Инсулинова резистентност или ....?

  • 10 991
  • 27
  •   1
Отговори
  • някъде там......
  • Мнения: 477
След обременяване с глюкоза на 0, 60 и 120 минута се получиха следните резултати:
глюкоза
0 мин -  5 mmol/l при реф. стойности 2,8-6,1
60 мин - 8, 40  mmol/l
120 мин - 2, 79 mmol/l при реф. стойност 3,5 - 7, 8
 Инсулин
0 мин - 6, 33  ulU/ml при реф. стойност 2,6 - 24,9
60 мин - 389, 2 ulU/ml
120 мин - 22, 97 ulU/ml при реф. стойност 2,6 - 24,9
Никъде не прочетох за нива на захарта под нормата, както и не намерих инфо за толкова високо ниво на инсулина на 60-та минута. Ш нормално ли е нивото на захарта на 60-та минута? Час за консултация имам чак след две седмици, та, ако има някой идея, да коментира....

# 1
# 2
  • Мнения: 703
След обременяване с глюкоза на 0, 60 и 120 минута се получиха следните резултати:
глюкоза
0 мин -  5 mmol/l при реф. стойности 2,8-6,1
60 мин - 8, 40  mmol/l
120 мин - 2, 79 mmol/l при реф. стойност 3,5 - 7, 8
 Инсулин
0 мин - 6, 33  ulU/ml при реф. стойност 2,6 - 24,9
60 мин - 389, 2 ulU/ml
120 мин - 22, 97 ulU/ml при реф. стойност 2,6 - 24,9
Никъде не прочетох за нива на захарта под нормата, както и не намерих инфо за толкова високо ниво на инсулина на 60-та минута. Ш нормално ли е нивото на захарта на 60-та минута? Час за консултация имам чак след две седмици, та, ако има някой идея, да коментира....


Доколкото знам инсулинова резистентност не се открива само  с обременяване с глюкоза,а с изчисляване на индекс HOMA.Ако са ви изследвали за диабет да,но не мисля,че с тези изледвания може да се открие инсулинова резистентност.

# 3
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Благодаря, момичета.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нормално е на 1-вия час да са по-високи стойностите,важни са на 2-рия час.Глюкозата се разгражда на 100% в организма,а не съм сигурна че има такава храна.
И да ниска ти е захарта на 2-рия час,ще ти препоръчам постоянно да имаш нещо под ръка когато огладнееш.Храни се по-често 4-5 пъти,но по-малко.Не се оставяй да прегладняваш и да ти става лошо Peace

# 5
  • Мнения: 400
На мен ми изчислиха Homa index- А -захарта на 0 мин.по инсулина на 0 мин.делено на 22,5.

# 6
  • Мнения: X
ЗДравейте, когато имаш ИР това от значение ли е за имплантирането на ембриони при трансфер?

# 7
  • Мнения: 78
Здравейте,след неуспешен опит,ми направиха изследвания за инсулинова резистентност,оказах се с ясно изразена според гинеколожката ми.Час за ендокринолог имам във вторник.Според вас възможно ли е резултата да се дължи на това и колко време е терапията,тъй като ми предстои ЗЕТ?

# 8
  • Мнения: X
Здравей, и на мен ми предстои ЗЕТ след  два неуспешни опита .Скоро ми откриха ИР  и се отказах от трансфера.Да, вероятно това е причината тъй като има значение за имплантирането на ембриона. Може би и при мен това е причина както и полипите които ми откриха и премахнаха с хистероскопия. Ти в коя клиника и при кой лекар си?  Твоят лекар или ендокринолог потвърди ли че това може да е причината?

