Аз съм майката, а ме наричат "бабата на детето"

  • 31 462
  • 166
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 030
     За мен е крайно селяндурско и невъзпитано да питам непозната жена, дали е майка или баба на детенце, с което е навън. Тъй като вече масово жените раждат късно, или имат второ дете на 40 годишна възраст, някога съм казвала на непознато детенце, например "Мама те вика." И детето ми отговаря: "Това не е мама, това е баба ми." Но по-добре да изразя  предположение, че е бабата и да ме поправят, отколкото  да засегна някоя не толкова млада майка.
    Аз родих на 29г.4м., а повечето ми съученички родиха на 20-22 години и имат първо внуче на 45 годишна възраст. Аз бях на 35 години, когато в един магазин за рокли една непозната продавачка ме попита: "Нещо конкретно ли търсите, за Вас или за дъщеря Ви?" А аз нямам дъщеря, имах малко момченце на детска градина в  него момент. Не съм суетна, не се гримирам, може би изглеждам възрастна, въпреки, че съм много слаба, но ето - и аз се засегнах тогава, че някаква непозната от раз реши, че имам тинейджърка.

Последна редакция: пт, 17 мар 2017, 15:59 от kristinia

# 121
  • Мнения: 29 383
Аз имам наборки, които родиха на 19 г. и като нищо някоя от тях вече да е баба. Аз съм с дете на 6 г. Всеки си взема решения в живота и живее с тях. Не съдя никого, който както му се е стекъл живота....Понякога обстоятелствата решават вместо нас.
И пак ще кажа - радвай се на детето си, защото това остава. Нека хорската злоба и/или нетактичност не помрачават щастието ти! Не разбрах колко  е голямо детето, но със сигурност ще ти каже, че си най-прекрасната и красива майка на света! Гаранция!!!! Peace Heart Eyes

# 122
  • Мнения: X
Дъщеря ми веднъж излезе с мен и брат си в количка и, както се очакваше, една продавачка я попита: "Твое ли е?" Дотам беше, повече с мен и бебето не се появи никъде публично.  Grinning
hahaha При сина ми беше още по-драматично. Негова МИлост беше на 14-15, а сестра му- около годинка. Срещу солиден подкуп Мамин Златен се навива да изведе малката гад с количката навън, та аз да свърша нещо. Хубаво, но го срещнал един дядо, който го попитал:"Момче, ти имаш ли 18?" "Не, на 15 съм"- отговорил Муньо Мой и засукал девствен мустак. Дядото се облещил и изревал насреща му:"Как не ви е срам, бе?! Туй младото поколение!" и продължил да каканиже в тоя дух. Повече никакви подкупи не можаха да накарат младежа да изведе сестричето дълги години напред. Едва тази Коледа, 10 години по-късно, я заведе на ледена пързалка и другите деца я питали това баща ѝ ли е. Той на 14 трудно би станал баща, освен ако не е цигане. Ама на, децата гледат голям страшен субект и той им се струва на 100 години. Joy

# 123
  • София
  • Мнения: 22 950
Разликата между братята ми е 10 г , големият като ходеше да взема малкия от училище за 1 път децата казали на малкия ми брат, че има много хубав баща.  hahaha

# 124
  • Мнения: 19 019
Като чета някои мнения тук и се сещам за темите от сорта "Той ми изневерява, какво да правя?", където дават съвети на измамената да отслабне, да си купи нови дрехи, да си направи нова прическа, да облече дантелено бельо и жартиери/латексови прашки и да шашне милото с Кама сутра. Естествено, те са красиви и добри в леглото, затова на тях не им изневеряват, но са чували, че помага, пък и няма начин вината за изневярата да не е у жената, която се е запуснала. Така и не съм видяла някоя, на която изневеряват, да се е похвалила, че подобни крути мерки са спрели мъжът ѝ да ѝ изневерява.

И при теб така, както и да се облечеш, колкото и да отслабнеш, каквото и да направиш (предложиха ли ти да си боцнеш малко ботокс или хиалуронова киселина?), вината не е твоя, че да можеш да направиш нещо за мнението на тази особена порода хора, които считат, че си баба на 40+. Това са точно тези хора, на които ще им се виждаш старичка за майка дори да си на 30+ или пък изглеждаш на толкова, а се сещаш, че на 20 няма как да изглеждаш, което според тях е правилната възраст за размножаване. Най-много да постигнеш приказки от сорта "тая пък какво се прави на млада", ако тръгнеш прекалено младежки да се носиш. Не можеш да промениш хората, не можеш да угодиш на всички, можеш да промениш единствено своето отношение и да си поговориш с детето. Не възприемай "баба" като нещо с отрицателна конотация, обясни на детето, че в живота понякога се случва и на по-късна възраст да станат родители хората.

