Аз съм майката, а ме наричат "бабата на детето"

  • 31 463
  • 166
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 8 893
И аз Дева я мислех за по-голямо и умно момиче, но разбирам, че съм се объркала.

# 136
  • Мнения: 54 445
Всеки път в подобни теми срещам подобен отпор. Confused Confused
Не казвам, че има предимства,защото може и да няма,  а че децата предпочитат млади родители.
Като станат възрастни може и да имат друго мнение, но като деца искат мама да е млада и красива.
Нали по външния вид се е решило, че тази мама не е мама, а баба?

# 137
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Всеки път в подобни теми срещам подобен отпор. Confused Confused
Не казвам, че има предимства,защото може и да няма, а че децата предпочитат млади родители.
Като станат възрастни може и да имат друго мнение, но като деца искат мама да е млада и красива.
Нали по външния вид се е решило, че тази мама не е мама, а баба?
Това кой ти го каза? За децата възрастта, времето е размито понятие. В очите на децата майката си е най-хубава и добра. И няма да искат да я сменят за някоя по-млада.

# 138
  • Мнения: 8 893
Всеки път в подобни теми срещам подобен отпор. Confused Confused
Времете ти е да проумееш, че късното първо майчинство рядко е личен избор. Нищо сложно няма за разбиране.
И, без да се заяждам, но от позицията на каква влезе да пишеш в темата? Аз писах, защото родих на 39. А ти?

# 139
  • Мнения: X
Чувството за естетика у децата не е вродено. За всяко неговата майка е най-красива и еталон - сравнява другите по нея, освен ако тя изрично не му е показала, че се чувства грозна.

Моето дете от известно време ме разпитва защо не се гримирам, за да бъда "още по-красива". Защото едикоя си в групата имала червило, което мирише хубаво, и майката ѝ е обяснила, че така ставала по-красива.  Обясних му, че съм достатъчно красива, и нямам нужда от червило. Как ли пък не бих сложила бойни краски, само защото малкия е чул, че ще ме разхубавят. Както ярко червено му е любимия цвят, ще ме накара сигурно и скулите да намажа, а ако може и на клепачите нещо ярко да сложа, та съвсем на клоун да заприличам.

И сто човека да му обяснят, че съм грозна или стара, в първите години тази информация ще сподели с мен, и от отговора ми зависи как ще я приеме. До тийн годините авторитет и източник на истина е родителят. Ако му кажа, че най-красиво е да имаш синя коса, и онези, които казват, че е грозно са се объркали или се шегуват, или просто не харесват синьото, както и той не харесва някои неща, за него истината ще е това. Ако му кажа, че го казват, защото са зли и невъзпитани, детето ще го повярва, и ще остане с усещане, че живее в лош свят.

# 140
  • Мнения: X
За децата е добре да имат млади родители, другото е заблуда/самозаблуда.

И в какво се състоя тези предимства за децата да имат млади родители?
Не е точно предимство. Но децата се радват да имат млади и красиви родители. Не малко деца обиждат другите, че родителите им са стари, грозни, дебели и т.н. Елементарна злоба е това, но обижданото дете се чувства зле.

# 141
  • Мнения: 1 808
Не казвам, че има предимства,защото може и да няма,  а че децата предпочитат млади родители.
Ами не е задължително. Изобщо не ми е харесвало вместо на моите празници и родителски срещи в училище родителите ми да посещават вечерно училище, вместо да ми приготвят домашни сладки за празненствата да ми купуват кутия шоколадови бонбони от магазина, защото са заети с училище, кариера и т. н. и не са могли да участват активно в нещата, които за мен са били важни в училище. Трябваха ми години, за да преодолея тази липса.

П.П. Майка ти е дебела, а баща ти е плешив е класика в жанра на детските обиди на тема родители. Само че дебелата майка и плешивият баща не е задължително да са по-възрастни.

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 10:29 от poems

# 142
  • Мнения: X
Защо вечерно училище? Ако една жена роди на 26-28, тя е млада, а вече може да е завършила магистратура, дори докторантура.

