Морбили?!

  • 333 141
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 5 535
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами аз не виждам логика в действията ѝ. Навремето ни ваксинираха в училище, в 6 клас, никой не е гледал навършени ли са или не годините, викат всички при лекарката и айде. И по закон е така. Няма лошо в това да се чака навършване на възрастта по принцип, но не е задължително, интересно ми е какво различно очаква да се случи, ако ваксинира 3 месеца преди навършване на 12 години...

# 5 536
  • Мнения: 2 475
И аз не разбирам какъв е проблемът да я сложат сега на детето. То има само 2 месеца до юли?! Едва ли на лекарката ще й направят някакъв проблем документално, особено пък сега, с толкова много заболели в страната.

# 5 537
  • Мнения: 68 643
Сгранно че не ти е обяснила защо.

# 5 538
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Не съм я питала Simple Smile просто ми каза не искам по-рано.
Каза, 1 месец по-рано става.

# 5 539
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Едва ли на лекарката ще й направят някакъв проблем документално
Документално няма никакъв проблем да я сложи сега.

# 5 540
  • Мнения: 2 119
Предполага се, че на годинка са отбити? Доообре 😅 Откъде по-точно се предполага? За кърменето и ваксината вече са коментирали, че не е вярно, та няма да повтарям и аз.

# 5 541
  • Мнения: 9 276
Не е свързано с морбили, но все пак една добра новина за една друга болест. Нова експериментална ваксина срещу ебола е 97% ефективна.

https://arstechnica.com/science/2019/04/ebola-vaccine-is-97-5-ef … ak-data-suggests/

Ваксината е тип рекомбинантна, използван е жив атенюиран(отслабен) и безвреден вирус, който учените са модифицирали така, че да може да носи гликопротеин от ебола. Ваксината е използвана при последния голям епидемичен взрив в Конго и резултатите са повече от добри. От 94 000 ваксинирани само 71 човека се разболяли. От тях 56 човека се разболяли преди да успеят да минат 10 дни от ваксинацията и ваксината да подейства напълно. Само 15 човека се разболяли 10 и повече дни след ваксината и всички те преживяли инфекцията, която обикновено има около 50% смъртност.

Хората, които се занимават с тези неща са героите на нашето време.

# 5 542
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
LillyM,медицината напредва толкова много.Радвам се.
И аз не по темата,но  днес резултатите на майка ми за хепатит С са отрицателни.
След 4 курса на новата терапия,няма и помен от хепатита.Хубавото е,че вече и хора с доказана цироза могат да се лекуват от хепатит.Преди години са получавали отказ.

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 20:50 от nameika-31

# 5 543
  • Мнения: 6 713
Четете листовките хора.....пише го. Никой на нищо не разчита, описано е защо е така в самата листовка. БЦЖ има контрола и  реваксинация....неслучайно,тази в родилното е дапази точно от родилни травми и от таминфекция.

Между другото БЦЖ-то също е една от малко ефективните ваксини в бебешка възраст и често се налага реваксинация пак неслучайно според мен.

Кога се налага такава реваксинация на БЦЖ? Аз не помня такова нещо да съм имала.

А се сетих малко встрани от темата, но да ви питам- какви бяха тези жълти хапченца, които ни даваха в училище, ако се сещате? Едни сладникави бяха...

# 5 544
# 5 545
  • Варна
  • Мнения: 10 493
nameika-31 това е толкова хубава новина. Дано скоро се намери лечение и за най-големия бич в момента.

# 5 546
  • Мнения: 9 276
Лурдес, за БЦЖ има няколко реваксинации след това, но само за тези, които имат отрицателно манту - кожен тест, с който се проверява какъв имунитет имаш. Иначе ваксината по принцип е по-ефективна при децата и по-малко ефективна при възрастните като това няма нищо общо с кърменето.

# 5 547
  • Мнения: 72
Боян Юруков:

Тази седмица обявените случаите на морбили в България станаха 459. Това само за 10 седмици и няма сигнали за забавяне.


https://yurukov.net/blog/2019/po-patq-na-epidemiqta/

Териториално са засегнати осем области в страната: Благоевград – 132 заболели, Бургас – 4-ма заболели, Велико Търново – 2-ма заболели, Кюстендил – 4-ма заболели, Ловеч – 1 заболял, Пазарджик – 3-ма заболели, Перник – 6-ма заболели, Пловдив – 1 заболял, София-град – 124 заболели, София-област – 163 заболели.

Морбили 96 случая срещу 49 случая за предходната седмица.

https://www.mh.government.bg/bg/novini/epidemichna-obstanovka/sp … a-v-strana-19-15/

Sad

# 5 548
  • Мнения: 9 276
България е на шесто място в Европа по брой случаи на заразени с морбили.

Официалните случаи на заболяване от шарката морбили в България вече са 460.

 20-22% от заразените са бебета на възраст под 13 месеца.

76 на сто от случаите са при ромски деца.

Последните случаи на вътрешболнични инфекции са в столичната "Св. Анна".

Около 12 служители от Окръжна болница вече са със диагноза морбили. Сред тях са не само лекари, заболял е и охраната на лечебното заведение, както и двама лаборанти от рентгеновото отделение,

При около 10-15% от заразилите се, имало първоначални данни, че децата са били имунизирани. При направените изследвания обаче става ясно, че децата нямат антитела или с други думи написана е неизвършена ваксина.


https://clubz.bg/82053-veche_sme_v_top_6_v_evropa_po_bolni_ot_morbili

http://m.clinica.bg/8115-Шести-сме-в-Европа-по-морбили

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 20:09 от LillyM

# 5 549
  • Мнения: 2 030
Няма ли да има санкции за тези лекари и родители? Оня ден бяха 400, за 3 дни вече са 460. Много бързо се разпространява заразата.

Общи условия

Активация на акаунт