Морбили?!

  • 332 476
  • 6 224
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 616
Пак се започна със страховите кампании и психиране на населението. Sunglasses
Measles is still common in many developing countries – particularly in parts of Africa and Asia. The overwhelming majority (more than 95%) of measles deaths occur in countries with low per capita incomes and weak health infrastructures. Measles outbreaks can be particularly deadly in countries experiencing or recovering from a natural disaster or conflict.
В периода 2001 - 2009 г. у нас не е регистриран случай на морбили, но след това вирусът е внесен от Германия и бързо се разпространява сред ромите до епидемични нива в цялата страна.

На първо място като превенция са хигиената и добрият начин на живот! Sunglasses А ваксините изобщо не дават траен имунитет! Аз лично знам случаи на деца, боледували от морбили, които са били ваксинирани. Sunglasses А варицелата е наистина безобидно заболяване в детската възраст, пълен идиотизъм е да се слага ваксина и за това! Sunglasses Защо туберкулозата се завръща с пълна сила и то в коварна форма при млади и здрави хора, при толкова стриктни имунизации години наред?! Няколко пъти последните години имаше интервюта със специалисти в България за това. Sunglasses

# 46
  • Мнения: X
Някой спомена, че е реваксинирал?

Как става това? Какъв е редът
Едва ли е нужно. Доколкото знам няма случаи на заболял ваксиниран човек. За морбили говоря.

# 47
  • София
  • Мнения: 22 885
Скрит текст:
Memyself вие имате избор, аз моето 11 месечно бебе какво да го правя... Освен да се барикадираме вкъщи, не знам какво друго остава...
Нямам грам избор по въпроса. Малкото едвам го закрепихме и сега трябва да започваме с ваксините. Личната отказва да сложи ваксина за шарка сега.
wild poppy, споменах, че имунитет от майката при раждането пази до към 6 месечна възраст.
Аз реваксинирах баткото по - рано. Сложих втори прием от шаркавата ваксина на навършени 5 години. Той е роден 2004г., а въпросната епидемия беше през 2009-2010. Тогава купих ваксината и я сложихме. Реално си завършихме курса по - рано. В много държави не се чака до 12 годишна възраст.
Месечинка виторога, на улицата ще е по - трудно. Виж в МОЛ, магазин и т.н. си е кофти среда.
И пак си мисля, че шанса да срещнеш неваксиниран, болен от морбили в МОЛа не е особено голям.

Имам предвид, че имате възможност да поставите ваксината (поради възрастта на детето), а аз и много други майки на малки деца - не.

# 48
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
"А варицелата е наистина безобидно заболяване в детската възраст"
това по повод горното изказване
http://dnes.dir.bg/news/boyko-borisov-dete-helikopter-kabinet-ostavka-24977022

# 49
  • София
  • Мнения: 38 206
В Англия, когато пак е имало епидемия, родителите са водели децата като още не са имали съвсем ясни спимптоми при лекарите. Там, в чакалните е имало и бебета. И става ужас.
Морбилито е много по-заразно и с много повече вероятност за усложнения. Затова е толкова опасно и се прилага ваксина.

Аз реваксинирах. Детето е на 12, обади ми се личната, то си е по календар всъщност.

# 50
  • Мнения: 5 007
Абсолютно не съм притеснена.Ваксинирана съм.И приятеля ми е ваксиниран и все пак ги е изкарал много тежко,щял е да умре.Та си е до късмет,не до ваксиниран или не ваксиниран.
На мен друго ми е интересно.Как така болести,които са изчезнали от лицето на Земята се завръщат ей така на епидемии..Искат да ни изтребят и да си продават лекарствата,това е ясно,ама ми е чудно как все още има хора,които си мислят,че епидемиите падат ей така от небето. Grinning

# 51
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Разбира се, че не падат от небето. Активират се, заради хора, които не се ваксинират. Можеш да прочетеш по подробно за едрата шарка примерно. Тя наистина е била изчистена, но наскоро се завръща.

# 52
  • Мнения: 11 747
Морбилито никога не е изчевало.

Доколкото знам няма случаи на заболял ваксиниран човек. За морбили говоря.

Как да няма?

# 53
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Разбира се, че не падат от небето. Активират се, заради хора, които не се ваксинират. Можеш да прочетеш по подробно за едрата шарка примерно. Тя наистина е била изчистена, но наскоро се завръща.

Какво имаш предвид под едра шарка? Защото варицелата всъщност не е едра шарка.

# 54
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Разбира се, че не падат от небето. Активират се, заради хора, които не се ваксинират. Можеш да прочетеш по подробно за едрата шарка примерно. Тя наистина е била изчистена, но наскоро се завръща.

Какво имаш предвид под едра шарка? Защото варицелата всъщност не е едра шарка.
Ами имам предвид едра шарка (вариола), а не варицела.
Ето малко инфо-
От 1967 г. СЗО предприема широкомащабна кампания за масова противовариолна ваксинация във всички страни по света като особено внимание се обръща на страните от Африка и Азия. Кампанията е със срок от 10 години като в резултат на нея последният случай на заразен по естествен път човек от щама на едрата шарка Variola minor е диагностициран на 26 октомври 1977 г. при Ali Maow Maalin, готвач в болница в Сомалия.[19] Две години преди това е регистриран и последния случай на заразен по естествен път човек от щама на едрата шарка Variola major. Това се случва през месец октомври 1975 г. на двегодишното момиче Rahima Banu от Бангладеш[20].

На 8 май 1980 г. на ХХІІІ-тата Световна здравна асамблея е обявено, че вариолата е изкоренено заболяване в целия свят.

# 55
  • Мнения: 46 434
При положение, че и ваксинирани боледуват, няма как да сме сигурни от ваксиниран или не е тръгнало.
Изпитвам нормален страх като този да не ни блъсне кола, например.

Скоро сложихме Тераксима и трябваше да ходим за морбили, паротит, рубеола, но се влачихме по други лекари и се наложи да я отложим. Сега се чудя да я слагаме ли, че доста стрес й се събра и имунитетът е паднал със сигурност Tired

Не се ваксинират в България. В много държави се ваксинират.
И аз исках да ваксинирам детето си, но се оказа, че е почти 50:50 защитата, още не са открили ефикасна, затова няма смисъл да се слага тази.

Обяснете ми кое заболяване е по-опасно и защо?
Чета за починали хора от морбили, при варицелата е рядкост.
Затова вероятно се води, че едното е по-опасно.

# 56
  • Мнения: X
Морбилито никога не е изчевало.

Доколкото знам няма случаи на заболял ваксиниран човек. За морбили говоря.

Как да няма?
А има ли?

# 57
  • Мнения: 5 007
Естествено,че има.По-нагоре дадох пример с моя приятел.

# 58
  • София
  • Мнения: 11 408
Възможно ли е да се объркат морбили с рубеола?

# 59
  • Мнения: 2 457
На дъщеря ми съм слагала задължителните и препоръчителните ваксини/живея в чубжина/. Още на 2 месеца беше по летищата и ме беше много страх. Затова и с приятелят ми решихме всички задължителните и препоръчителните да й сложим. Варицела в Италия слагат препоръчително, ами сложих й.
Личният лекар каза,че гаранция с ваксините да не се разболее няма. Ако се разболее би трябвало да я изкара в по-лека форма.
От това,което чета зле ми става, че и ваксинирани я изкарват тежко.
Не разбирам хората, които не ваксинират децата си.
На какъв етап се реваксинира за морбило? Дъщеря ми е на 4 г.

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 17:45 от cloè

Общи условия

Активация на акаунт