# 125
  • Мнения: 11 358
Като чета някои мнения тук и се сещам за темите от сорта "Той ми изневерява, какво да правя?", където дават съвети на измамената да отслабне, да си купи нови дрехи, да си направи нова прическа, да облече дантелено бельо и жартиери/латексови прашки и да шашне милото с Кама сутра. Естествено, те са красиви и добри в леглото, затова на тях не им изневеряват, но са чували, че помага, пък и няма начин вината за изневярата да не е у жената, която се е запуснала. Така и не съм видяла някоя, на която изневеряват, да се е похвалила, че подобни крути мерки са спрели мъжът ѝ да ѝ изневерява.


Странна аналогия правиш - няма нищо общо.
 Изневярата е комплекс от фактори, като се дават съвети за промяна на външния вид, тъй като визуалното привличане има голяма тежест за мъжете /Бог така е устроил пряката връзка межу пениса и ума им/.
Да те оприличат на "баба" е пряка оценка на външния вид, която подлежи на промяна. Къде е общото?

# 126
  • Мнения: 11 358
МИС баба Бразилия

И после който иска да ми говори, че то било до човешка злоба.
Поддръжка и грижа за външния вид му е майката.


# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 14 431
Добре си е тя аналогията. Wink
Не казвам, че няма файда от подобряване на външния вид, но обикновено нито в единия, нито в другия случай това не решава проблема. В единия случай - с "бабата" - проблемът е в кавички, щото според мен никакъв кой знае какъв проблем не е (изневярата си е проблем наистина).

# 128
  • Варна
  • Мнения: 10 556
МИС баба Бразилия

И после който иска да ми говори, че то било до човешка злоба.
Поддръжка и грижа за външния вид му е майката.
Тази баби са пословични  Mr. Green

# 129
  • София
  • Мнения: 22 950
Аз бих се срамувала майка ми да се появи в този вид някъде, колкото и добре да изглежда.  Shocked

# 130
  • София
  • Мнения: 19 249
Да бе, точно от бразилките ще взимаме пример, за които пластиките са мания.
За тази работа си имаме фолкпевици и други "ВИП" персони

# 131
  • Мнения: 47
Mалко в страни от темата: Да си на 47 е прекрасно!

# 132
  • Мнения: 54 445
Към авторката - неприятно е, за детето е травмиращо, за теб е конфузно.
Но, осиновявайки/раждайки на такава възраст, човек трябва да е подготвен за такива обърквания.
Особено, когато са подсилени и от външния вид.
Ако можеш, отслабни, ще има положителен ефект със сигурност. Peace
Даже мога да ти препоръчам подходящо хранене, не диета. Прочети темата за НВ ВМХ, хем ще отслабваш, хем ще си сита.

Защото тепърва предстоят подобни неприятни ситуации. Детето ще расте и ще прави сравнение с другите родители. Особено в пубертета може и да го е срам да се движи с теб. Казвам го не да те плаша, а да действаш по въпроса.
За децата е добре да имат млади родители, другото е заблуда/самозаблуда.

# 133
  • Мнения: 29 383
За децата е добре да имат млади родители, другото е заблуда/самозаблуда.

И в какво се състоя тези предимства за децата да имат млади родители?

# 134
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Към авторката - неприятно е, за детето е травмиращо, за теб е конфузно.
Но, осиновявайки/раждайки на такава възраст, човек трябва да е подготвен за такива обърквания.
Особено, когато са подсилени и от външния вид.
Ако можеш, отслабни, ще има положителен ефект със сигурност. Peace
Даже мога да ти препоръчам подходящо хранене, не диета. Прочети темата за НВ ВМХ, хем ще отслабваш, хем ще си сита.

Защото тепърва предстоят подобни неприятни ситуации. Детето ще расте и ще прави сравнение с другите родители. Особено в пубертета може и да го е срам да се движи с теб. Казвам го не да те плаша, а да действаш по въпроса.
За децата е добре да имат млади родители, другото е заблуда/самозаблуда.[/b]
Ама че глупост.

Общи условия

Активация на акаунт