Морбили?!

  • 334 969
  • 6 228
  •   3
Отговори
# 3 930
  • Мнения: 24 467
Значи изрично в предишния ми постинг написах "може и да греша"  и че съобщенията в медиите са малко хаотични.  Веднага другарката Judy, която по принцип не е написала нито едно друго мнение, скочи да се възмущава, смях.

MeMyself, никъде не съм писала, че са били в чужбина, за тях съм писала, че не се знае откъде са се заразили и че и двамата са неваксинирани.
Признавам, че съм се заблудила, че са майка и дете, всички останали неща обаче са така.



Каква другарка те гони? Просто пиша, че си в грешка и че твоят източник не дава информацията, която предоставяш.
Жалко, че истината ти гложди, но за това не съм отговорна аз.
 Hug
За останалите твърдения - нека също има информация - официална, че става само писаница на слухове, от което не само няма смисъл, а е и вредно.
И медии да са източниците - нека поне са точни и коректни и барем малко логични и издържани в писаното.

# 3 931
  • Мнения: 69 053
Аз съм на 40 и със сигурност нямам втората доза Морбили на 12 годишна възраст. Бях в болница по друг повод по време на ваксинацията, после нещо излъгах, че са ми я поставили в болницата (колко глупаво), и така си останах. Освен това не знам дали имам и първата, картона ми кой знае къде е. 78 набор съм. И честно казано си ме е страх.

Аз честно казано не намерих информация в моя картон относно поставените ми ваксини. Описани са само боледуванията, едно от които от морбили на 6г.възраст.
Кога точно е въведена ваксината за морбили и защо аз не съм ваксинирана, се запитах. Не че вече има значение.

миамим, може тогава, по наше време, да е бил еднократен приема - не съм се интересувала.

ПС...другарката Джуди има право да напише мнение в темата - това не е затворена група все пак.
Освен това поста й беше точен.

# 3 932
  • Мнения: 9 276
Добре, щом Мангъров не е достоверен източник и е разпространител на слухове, просто няма какво повече да коментираме.

MeMyself, не прочете ли PURE, която каза, че морбили има и в Алпите?

https://www.thelocal.fr/20190211/health-chiefs-raise-alarm-over-measles-outbreak-at-french-alps-ski-resort

# 3 933
  • Мнения: 24 467
Нито той, нито друг е дал информацията, за която пишеш и която се обсъди конкретно като недостоверна.
Мисля че стана ясно вече.
На жълтини сме се начели. И тук, и в пресата.
...
Не съм сигурна как се установява наличие на ваксини при изгубен здравен картон.

Аз съм на 40 и със сигурност нямам втората доза Морбили на 12 годишна възраст. Бях в болница по друг повод по време на ваксинацията, после нещо излъгах, че са ми я поставили в болницата (колко глупаво), и така си останах. Освен това не знам дали имам и първата, картона ми кой знае къде е. 78 набор съм. И честно казано си ме е страх.
Аз честно казано не намерих информация в моя картон относно поставените ми ваксини. Описани са само боледуванията, едно от които от морбили на 6г.възраст.
Кога точно е въведена ваксината за морбили и защо аз не съм ваксинирана, се запитах. Не че вече има значение.
миамим, може тогава, по наше време, да е бил еднократен приема - не съм се интересувала.
ПС...другарката Джуди има право да напише мнение в темата - това не е затворена група все пак.
Освен това поста й беше точен.

Моят ми го изгубиха още когато станах студентка, при едно служебно прехвърляне между нашата и студентска поликлиника. И да искам - не мога да си видя кога и за какво са ми поставяни ваксини. Знам от майка ми, че ми е слагано всичко по календар.
А може и не винаги да са вписвани поставените такива.
Не съм сигурна, че самите здравни органи пазят такава информация за цялото население. Просто се замислих как се установява липсата на ваксина при хора около 40-те години.

# 3 934
  • на пистата
  • Мнения: 5 860
Като споменахте Мангъров,се сетих кога Едрев му заби една спринцовка в рамото по време на едно интервю.Господ да пази децата му,че както обикалят света и нямат ваксини...

# 3 935
  • Мнения: 69 053
Предполагам и на мен, но тази информация явно е била отделно. Иначе оригиналният и окъсан картон още от раждането ми е в мен.

 Липсата/наличие на поставена ваксини - с изследване за антитела предполагам, се доказва.

# 3 936
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Judy, ми много просто - няма данни за направени ваксини и точка.
Аз съм с всички възможни и нямам документ за тях. По документи съм без ваксини. По дефолт съм със. Та могат да гледат на мен както пожелаят.  Wink

За големия син имах зор с Приорикс. Сложена извънредно, ама не е отбелязана. Какво правим? Издирвах лекаря, който я постави, за да проверят той какво е отчел към РЗИ. Човека ми беше дал бележка, да я занеса в градината /където беше картона на детето/, за да я нанесе сестрата. Тя написала извънреден Приорикс и толкоз. Без номер, без нищо...Чудо. И дирих ваксина един месец.

# 3 937
  • Мнения: 2 515
Установява се като си направиш тест за антитела. Аз така разбрах, че не съм карала варицела, въпреки че майка ми се кълнеше.

