           39 лева   25 лева
1 ден                                   55 лева   33 лева

# 728
  • Мнения: 18 036
100 за половин ден, но когато ти е далеч задължително трябва и нощувка, и хранене, и пиене.....


Мъжът ми кара, нямам нищо против да си ходи по мъжки, хем за него по- добре, хем по- евтино, аз ще компенсирам  Mr. Green

# 729
  • София
  • Мнения: 18 679
На мен честно казано тази година на Пампорово ми се видя песен, в сравнение с Банско миналата година Rolling Eyes Цените бяха съвсем приемливи навсякъде - хотел, кръчми, лифтове. Горе на пистите обядвахме за суми, сходни с тези, които даваме в София, когато излизаме семейно. За сравнение - на Бъндеришка поляна едни картофки бяха 25 лева Confused Цялата почивка изкарах, обяснявайки на децата защо не им се полага дори един сок на обяд Confused Абе, изобщо - тъпа работа. От Пампорово обаче съм очарована, за нашето семейство е идеално във всяко едно отношение, само сняг да има!

# 730
  • Някъде там
  • Мнения: 16 217
Ските определено не са евтин спорт но по принцип хоби спортовете са скъпи.
Риболова,лова също,ако си запален.Мм е рибар.Еми сериозни сумички си дава за въдици и прочие.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
На мен честно казано тази година на Пампорово ми се видя песен, в сравнение с Банско миналата година Rolling Eyes Цените бяха съвсем приемливи навсякъде - хотел, кръчми, лифтове. Горе на пистите обядвахме за суми, сходни с тези, които даваме в София, когато излизаме семейно. За сравнение - на Бъндеришка поляна едни картофки бяха 25 лева Confused Цялата почивка изкарах, обяснявайки на децата защо не им се полага дори един сок на обяд Confused Абе, изобщо - тъпа работа. От Пампорово обаче съм очарована, за нашето семейство е идеално във всяко едно отношение, само сняг да има!
Ааа, аз на Банско не стъпвам. Ама за цените на Пампорово не си права, едни пържени картофи 8лв, един чай 3лв ... ми не е нормално Simple Smile Simple Smile Simple Smile И да, Пампорово е по-хубаво от Банско, основно заради лифтовете - многото лифтове не позволяват натрупването на такива опашки като на Банско.

# 732
  • София
  • Мнения: 18 679
Леле, момичетаааа, много го закъсах Sad Забравих си годишнината от сватбата, ПАК Shocked Нямам никакво време за реакция, мъжа ми се връща след малко от работа, аз - нищо Confused Ни подаръче, ни картичка, ни нещо празнично за хапване, сготвила съм свинско със спанак  ooooh! А тази година няма и как да замажа положението, посрещайки го дибидюс, най-много да избяга с писъци... Ужас, ужас, защо всякак година забравям, защо??? Колко е сложно - денят преди 8-ми март?! Егати...
Единствената ми надежда е и той да е забравил Rolling Eyes
Или да тичам до Аванти поне за едно хубаво пиене newsm78
Ей, голяма излагация Sad

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
И той е забравил, споко Simple Smile У нас и двамата забравяме Simple Smile И да, тичай за пиене, с чаша хубав алкохол се преглъща по-лесно Simple Smile

# 734
  • Мнения: 22 499
Ски не карам, нямам никакво желание да се уча.
Приятели бяха на Боровец, инструктор за дете - 50лв, лифта и той 55лв. на ден. Само тези 2неща са 100лв. Отделно нощувки, храна. На ден разходите стъпват на 300лв. поне.
Хубаво е, че има хора които могат да си го позволят.

белинда, вземи едно хубаво вино и си готова.

Общи условия

Активация на акаунт