Любители на кучета - 71

  • 60 309
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 011

Не е яла, вкъщи се държи като болна, а в парка подивя, когато извадих топката Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 08:48 от змия

# 61
  • Мнения: 3 371
Момичета, някой имал ли е проблем със злояд и капризен голдън? Нашият лигльо направо разби репутацията на голдъните като лакомници. От около две или три седмици се муси на храна. Сума видове храна смених, домашна храна му готвя отделно от нашата, и все не яде, както трябва или хапне малко и зарязва. Според ветеринаря няма нищо обезпокоително в здравословно отношение, енергичен и бесен е, но с това хранене ме притеснява. Лакомства яде, също и от масата проси упорито, въпреки че не му се дава. И купата му смених даже, и си продължава така. Мъжът ми му вика "принц Чарлз", че бил като претенциозен аристократ. Опитах да му вдигам купата, ако не яде, но мен ме изяжда съвест, че го държа гладен, и пак му я оставям. И става омагьосан кръг.

Аз нямам лабрадор, дори нямам и не съм имала голямо куче, но мислех, че държа приза за най-капризен добитък по отношение ядене. Как никога не ми се 'падна' ящно куче  Rolling Eyes. Вся попадам /или те на мен/, на злояди, ама злояди, ама злояди Stop и капризни. Нищо не е в състояние да ги изкуши - какво ли не съм готвила,  какво ли не съм купувала, дори децата ми казват и се сърдят, че за кучетата се грижа повече за храната им, отколкото за тях. newsm78

Не мога да дам съвет - бях купувала в Холандия някакъв сос , с който се полива храната/хапки, суха храна, уж изкущаващо вкусен/, но първо го забравих там, второ когато там го пробвах - ефектът беше нула.

Според моя мъж - не са видяли какво е глад, затова са карпизни.... Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 2 707
Да не ви изпусна  animal037
Бързо оправяне на всички болни кученца!

# 63
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464



Аз нямам лабрадор, дори нямам и не съм имала голямо куче, но мислех, че държа приза за най-капризен добитък по отношение ядене. Как никога не ми се 'падна' ящно куче  Rolling Eyes. Вся попадам /или те на мен/, на злояди, ама злояди, ама злояди Stop и капризни. Нищо не е в състояние да ги изкуши - какво ли не съм готвила,  какво ли не съм купувала, дори децата ми казват и се сърдят, че за кучетата се грижа повече за храната им, отколкото за тях. newsm78

Не мога да дам съвет - бях купувала в Холандия някакъв сос , с който се полива храната/хапки, суха храна, уж изкущаващо вкусен/, но първо го забравих там, второ когато там го пробвах - ефектът беше нула.

Според моя мъж - не са видяли какво е глад, затова са карпизни.... Rolling Eyes
Благодаря за отговора! Същото е в момента у нас - купувам какво ли не, готвя какво ли не, домашните ме упрекват, че му угаждам като на царче, и не ще, и не ще, и това е. Или обере каквото си хареса, останалото го оставя. Също всеки ми казва, че капризничи, защото не е видял глад, ама не мога да го оставя да гладува. Пробвах се няколко пъти, изяде ме съвест и се отказах от тоя метод.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 998
записче

# 65
  • София
  • Мнения: 9 850
А опитвали ли сте просто да оставите купата с гранули на разположение и да не давате нищо друго? Ден, два, три, пък ще проядат. Не са толкова глупави, че да умрат от глад, след като имат храна на разположение.
Аз това съм го прилагала на Бела - имаше известен ефект, после конкуренцията си каза думата. Лили беше прахосмукачка, така че Бела ядеше. Сега Бела е сама при нашите и вече отказва чисто домашно телешко месо, прясно мляко (домашно, от съседите, прясно издоено) и всякакви такива неща. Хранят я с лъжичка, като почне да се лигави, и изобщо е като малко дете. Шегувам се с нашите, че за осиновеното дете (Бела) се грижат повече, отколкото за родните си деца Laughing Laughing Laughing

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Да, и нашият принц правише муцунки на Роял Канин и на Хилс. Жената в магазина каза, е няма по добро какво да ви предложа Simple Smile Е това се случва защото все някой му подаваше нещо под масата. Няколко дена нищо не му давахме, само гранулките в купичката. Седяха по цял ден, и вечер преди да си легне, вижда вече че никой нищо не дава и да видите как ги налапва Simple Smile))

# 67
  • София
  • Мнения: 9 850
Роял Канин и Хилс не са от най-добрите храни. Преди бяха, вече.. Sick
Моите са яли Роял Канин само когато спечелиха един чувал 10кг, и то го ядоха с отвращение.

