Банята - 28-ма тема

  • 96 875
  • 821
  •   1
Отговори
# 780
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Да и аз да кажа , че ваната се оказа с дефект, пратиха мобилна група и се видя че шуплата не е от мех.удар.Признаха рекламацията, това от Видима.Сега демонтаж, монтаж..пфу.. Тъй- че си отстоявайте правата.

# 781
  • Мнения: 1 787
За паравана не знам, обаче тоя мрамор...  Heart Eyes

Само вградения душ не ми харесва, не обичам вградени душове.

Нова тема ще има ли? Rolling Eyes

# 782
  • София
  • Мнения: 2 521
Мда, и ние разбрахме по трудния начен, че е добре да се оглеждат на място закупените неща, често има пукнатини и дефекти, и на нас ни се случи с една от 2 тоалетни чинии, майсторът при монтажа е забелязал пукнатината, която си личи, че е производствен дефект. Смениха я, но си е разправия, нерви, забавяне и пр.

# 783
  • Мнения: 2 880
здравейте!
Моля тези, които са поръчвали стоки за банята от амазон да споделят какво е удачно да с поръча, в смисъл да излезе по-евтино и да пасне на нашите стандарти. Аз освен смесител за мивката и душ, друго не се сещам, моля да подскажете  Praynig

Имахме желание да вкараме пералнята и сушилнята в банята, но се оказа неподходящо, имайки предвид че сме във 7 етажна панелка, ще пада голямо къртене и не можем да сменим разни сифони и подобни, с които аз не съм много наясно  Blush
 Отдушници и вентилатори дали мога да поръчам, за да взема по-високо качество за сумата, която бих платила тук  Rolling Eyes
 Hug  bouquet Hug

# 784
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Не разбрах питането? Има си стандарти за отворите на смесителите и душа не бих се притеснявала, могат да се избират онлайн. Същото е и с останалите аксесоари за баня. За вентилаторите и отдушниците също има стандарт, но незнам дали има разлики между нашия и американския. Евентуално можеш да поръчаш неща, които си виждала по магазините тук, вкл. и онлайн и след това същата марка и модел да се провери в Амазон за оферти. Доставката също не е за пренебрегване, сметни си дали с доставка реално ще спестиш нещо.

# 785
  • Мнения: 66
Здравейте. Избрахме плочките да са на кай серия 2017 нове дано не съжаляваме че залагаме на българското. Сега се чудя как да отопляваме банята с подово или лира на ток? Като целия апартамент ще е с подови климатици на дайкин. Вашите предложения?

# 786
  • Мнения: 2 880
Сиренце мерси  bouquet
ами гледах в магазин смесител Грое е от 200лв нагоре, в немски амазон намерих за 50 евро , отделно ще правим и кухнята и за там гледам смесител заоколо 40 евро, тук ми предлагаха на промоция над 100лв не помня какъв беше, че отдавна се каним с тези ремонти, но сега се започна сериозно/уж/...
доставката им мисля няма много да е скъпа предвид че са леки  Rolling Eyes

Верче и ние се спряхме на Кай, харесаха ми като цвят, семпъл дизайн...но и другите не бяха сякаш по-скъпи
Кай гледах над 18лв за кв.м а останалите над 21лв

# 787
  • Мнения: 1 787
Не мисля, че ще спестиш кой знае колко от всички тези неща с поръчка от Амазон. Например, ние взехме смесител за мивка и за душ Grohe, всеки на цена под 200 лв (160). Същият модел от немския Амазон + доставката излиза само с 10 лв. по-евтино. Не смятам, че си струва, освен ако не поръчаш накуп всичко за банята.

# 788
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Здравейте. Избрахме плочките да са на кай серия 2017 нове дано не съжаляваме че залагаме на българското.
Кай не изглеждат зле, но постави италианска плочка до Кай да видиш ти разлика. Мивката ми е Идеал Стандарт, уж от високия клас. Ами крива е, извивката й е крива. ooooh! Трябваше  да си купя Рока поне, ама и аз гледах да спестя. От плочки лично аз не бих пестила, слагат се веднъж и се ползват минимум 20г. Има испански плочки с приличен вид и качество, на промоция идват под 25лв/кв.

# 789
  • Мнения: 40 905
Здравейте. Избрахме плочките да са на кай серия 2017 нове дано не съжаляваме че залагаме на българското. Сега се чудя как да отопляваме банята с подово или лира на ток? Като целия апартамент ще е с подови климатици на дайкин. Вашите предложения?

Подовото отопление в банята е безумен кеф за стъпалата. Освен това подът изсъхва много бързо.
Единственото предимство на лирата е, че става да сушиш разни неща на нея, но пък отнема ценно пространство, което при баня с нормален размер може много да обърка дизайна.

# 790
  • Мнения: 464
Здравейте!
Мебелите на ИКЕА за баня водоустойчиви  ли са или след време се раздуват от влагата?
За този модел http://www.ikea.bg/bathroom/Bathroom-cabinets-and-storage/mirror … n-49163/69893984/

# 791
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Здравейте!
Мебелите на ИКЕА за баня водоустойчиви  ли са или след време се раздуват от влагата?
За този модел http://www.ikea.bg/bathroom/Bathroom-cabinets-and-storage/mirror … n-49163/69893984/
Материалът е ПДЧ, ще се раздуе ако душа е близо и има влага, предполагам банята няма прозорец. Търси ПВЦ мебели за баня, ако искаш влагоустойчиви.

# 792
  • Мнения: 1 787
Влагоустойчиви мебели за баня мога да препоръчам тези: http://abgroup.bg/ Български са, 100 % PVC. Имат и страхотни цветове.  Heart Eyes

# 793
# 794
  • Мнения: 16
Здравейте, имам отново въпрос към форумците: Как може да се спре леко овлажняване на обратната вода? Мислехме, че проблемите лека полека ни отминават Simple Smile, но ... Имахме поставена в стената утка за втори сифон (за душ кабина), но след като се отказахме от това, решихме че като се сложи тапа на отвора и се завърти утката зад гипскартона и няма да има проблем. Пробвахме с наливане на вода от коридора, понеже там ще е пералнята, да не би случайно да се получи теч, и наистина се оказа,че леко таи, леко се овлажнява в зоната на завъртяната утка. Явно при завъртането й, за да се скрие зад гипсокартона нещо се е разхлабило. Няма как да режем наново гипсокартона, майсторът за плочките ще дойде след 1 ден, вече намазахме и с бетон грунд. търсех в нета информация - имаше съвет за изолаторна лента за кабели  (ама те толкоз видове, а коя ще е точно устойчива на влага и няма да се разлепи) или силикон. Ако някой е имал такъв проблем, ние ще намажем утре с някакъв силикон, и дали отгоре да купуваме и да поставим изолаторна лента за по-сигурно? Другият вариант е да се откажем от тази тръба за пералнята и да й търсим място в миниатюрната кухня Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт