Любители на кучета - 71

  • 60 190
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 867
Аз съм давала много човешки лекарства. Но при нас особен момент е дозировката заради колосалното тегло 3 кила на кучето.
За Макс може би доза като за пубер ще е подходяща.

Аз окончателно се обърках, Рекс в момента го лекуват с диксициклин 100 мг Стада, в листовката пише:"На възрастни се прилага орално в доза 200 мг на 12 часа първия ден и по 100 мг на 24 часа през следващите дни. При хронични уроинфекции се прилага в доза 200 мг на ден през целия лечебен курс. При деца над 8 години се прилага орално в дневни дози от 4 мг/кг телесно тегло през първия ден и и 2мг/кг през следващите дни." Изписан му е сутрин и вечер по 2 таблетки при неговите 36 кг в момента плюс В комплекс за 15 дена. Питах вета да не му лекувам след това последиците от антибиотика, той каза, че така се предписвал на куче, и по един месец са го пили кучовци и последствия нямало. Не смея да го спра, защото ми каза, че ако не го давам, кучето ще умре / да чукна на дърво и на глава, засега е в страхотна кондиция/, от друга страна хич не ми харесва, дето му го давам, но нямам избор. Да беше за мен, да съм взела решението отдавна, но за Рексунко нямам смелост да го направя. Peace

# 46
  • Мнения: 272
Здравейте и от нас с Ричи.Пораства ми момчето,днес ми показа как само с един скок се качва на леглото.Нямам против да спи при мен ,но ме притеснява да не падне от леглото и да се нарани през ноща.Вие как процедирате с по дребните породи (чихуахуа, пинчер,йорки)?

# 47
  • Мнения: 2 920
labrex, а казаха ли ти от какво го лекуват с този доксициклин. Май на кучетата им предписват по-високи дози, отколкото при хората. На Макс не ми се е налагало да давам, но водих едно бездомно, което обикаля покрай блока ми и беше видимо болнаво, на ветеринар и той предписа за няма и 15 кг куче  сутрин и вечер по една таблетка за период от 20 дни.
Стискам палци да изкарате леко курса, без последици от антибиотика и още дълго да се радвате на здрав и енергичен Рекс.  Praynig

# 48
  • Мнения: 3 371
Благодаря за темата  Hug

За големината на лапите - като гледам моите пекинезки какво големи лапи имат, а голямата е 3,5 килограма, май не си личи много по тях колко ще стане голяма животнката.

Моите двете тази нощ се сбиха коя да спи върху мен, и накрая малката изгони голямата. Голямата се нацупи, а малката реши, че щом е победител трябва д а си играе. Накрая я изхвърлих от леглото и тя се заигра с пантофа ми. Сутринта двете спяха в мир и любов от двете ми страни в леглото.

# 49
  • Мнения: 2 650
Аби, много пекинезите хич не са лесни Grinning Конкуренцията тепърва започва.
Нашата пикла сутрин е необуздана! Събужда се в 6 ч.и като се нахрани почва едно бясно тупуркане по стаите. Пълна е с енергия и ентусиазъм. Вече не е бебе, не дава да я гушкаме и мачкаме, не заспива на ръце. Порасна момичето  Simple Smile Вчера я заведохме на открито, пуснахме я свободно да тича, голяма игра падна!

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 13 538
Здравейте и от нас с Ричи.Пораства ми момчето,днес ми показа как само с един скок се качва на леглото.Нямам против да спи при мен ,но ме притеснява да не падне от леглото и да се нарани през ноща.Вие как процедирате с по дребните породи (чихуахуа, пинчер,йорки)?

Моя като цяло е скоклив от фотьойла на дивана, от земята горе, от горе долу. Трябва да го държа вързан за да не скача. Господ да ги пази, то е като с малките деца. Когато цял ден сме заедно е по-спокоен, но примерно като се прибера от работа /12 часа ме е нямало минимум/ се превъзбужда и буквално върви подскачайки.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 012
Здравейте и от нас с Ричи.Пораства ми момчето,днес ми показа как само с един скок се качва на леглото.Нямам против да спи при мен ,но ме притеснява да не падне от леглото и да се нарани през ноща.Вие как процедирате с по дребните породи (чихуахуа, пинчер,йорки)?

Моята е падала веднъж, но не от леглото вкъщи, а от високото легло в кемпера, около 1,5 метра може би е височината. Нищо й нямаше.

Снощи пак повърна, този път частично на възглавницата ми, частично на голяма част от матрака.
Не е яла тази сутрин, тъпча й хапчетата в гърлото, дано започне да се оправя.

# 52
  • Мнения: 22 867
labrex, а казаха ли ти от какво го лекуват с този доксициклин. Май на кучетата им предписват по-високи дози, отколкото при хората.
Скрит текст:
На Макс не ми се е налагало да давам, но водих едно бездомно, което обикаля покрай блока ми и беше видимо болнаво, на ветеринар и той предписа за няма и 15 кг куче  сутрин и вечер по една таблетка за период от 20 дни.
Стискам палци да изкарате леко курса, без последици от антибиотика и още дълго да се радвате на здрав и енергичен Рекс.  Praynig

Да, Sivi, бабезиоза (пироплазмоза) от ухапване от кърлеж. И това при положение, че на 28 дена слагам адвантикс. Случвало се е да махаме забит кърлеж от него, дори миналото лято, но точно сега, пролетта, не сме намирали, все го ровичкам, освен да се е скрил не знам къде тоя кърлеж. newsm78 Възможно е на кучета да изписват по-големи дози, аз, понеже си правя сметките според кг, затова се учудвам, но не съм специалист все пак. Peace

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 13 538
Доколкото знам няма 100%-во доказателство за бабезиоза, и ние сме лекували с доксациклин. Ако не се лъжа по една таблетка давах тогава /под 2,500кг. е малкия разбойник/

Гледам да не ровя много и да не задълбавам при лечение, предпочитам да се доверя на лекаря и да вярвам, че знае какво прави. Беше ми трудно, защото е малко студен и необясняващ, но аз упорито като не разбирам нещо го разпитвам, той отговаря.