# 143
  • Мнения: 29 384
За децата е добре да имат млади родители, другото е заблуда/самозаблуда.

И в какво се състоя тези предимства за децата да имат млади родители?
Не е точно предимство. Но децата се радват да имат млади и красиви родители. Не малко деца обиждат другите, че родителите им са стари, грозни, дебели и т.н. Елементарна злоба е това, но обижданото дете се чувства зле.

Ахааа, и понеже има някаква вероятност някога някое дете да обиди относно възрастта на мама и тате, трябва да бързаш - на 20-23 да си родила вече! Обаче внимавай, мъжът ти трябва да е красавец, ти също като от списание, току виж обидили детето колко са красиви мама и тате... hahaha

# 144
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
За децата е добре да имат млади родители, другото е заблуда/самозаблуда.

И в какво се състоя тези предимства за децата да имат млади родители?
Не е точно предимство. Но децата се радват да имат млади и красиви родители. Не малко деца обиждат другите, че родителите им са стари, грозни, дебели и т.н. Елементарна злоба е това, но обижданото дете се чувства зле.
Ахааа, и понеже има някаква вероятност някога някое дете да обиди относно възрастта на мама и тате, трябва да бързаш - на 20-23 да си родила вече! Обаче внимавай, мъжът ти трябва да е красавец, ти също като от списание, току виж обидили детето колко са красиви мама и тате... hahaha
Сефте нучавам, че има условия да станеш родител - млад и красив. Иначе детето може да расте в комплекси. Егати логиката!

# 145
  • Мнения: 3 537
Аз бях дете на млади и красиви родители. И съм от тези с варианти- млада баба или стара майка.
Но растях с много комплекси. Живеехме на квартира, а другите със собствени жилища, на мен ми мажеха филии, на децата даваха пари да си купят от магазина, износвах дрехи от брат ми. И това не компенсираше младостта на родителите в моите очи.
Така се случиха събитията, че съм от възрастните майки. Може и да кажат на детето баба ти някога, но вече не се впрягам.

# 146
  • Мнения: X

Ахааа, и понеже има някаква вероятност някога някое дете да обиди относно възрастта на мама и тате, трябва да бързаш - на 20-23 да си родила вече!
Не, не е задължително да бързаш. Просто трябва да си наясно, че харесва ти или не, това е реалността и да прецениш дали имаш сили да я понесеш.

Lechugitka, сигурна ли си, че нямаш пробеми с логиката или поне с четенето с разбиране?

# 147
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Много добре разбирам авторката, но подобни изказвания са просто абсурдни. Родител ставаш, когато му дойде времето. АКо си млад и грозен само не мога да разбера какво се случва. Това не се коментира. Щото по същата логика, ако си грозен пак трябва да премислиш хиляда пъти готов ли си анджек да станеш родител, щото може да се подиграват на детето ти, че си грозен. Всичко е въпрос на възпитание. Така, че потърси логика у написаното по-горе, и ако я откриеш, сподели.

# 148
  • Мнения: 9 704
Случи се така, че ми побеля рязко косата. Майка ми ми продъни тъпанчетата да започна да се боядисвам, за да не излагам децата. А, децата казаха, спокойно мога да си остана така, защото черно и бяло е класическо съчетание на цветове.  Joy

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 20:28 от Windekind

# 149
  • Мнения: X
Много добре разбирам авторката, но подобни изказвания са просто абсурдни. Родител ставаш, когато му дойде времето. АКо си млад и грозен само не мога да разбера какво се случва. Това не се коментира. Щото по същата логика, ако си грозен пак трябва да премислиш хиляда пъти готов ли си анджек да станеш родител, щото може да се подиграват на детето ти, че си грозен. Всичко е въпрос на възпитание. Така, че потърси логика у написаното по-горе, и ако я откриеш, сподели.
Логиката ти не е моята. Аз само казвам, че децата не рядко обиждат другите, ако родителите им са възрастни, дебели, грозни и т.н. Факт. И да ми харесва, и да не ми харесва, не мога да го променя. На никое дете не му е приятно да обиждат родителите му. И това е факт. Но това не значи да нямаме деца, ако сме стари, грозни или дебели. Аз никъде не съм направила този извод, затова ще е добре да не ми го приписваш.

Общи условия

Активация на акаунт