# 3 938
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Като споменахте Мангъров,се сетих кога Едрев му заби една спринцовка в рамото по време на едно интервю.Господ да пази децата му,че както обикалят света и нямат ваксини...
Това кога? Има ли някъде да го гледам?
Мангъров спокойно е можел да го осъди този със спринцовката, ужаст. Crazy

Аз помня, че в училище ни слагаха ваксините. Даже как се редим на една опашка пред лекарския кабинет, били сме по-големи вече, може и за Морбили да е било. Току някой изскочи и каже, че му се е разминала ваксината, щото бил излъгал нещо. Та този картон от училище къде е?  newsm78

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 14:45 от Не се сърди, човече

# 3 939
  • Мнения: 69 053
Установява се като си направиш тест за антитела. Аз така разбрах, че не съм карала варицела, въпреки че майка ми се кълнеше.

И моята беше сигурна за "някаква" шарка, която съм карала с една пъпка. Варицела според нея. Но по картон е било рубеола. Обаче странно как не сме карали варицела в градинска възраст. Или сме я карали, защото не съм се заразявала от сина ми...не знам.

# 3 940
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Установява се като си направиш тест за антитела. Аз така разбрах, че не съм карала варицела, въпреки че майка ми се кълнеше.

И моята беше сигурна за "някаква" шарка, която съм карала с една пъпка. Варицела според нея. Но по картон е било рубеола. Обаче странно как не сме карали варицела в градинска възраст. Или сме я карали, защото не съм се заразявала от сина ми...не знам.
Големия ми не го знам как е карал варицела, но ваксина няма, антитела има. Той беше вечно болен и обринат, та може и да не съм го разбрала милото. От Септември до Май беше нон стоп болен до към 11 годишен.  Контактен е бил много пъти в последните 4-5 години, но болен никога.

Аз съм сигурна за варицелата. С брат ми я карахме и умирахме от кеф, че можем взаймно да си чешем гърбовете за ужас на майка ни.

# 3 941
  • Мнения: 2 515
Установява се като си направиш тест за антитела. Аз така разбрах, че не съм карала варицела, въпреки че майка ми се кълнеше.

И моята беше сигурна за "някаква" шарка, която съм карала с една пъпка. Варицела според нея. Но по картон е било рубеола. Обаче странно как не сме карали варицела в градинска възраст. Или сме я карали, защото не съм се заразявала от сина ми...не знам.
И аз по картон съм карала Рубеола на 6г, а и от изследванията излезе, че имам завиден имунитет, но варицела не открих никъде, затова се усъмних в думите на майка ми. Оказаха се, че нямам пукнато анти телце и го разбрах в началото на 2рата ми бременност, голямото ми дете не ходи половин година на градина , защото групата им беше нон стоп в карантина. Страшна тъпотия.
Както писах преди няколко дни, скоро ми биха Варивакс, март ми предстои 2ри прием и ми е една идея по спокойно.

# 3 942
  • Мнения: 24 467
Установява се като си направиш тест за антитела. Аз така разбрах, че не съм карала варицела, въпреки че майка ми се кълнеше.

Аз за ваксина питам как се установява, при липса на документи. Иначе антитела ще имам и когато съм преболедувала.
Децата ми, например, имаше варицела с точно няколко пъпки и сигурно нямаше да ги хванем, ако в градината през това време не вървеше точно това заболяване. Можех спокойно да си помисля, че е обрив от храна.

Цитат
Judy, ми много просто - няма данни за направени ваксини и точка.
Аз съм с всички възможни и нямам документ за тях. По документи съм без ваксини. По дефолт съм със. Та могат да гледат на мен както пожелаят.  Wink
Така ще е. И аз съм тъй.
Утре като ме хване морбилито и аз си знам, че имам иначе поставена ваксина, ще ме пишат и мен по жълтините, че ей я -на, антиваксърката, не са й сложили ваксини и затуй се поболяла. Пък то просто си нямам картон от детската възраст.  Simple Smile

# 3 943
  • Мнения: 2 515
Не вярвам да си боледувала морбили и да не знаеш. Несравнимо е с варицела.

# 3 944
  • Мнения: 683
Лили,
    Психолог ли си?Питам сериозно. Относно обвиненията в конспирация прилагам набързо и хаотично снимани изследвания.Обмисли обстойно следващите ми думи-тъй като всеки лекар категорично твърдеше,че детето е с инфекциозна мононуклеоза,въпреки правените изследвания и отрицателни резултати, реших да действам по метода на изключването.Всяко заболяване ,което дори минимално коренспондира със симптомите беше изследвано.Логично е да се отхвърли или потвърди и реакции към ваксини.Бъди възпитана и не ме категоризирай на база собствената си афектираност към група хора и техните действия или бездействия.Нападките ти и обвиненията не са в полза на никого.
     Когато имам време ще редактирам поста си и ще добавя документи с дати на поставяне на ваксините.И,едно уточнение-едва след неофициалното становище на тези двама лекари,отворих сайта  на НЗОК и съпоставих всички документи.














[/list]
Не успях да скрия текста.Ако,някой има желание да ми обясни...

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 15:17 от didka-moni

Общи условия

Активация на акаунт