Каква бира предпочитате?

  • 35 976
  • 279
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 13 285
През лятото любимата ми бира е Вайсщефан и Шоферхофер мътна. Зимата червен Пауланер или тъмен Козел.
Вече няколко години напролет пътуваме до Вайц със съпруга ми и там открихме колко много ни харесва Пунтигамер.
Обичаме немските и австрийските бири. Няма да откажем и чешка. Хърватските и сръбските също са добри.
От бг бирите пием единствено Столично пейл и бок. И то при липса на вносни.
Крафт бирите също ни допадат.

# 256
  • Мнения: 9 115
Амстел ми беше любимата бира,но я развалиха с промяната на дизайна и етикета.
Сега - Стела Артоа,Гроулш и Ефес.

# 257
  • София
  • Мнения: 27 226
Почти всякаква. Фен съм на бирата. Ест. не се наливам, но е велико питие. Обичам много 'живата бира'

За марка, не съм фен на конкретна такава.

# 258
  • София
  • Мнения: 11 478
Глас и от мен за живата бира! Студена и газирана обаче ми става нещо на гърлото напоследък и не мога да я пия, та съм на пауза.
Диаволо, дефинирай не се наливам Grinning

# 259
  • Мнения: 1 564
За мен само Хайнекен 330мл.
Не признавам нищо друго 😅

# 260
  • Мнения: 9 115
Не е ли по-правилно граматически да се казва на български ДЯволо? Laughing

В Билла продаваха жива бира,но нещо изчезна. В Бургас в един хотел до ж.п.гарата продават...

# 261
  • София
  • Мнения: 27 226
Глас и от мен за живата бира! Студена и газирана обаче ми става нещо на гърлото напоследък и не мога да я пия, та съм на пауза.
Диаволо, дефинирай не се наливам Grinning

Е, не прекалявам... Нямам и бирен шкембак;)
Всъщност като се съберем някъде пия доста бира, но никога не се напивам. Или е до свикване или знам кога да тегля чертата, като усещам, че ме хваща и спирам веднага.

# 262
  • София
  • Мнения: 22 825
От масовите харесвам Старопрамен,  Житейски Хус, Каменица, Хайникен...
Корона - не знам какво харесват в тази бира и какво държи високата цена за бутилка?!
Пилзен голд много ми допада! Това е единствената бира от която не получавам киселини в стомаха.
Купих стек Стела Артоа от Лидл - не ми хареса! Sad  Усетих много алкохол в нея.  Преди не беше така.
От Радебергер ми става лошо. Някоя от съставките ми дразни стомаха. Sad
Пиринско е с много алкохол. Sad
Ариана е пародия на бира!

# 263
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ще ми е интересно да следя за българските бири, понеже за жалост на всеки няколко месеца по още някоя съсипват... Иначе немски и чешки са ни близки, тях ги знам.

# 264
  • Мнения: 6 743
Последните лета пия "Младо пиво", харесва ми. И днес пийнах една, 330 мл ми е точно дозата. 😊

# 265
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 353
От масовите харесвам Старопрамен,  Житейски Хус, Каменица, Хайникен...
Корона - не знам какво харесват в тази бира и какво държи високата цена за бутилка?!
Пилзен голд много ми допада! Това е единствената бира от която не получавам киселини в стомаха.
Купих стек Стела Артоа от Лидл - не ми хареса! Sad  Усетих много алкохол в нея.  Преди не беше така.
От Радебергер ми става лошо. Някоя от съставките ми дразни стомаха. Sad
Пиринско е с много алкохол. Sad
Ариана е пародия на бира!

Да,да ,то в Каменицата и Загорката е по-малко алкохола -като пийна 1 и ме тряска после главата ,ужасни са,нищо общо с бирата преди 20г да кажем ..Пиринското си го уважавам,лекичка ,приятна и много често е на промоция Simple Smile

# 266
  • Мнения: 9 115
Последните лета пия "Младо пиво", харесва ми. И днес пийнах една, 330 мл ми е точно дозата. 😊
Ти да видиш! Разбиваш стратегията на биропроизводителите... Laughing

# 267
  • София
  • Мнения: 1 163
Който помни бирата отпреди 20г да каже тази Загорка ретро доближава ли се до старите бири? На мен ми харесва, но и по-хубави съм пила.
Иначе в един ресторант имаше наливна бира и по 220мл. Е малко ми беше.

# 268
  • Мнения: 12 938
Някъде предлагат малки наливни бири не само за който не иска да пие много, ами и за който иска да я изпие бързо преди да се е стоплила. Имам такива приятели, искат да им е супер ледена и се ядосват че е взела да се стопля докато я изпият.
На мен чак толкова охладена не ми харесва, аз не мога да усетя почти никакъв вкус и мирис от нея така, но всеки с предпочитанията си.

# 269
  • Мнения: 98
Мога да кажа, че се превърнах в бирен маняк, буквално.Е да, не пия всеки ден! 2 пъти в седмицата.Обаче има едно странно нещо, което много учудва приятелите ми.Не мога да се спра на една марка, колкото и да е хубва.Просто обичам вкуса на бирата и постоянно изпитеам желание да сменям марките,и да пробвам нещо по-различно.Бих казал че ние българите правим много хубава бира.Но съм забелязал, че от партида на партида, вкусовете на една и съща марка, понякога са отлични друг път трагични.Личбо аз не мога да си позволя скъпи марки бира,затова пия каквото ми е по джоба.За изминалия и този месец опитах следните които ми харесаха.Шуменскон 2л Пиринско 2.300л,Загорка ретро стъкло,Бургаско кен (което се завърна отново на моята маса след като повече от 1 година го бяха развалили тотално сега отново е добро) Ариана кен.Мисля следващия път да пробвам Астика кен.Прочетох и състава забелязах че са добавили царевица в нея и леко са намалили градуса.За мен най-любими са ми Стела Артоа стъкло , Бекс стъкло (бекс кен е пълна отварт) Не знам защо е така но лятото бях си взел 1 кен бекс и 5 бутилки.Първо изпих едно стъкло после отворих кена ами балкан разлика направо го изсипах в градината! А уж са една марка и забелязах че Бекса кен постоянно е на промоция.Искам да обменяме тук мнения много се радвам че отново има потребители които пишат Simple Smile

ПС:
Когато си купувам шуненско гледам поредната буква на срока на годност.Ако започва с P значи е произведена във Благоевград ако запопва с S значи е правена в Шумен.Винаги си купувам ако е оравена в Благоевград тази в Шумен е гадна и боли глава от нея! И друга хитринка да ви кажа.Винаги си купувам бирата от големите магазини особено лятото.Защото директо я карат от завода в магазините.А в малките магазинчета тя ористога от регионални доставчици които скалдират бирата напраео на плаца под жаркото слънце със дни.Бирата става на компот и се разваля после като си сипеш вкусът е друг.Работил съм в такава фирма пластмасовите двулитровки се дефирмираха от топлината на слънцето а стъклените съскаха от капачките когато минавах покрай палетата с каси изложени на слънце!

Последна редакция: вт, 18 апр 2023, 19:40 от Антонио 90

Общи условия

Активация на акаунт