# 68
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Нашият е упорито магаре - решава, че не му харесва и гладува, но не посяга към купата. Ако са само гранули, ги гледа с презрение и подминава.
Коте, вече и да искам, няма как да оставям купата на разположение. Имаме и друго куче, улична превъзходна. Дъщеря ми я намерила есента откъсната от майка й и захвърлена до един казан за боклук - беше на има няма 5-6 дни според ветеринаря. Сляпа, глуха, прегладняла и премръзнала. Прибрах я тук, уж само да я закрепя и да й спася живота, и след това да я дадем на стопани, които ще се грижат за нея. Да, ама не - привързах се ужасно много и реших да си остане при нас. Та същото това кутре сега е на 5 месеца и вечно гладно.  Laughing Обира си нейната купа до блясък, после минава и инспектира и неговата и ако съм я забравила и има храна в нея - пощипва и оттам, и то доста. Та вече и да оставя купата, знам, че тя ще я опразни, та няма как.

# 69
  • София
  • Мнения: 9 850
Конкуренцията не помага ли? При нас Бела така беше първите два-три дни след като взехме и Лили. После видя, че няма да й минат номерата и почна да яде. Да, бавно, лягаше си пред купата и хапне гранула-две, а Лили обикаля като шашава наоколо, ама не смее да припари, че да не я бие кака й.

# 70
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
В началото помагаше. Той е огромен, а има невероятно търпение към нея, която едвам му стига до корема. Имат отделни купи за вода, като тръгнат и двамата към тях, той пуска първо нея да пие. Няма против да му краде от храната, да се катери по него, да играят заедно. Необяснимо ми е, но по-добре така, отколкото да се дракат и хапят.

# 71
  • Мнения: 3 371
Давам в скрит текст, че  е ужасно. Кажете ми, може ли да има такива хора???? Как може да ти даде сърцето да направиш такова нещо? Защо сме толкова зли, гадни и отвратителни някои хора Cry


# 72
  • Мнения: 1 536
Здравейте и да ни е честита най-сетне пролетта !  Nature Sunny

Тъй като вече е сигурно, че ще имаме нов член на семейството  Heart Eyes, възникна въпроса с храната на мъника. Развъдчика препоръча бебешките на Chicopеe и Josera, a аз имам възможност да взема с отстъпка Purina Pro plan и Brit. Какво бихте споделили за тях? Нашите като малки всички бяха на Royal canin, но нещо много се стреснах и ми се ще този път мъника да хапва по-качествена храна.

Иначе съм в издирване на читав ветеринар. Малко се дразня, големи търговци са станали тези лекари...Ако някой може да препоръча такъв в северната част на София, ще съм благодарна. Може и на ЛС.

Нашите 2 бр. госпожици утре са на профилактични изследвания и ваксини. Ще се правят нови тестове за дирофилариоза (някакви уж по-добри и есестсвено по-скъпи, но както и да е) и ако всичко е наред започваме профилактиката вече. Много ми е притеснено за Моли (пекинезчето). Като отида да ги видя, само се вглеждам в нея и вече явно ме гони параноя, че нещо ще й се случи. Довечера заминавам извън страната за няколко дни и няма да съм тук, когато ги изследват. Душата ми се е свила. Дано всичко е наред.  Praynig

Както и да е, живот и здраве, в неделя, ако всичко е наред ще вземем малчо. Нямам търпение и броя дните.  Heart Eyes

Аби, какво да кажа, прост и жесток народ сме, това е ...  Confused






# 73
  • София
  • Мнения: 12 011
Със срам си признавам, че досега не бях регистрирала Холи в общината. Кастрирахме я около месец след идването й в дома ни и ме мързеше да се занимавам с бумащини, които нямаше да доведат до никаква промяна.
Тъй като до края на месеца домоуправителите трябва да заявят в общината броя на кучетата в сградата, породата им, имената и адреса на собственика, днес отидох да я регистрирам.
За моя радост не ме глобиха.

Сега след регистрацията отново нищо няма да се промени.

# 74
  • Мнения: 18 785
Моя на Роял Канин се мусеше само първия път кат му дадох Joy после омиташе всичко Joy
Вчера му взех Педигри джуниър с пилешко- е отказа ми Joy и бях в шок Joy Тайсън да ми откаже храна  Joy  после я хапва,но не му е кеф  Crossing Arms и сега чакам да отворят зоомагазина,че нещо я няма 2 дни жената и да му купя друга  Crossing Arms
Кара повече на месце и кокалче и малко гранула и така  Peace не се оплаква хич хаха

Обачеее с нагръдника голям проблем...от негова страна Joy гоним се да му го сложа,викам го,лакомства давам той хапне и бяха,докат не го докопам и му го сложа  Joy и с повода постоянно ми присядва и не иска да ходи значи  Crossing Arms 1 пряка минеме ходейки,две на ръце ...аман Joy не е 2-3 кила да го разнасям ааа  Naughty вече стана 6  Party

Общи условия

Активация на акаунт