Помогнете ! Змии вкъщи !!

  • 14 854
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 045
Ужас!Бях чела в някакъв форум, че бягали от прах за пране, обикновен прах за пране се ръсел.За сяра също съм чувала.Идеята да си завъдите таралежчета също е добра.Има и някакви препарати срещу влечуги.

# 16
  • Мнения: 8

datura_inermis   Не съм се замисляла . А относно мястото миналата година ги видях от къде се подават та мисля ,че са там . Наскоро с майка ми изкъртихме част от мазилката и какво да ви кажа ужас .. пълно е с издълбани кръгли дупки между тухлите. Някой може да се запита защо до момента не сме предприели нещо . Защото сме смятали ,че на година 1 2 змии да срещнеш не е кой знае какво предвид това ,че сме крайна къща в селото и двора ни е огромен и буквално сме си на полето . Та докато една гадина не ми изкара акъла  до неузнаваемост както си ходих боса по стълбите..  до момента все още сънувам кошмари от уплахата си и изпитвам панически страх от змии . Именно за това искам другия месец докато не са тръгнали на разходка из двора и стълбите да изкъртим и замажем . За да не преживея отново ужаса .

# 17
  • Мнения: X
Единствен сравнително сигурен начин да се оттървеш от змиите трайно, е да елиминираш това, кото ги привлича (защото да зазидаш живи спящите, дори да са там, което не е сигурно, няма да ти реши проблема) - гризачи и насекоми основно. Щом си близо до полето, особено ако сеят зърнени култури, ще се напълниш с мишки без змиите - помисли дали плъх в чинията ти е по-малък проблем от змия в краката. В голям двор змиите се пъхат в купчини боклуци, дупки по оградата и из земята. Може да идват от съседите, ако са с плевня. Източник на вода из двора също не трябва да имаш - например съдове с вода, или постоянно влажни места. (Ние оставяхме за таралежчетата, много бяха готини нощем с малките като идваха да пият Laughing)
Дори и да зазидаш дупките,  за да не влизат в къщи, ако има мишки и направят нови, пак си в изходно положение. Вариант е вечно затворени врати и прозорци, под замазката се слага от специалната мрежа, мисля с дупки към половин см, която пази и от гризачи, но пак е добре да се консултираш, защото не съм сигурна колко трябва да е висока. За да не влизат в двора, подобна ситна мрежа пак е единствен начин.
Помисли, обади се в някоя организация, може да са малко крайни и дразнещи понякога, защото животните са им приоритет, но и доста полезни неща могат да се сетят.
Страхотна е селска къща с голям двор, но има минуси, и обикновено трябва да направиш компромис с част от гадините.

# 18
  • Мнения: leet
Въх! Досега да съм предала богу дух. Нищо повече не мога да кажа...

# 19
  • Мнения: 8
Дори и да е смешно преди разбирахме по мишките дали има змии  Joy  От скоро имам две котки,които са отлични ловци и най-малката буба да мръдне и веднага я хващат . Това с таралежи е супер ама няма как да ги задържа в двора . Гадините живи няма да ги зазидам живи . Първо ще замажем отвътре където има дупки и пукнатини и след това ще мажем вън . Ако се събудят докато къртим и тръгнат да бягат за мен ще е най-добре .Според мен има майка защото 2015 година имаше 6 малки,а 2016 година съм виждала 1 малка и все на едно и също място.  Много много благодаря за бързите отговори на всички. Дано тази тема и всички съвети ,които аз получих биват полезни и на някой друг.  

# 20
  • Мнения: 4 365
Здравей,виждам,че си писала за котките.И аз щях да ти предложа да си вземете котка.Таралежите също помагат срещу змии.В селската къща на нашите си живее таралеж.Всяка година има и малки. И костенурка си имат.От някъде си дойдоха и си живеят там,оградите не са масивни,могат да си избягат по всяко време,но не го правят. Виж каква тема ми изкочи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=405499
Но,наистина,потърси някоя отганизация за помощ или поне за съвет. Хора,които разбират от това.
Желая ти да се освободите от този проблем възможно най-бързо!

# 21
  • Мнения: 2 506
Kостенурките са защитен вид и глобата е 5000 лв.

# 22
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Можеш да се обърнеш и към Гражданска защита, те си имат начини на действие в подобни случаи.