Макар, че за блъснатото куче, като го заведох това, което предлагаше беше премахване на нещо от крачето и куцукане до живот. Тук роля може и сумата да е изиграла, защото реално всичко се осъществи от дарения. В ЦВК се състоя операцията, тича и скача като ненормален, само на измит теракот се вижда как не винаги е много сигурен.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 760
Здравейте и от нас. Ние постригахме Бери и стана доста руса - май все повече заприличва на майка си.
Иначе никакъв проблем няма със скачането, ама тя е стандартно йорки. Вчера се спъна на една стълба, но беше ок. Вкъщи е все по-спокойна, спи като котенце. Когато е пуснат папагала обаче дивеят двамата.
Дано да се види този път:
https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17352549_1021189 … 8&oe=59733B9F

# 55
  • Мнения: 22 867
Доколкото знам няма 100%-во доказателство за бабезиоза, и ние сме лекували с доксациклин. Ако не се лъжа по една таблетка давах тогава /под 2,500кг. е малкия разбойник/

Скрит текст:
Гледам да не ровя много и да не задълбавам при лечение, предпочитам да се доверя на лекаря и да вярвам, че знае какво прави. Беше ми трудно, защото е малко студен и необясняващ, но аз упорито като не разбирам нещо го разпитвам, той отговаря.

Макар, че за блъснатото куче, като го заведох това, което предлагаше беше премахване на нещо от крачето и куцукане до живот. Тук роля може и сумата да е изиграла, защото реално всичко се осъществи от дарения. В ЦВК се състоя операцията, тича и скача като ненормален, само на измит теракот се вижда как не винаги е много сигурен.

Не се бях интересувала преди от това заболяване, сега четох, като ми дойде до главата. Нашият вет след тестовете, които направи за дирофилариоза и още три болести и, които бяха отрицателни, каза най-вероятно е бабезиоза. Понеже Рексун определено живна и си е дивчо, какъвто винаги е бил, ММ ми вика да махам антибиотика, но и аз като теб, предпочитам да се доверя на вета и не смея. Ако беше за мен, сигурно нямаше и да го пия, но за Рекс направо ме е страх да вземам такива решения. Пък и той почти не е пил антибиотици, някъде на 2-3 годинка за гъбички го лекуваха с човешки таблетки и това е било. Просто не ми е боледувал, само за ваксините ходехме, за летния сърбеж /и той някъде от 2-3 годинка му се появи, всъщност заради него лекуваха гъбички, но ефект нямаше/ така и не решиха от какво е и години наред го оправям с крем Здраве леката формула. Минава временно, пак се появява, сигурно килограми  крем съм измазала. Някаква лятна алергия е, може към растения, треви, горещина........не е известно, но кремчето много бързо успокоява нещата, макар и за няколко часа. Още 5 дена има да пие доксициклин, ще ходим на контролен преглед и ще видим какво ще решат в клиниката.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 13 538
И нашата бабезиоза така я решиха след елиминирането на останалите страшни диагнози. Според мен не спирай антибиотика, защото в момента цялостното му състояние е разклатено и ако се появи нещо най-малкото ще го срини.  Има достатъчно бездомни животни и не се знае какво се носи из въздуха, а при кръвните показатели сто на сто има несъответствия до като не се излекува.
Ние освен това, като се намерихме лекувахме демодекоза, след това ми изкара акъла с поява на едно топче в устата и очаквах най-лошото, но се оказа не чак толкова страшно и дори успяхме без операция да го премахнем.

# 57
  • Мнения: 22 867
Ще лекуваме докато и както каже ветът, той и без това ме изплаши, като видя, че нещо не ми харесва даването на антибиотик, направо ми каза, ако не го пие, ще умре и на мен ми се смръзна кръвчицата. Mr. Green Както вече писах нямам толкова смелост да вземам подобни решения за Рекс, както каже ветът, така ще е, още повече са добри момчетата/лекарите в клиниката, един път ги сменихме и пак при тях се върнахме, имам им доверие.  Peace

# 58
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Момичета, някой имал ли е проблем със злояд и капризен голдън? Нашият лигльо направо разби репутацията на голдъните като лакомници. От около две или три седмици се муси на храна. Сума видове храна смених, домашна храна му готвя отделно от нашата, и все не яде, както трябва или хапне малко и зарязва. Според ветеринаря няма нищо обезпокоително в здравословно отношение, енергичен и бесен е, но с това хранене ме притеснява. Лакомства яде, също и от масата проси упорито, въпреки че не му се дава. И купата му смених даже, и си продължава така. Мъжът ми му вика "принц Чарлз", че бил като претенциозен аристократ. Опитах да му вдигам купата, ако не яде, но мен ме изяжда съвест, че го държа гладен, и пак му я оставям. И става омагьосан кръг.

# 59
  • София
  • Мнения: 9 850
Чак днес успях да ви изчета...
Пожелавам на всички болнички да се оправят.
Много стискам палци на Рексунчо, че е едно такова въгленче страхотно. На позната двете хъсочета са й болни от бабезиоза и сега ги лекуват...
Чакам Адвантикса в сряда да дойде и ги накапвам и двамцата, че вчера извадих от Лили огромен кърлеж, забит на гърба й (дето я галя и гуша всеки ден), с големината на нокът на безимемен/среден пръст беше гнусната гад!

Общи условия

Активация на акаунт