# 9
  • Мнения: 78
В Ню Лайф съм,при доктор Добринка Петрова.
Никой не ми е потвърдил все още,че това  е причината.Вчера бях при гинеколожката ми и тя ми каза,че имам ИР и ме насочи към ендокринолог.
Ние сме с мъжки фактор и преди опита са ми правени стандартни изследвания -вирусология,хормони,ЦС,микробиология и цитонамазка.
Искам преди ЗЕТ да изключа някой възможни пречки и да съм по-подготвена,защото емоционалния срив беше голям.
Знам,че няма как да се изключи всичко,там си е и Божа работа.

# 10
  • Мнения: X
И ти чакаш за ЗЕТ .На кой ден замръзихте ембриончетата?
Пращам ти списък с необходими изследвания преди ин витро, които копирах, но не мога да се сетя от къде.Имай предвид, че особено вирусологиите са по насоченост, лекаря преценява. Мисля, че генетичните и имунологичните, витамини също  са необходими . "Листериоза" се изследва ако се не лъжа след прекарана бронхотпневмония, но не съм сигурна.

-Кариотипен анализ на двамата родители
- Изследвания за тромбофилия (наследствена: Factor V, Factor II, PAI-1, MTHFR; или придобита)
- Имунологични изследвания (ТЛА, НК клетки, Крос Мач тест)
- Анти-фосфолипиден синдром (антифосфолипидни антитела)
- Хламидии-  за за непрекарани за в рамките иг м анти тяло
- Уреаплазми -
- Микоплазми.
- Токсоплазмоза  за непрекарана
- Листериоза
- Цитомегаловирус (CMV)
- Херпес симплекс вирус (HSV) тип 2
- Бактериална вагиноза (прави се микробиологично изследване на вагинален секрет и антибиограма, при находка на бактерия)
- Кръвна захар на гладно и инсулинова резистентност
- Спермограма, разширена по Крюгер, SDI тест
- Изследвания на витамини (вит. B6, вит. B12, вит. D, фолиева киселина/фолат - вит. B9

Последна редакция: пт, 23 фев 2018, 16:42 от Анонимен

# 11
  • Мнения: 14
Здравейте,  бихте ли коментирали и моите резултати. При мен и захарта и инсулина са високи на 60 и на 120. На лекар съм чак другата седмица и въобще не ми е ясно, дали е нормално. Изчетох коментарите в темата,  но не срещнах подобни резултати за да мога горе долу да имам някаква представа.

Глюкоза ( Glucose )   5.66   mmol/l   3.60 - 6.10
Глюкоза - 60та мин   11.21   mmol/l   3.30 - 8.90
Глюкоза - 120 та мин   8.21   mmol/l   3.30 - 7.80

Insulin ( Серумен Инсулин )   13.84   mU/l   2.60 - 25.00
Insulin ( 60 м post 75g glucose )   78.13   mU/l  
Insulin ( 120 м post 75g glucose )   94.78   mU/l  

HOMA ( IR ) индекс   3.48   индекс   < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR

# 12
  • Мнения: X
След трансфер ,при ИРкаква доза лкарство взимате- два пъти по едно или по едно на ден

# 13
  • Мнения: 32
И аз съм с изследване за инсулинова резистентност днес след 5 излезнаха резултатите и до понеделник чакането ще е страшно.
Глюкоза на гладно 4,4
На 1ви час 10.81
На 2ри час 4,59 референтни ст-ти 2.8-6.1
Инсулин на гладно 6,63
1ви час193,8
2ри час 20,8 референтни ст-ти 2.6-24.9
Това което ме притесни най-много беше след като изследването приклчи.След 30 минути се почувсвах много зле изпотих се цялата,разтреперах се и започна да ми се вие свят.Моля за коментар.

# 14
  • Мнения: 2 817
silviana2009, имате си ясно изразена ИР.  Ще Ви назначат някакъв метформинов препарат - Сиофор, Метфогама или нещо подобно. Трябва да спрете тестото, захарта, да започнете движение/спорт. Какво ще се случи понеделник?

Можете и в тази група да попитате:
http://www.bg-mamma.com/?topic=1065186


Общи условия

Активация на акаунт