Екопътеки и всякакви приятни разходки

  • 122 228
  • 1 170
  •   1
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 11 492
То зависи колко са големи децата, все пак......Но, не е тежък маршрута.
На 2 и 7 г., все пак - денивелация, по 1 час в посока или как?

# 961
  • Мнения: 1 995
И на трите предложения сме ходили. Няма значение в коя част на България е, въпреки, че май всичко отговарящо на изискванията ми сме обиколили...но знае ли се, може пък да сме пропуснали нещо.

# 962
  • София
  • Мнения: 1 285
Ооо, темата се пораздвижила 😀
Предложете ми водопад, който да е подходящ за пролетта. Нещо сравнително лесно достъпно, без спане по хижи. Вече не ни свърта вкъщи, а водопадите, сякаш, са атрактивен вариант за разходка.

Аз се сещам за водопад Казаните до Букоровския манастир след Годеч. Преди три години го търсихме през април и нямаше вода. Казаха ни, че през март има. Много лесно достъпен. През поле се върви. Възможно е да е кално. Минава се покрай манастира.

Евентуално може да се съчетае с Разбоишкия манастир, но него бих препоръчала, когато има зеленина вече. А през юни - и ягоди на поляните след Разбоище.

# 963
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Да питам и аз Simple Smile Решили сме през април или май да идем до Белоградчишките скали. Какво още интересно има в района?
Да препоръчате читаво хотелче в района?

# 964
  • Мнения: 1 663
Да питам и аз Simple Smile Решили сме през април или май да идем до Белоградчишките скали. Какво още интересно има в района?
Да препоръчате читаво хотелче в района?

Задължително пещера Магурата, много е внушителна и интересна.
Ние като си правихме кратка екскурзийка в този край стигнахме до Видин, видяхме градчето и крепостта баба Вида и съответно спахме там.

# 965
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Ух..бая далеч ми се струва Simple Smile
Мерси!

# 966
  • Мнения: 1 663
Далечко си е, още повече че и пътят не е много хубав натам, но пък ние решихме че едвали бихме се вдигнали на разходка само до Видин някога, та за това решихме да ги съчетаем.

# 967
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Ние също съчетахме Белоградчик и Видин, като спахме във Видин точно по същата причина. Така Ви се струва много, но пък до Видин иначе няма да отидете само за него и това е оптимален вариант 🙂

# 968
  • Мнения: 1 631
Ние също спахме във Видин като бяхме на Белоградчишките скали.Съчетахме ги с Магурата и крепост Баба Вида.Парка във Видин също е мн хубав и имат интересни места за храна.

Аз искам да Ви попитам за водопад Скаловитец до Костенец, как е пътя до там ?

# 969
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
В северозападна България посетихме пещера Венеца. Много е красива, не я пропускайте, ако сте наблизо! Преди  3-4г  спахме в Хан" Мадона", но бяхме с кемпер и не мога да кажа какви бяха условията вътре.

# 970
  • Мнения: 1 631
В северозападна България посетихме пещера Венеца. Много е красива, не я пропускайте, ако сте наблизо! Преди  3-4г  спахме в Хан" Мадона", но бяхме с кемпер и не мога да кажа какви бяха условията вътре.
Да, аз лично я бях планувала за Великден,  но исках нощувки в района на Чипровци, а хотелите са вече пълни...

# 971
  • София
  • Мнения: 1 285


Аз искам да Ви попитам за водопад Скаловитец до Костенец, как е пътя до там ?

До хижа Гургулица би трябвало лесно да се стигне с кола. Пътят продължава след Костенски водопад наляво и нагоре.

От хижата тръгва пътека около 2 км през гората. Може да е много кално и хлъзгаво. Първата половина е стръмно надолу. Втората е приятна. Съответно на връщане има малко катерене накрая. Водопадът е много висок. Красив е, но не съм сигурна, че точно сега е пълноводен.

# 972
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Яна вече е казала за водопад Скаловитец. Бяхме там мин лято- асфалт има точно до хижата, а от там стръмното надолу към водопада може да е проблем сега ако има сняг или е хлъзгаво. Съвсем спокойно ако е за целодневна разходка може да оставите колата в центъра на вили Костенец и да стигнете пеша и до хижата и оттам да водопада. Маркировката нагоре минава през гората, но сега заради снега може би е по- добре по асфалта

# 973
  • Варна
  • Мнения: 1 628
В района на Белоградчишки скали съм си запаметила по отзиви на познати две къщи: вила Када и Роза. Вила Када изглежда феноменално, но мисля, че е изгодна за две семейства. Не е хотел, но споделям все пак, за мен си заслужава да се спомене. Simple Smile Ако не ме лъже паметта, са на един и същи собственик.

# 974
  • Мнения: X
То зависи колко са големи децата, все пак......Но, не е тежък маршрута.
На 2 и 7 г., все пак - денивелация, по 1 час в посока или как?
1 час е от селото. Ние идвайки от Пловдив, направо си спряхме в началото и не сме ходили много. С деца на тая възраст ще е малко по-бавно( моите са по-големи), но ще се справите. Малкото може и да го поносите малко.

Общи условия

Активация на акаунт