Таралежите няма как да ги задържиш. На нас комшията ни даде един да му се радва детето и наистина всички му се радвахме, обаче след два дни си отиде.

# 23
  • Мнения: 4 215
Не съм херпетолог, но имам опит с неканени влечуги. Утешителното за мен е, че става дума за служебни помещения.
Със сяра на прах се ръси покрай сградите, праговете, напряко на пътеките. Не съм забелязала някакъв положителен ефект. Освен това след 2-3-4 дена сярата се е стопила, особено ако времето е влажно, и трябва да се ръси отново.
Уредите са уж с ултразвук, не знам за какви честоти става дума, но се включват през определен интервал, чува се нещо като зумер. Аз винаги се стряскам ако съм в обхвата на звука, та казвам, че поне върху една змия /мен/ има ефект. Работят с батерии, които също подлежат на подмяна. Положителен ефект - йок.
При нас змиите/смоците се въдят заради мишките, които пък се въдят заради складовете със зърно. Няма отърване. В помещенията на работниците направиха някакъв ремонт - махнаха балатумите и замазаха дупките в пода, подковаха вратите с летви за плътно затваряне, сложиха мрежи на прозорците.
Обмисляхме опцията със закупуване на таралежи /даже имаше някаква оферта/, но не се осъществи.
Може би за селска къща с двор варианта с таралежите ще е най-удачен и ефективен.
Разкарайте всичко, което става за храна на мишките и плъховете, изоравайте есенно време двора, за да разрушите колониите им. Изкъртете всичко до тухла, замажете всички пукнатини, цепнатини /даже най-добре залейте с бетон, ако има възможност/. От вън се слага някакъв наелон за влагоизолация, можете да го комбинирате с по-гъста мрежа.

Таралежите обичали много ягодки, така че ако искате да ги задържите си насадете. Освен това харесвали да им е направена къщичка с нещо като гнездо вътре. Даже имаше такава статия във в-к Трета възраст "Поканете си таралеж" или нещо подобно...

# 24
  • Мнения: 8

delia  Много благодаря за прекрасните съвети Simple Smile

# 25
  • Мнения: X
Таралежите са много чувствителни и срамежливи животинчета, изобщо не е добра идея да им се радваш отблизо, камо ли да хващаш диви. Но голям и спокоен селски двор им е много привлекателно място, нашите идваха самички. Не пръскахме с химикали друго освен лозите. Вярно, че ягоди имаше доста, но не сме забелязвали липсващи, по-скоро охлювите намаляваха значително. Част от двора си беше див, и изобщо не се ходеше там често. Котки и кучета нямаше, не е било много шумно денем.  Виждахме ги само нощем, и то много рядко - нарочно оставяхме вода в тавичка без да е близо до къщата, но така че да се вижда от прозореца. Поне два часа след пълно затишие се чуваше как подрънкват с тавата и незаспалите се зареждахме на прозореца.

# 26
  • Мнения: 4 365
Kостенурките са защитен вид и глобата е 5000 лв.
Ако това е за мен-знам,че са защитен вид.И костенурката и таралежа си дойдоха от някъде сами.Както казах,оградата не е масивна и както дойдоха,така и могат да си ходят.Но не го правят.Не са питомни-виждам ги,бягат и се крият от хора.Просто си живеят там,както биха си живяли навсякъде другаде

# 27
  • Мнения: 241
Това със змиите е доста гадно и зловещо бих казала, направо не мога да повярвам. Аз само като знам, че имам змии в дома си бих опищяла света и дим да ме няма. При мен се появи друг проблем като миналата година и не мога да намеря тема, в която да го споделя. Появяват се мравки и то летящи, щяха да уморят и канарчето ми даже. Пръскам с всякакви препарати, но без резултат. Такава напаст няма, все едно са хлебарки - от всякъде излизат

# 28
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 482
.....  Появяват се мравки и то летящи, .....

Наръси с Халек около местата от които излизат.

# 29
  • Мнения: 241
.....  Появяват се мравки и то летящи, .....

Наръси с Халек около местата от които излизат.

Какво е това Халек? Препарат ли е?

Общи условия

Активация на акаунт