Имате ли междусъседски войни

  • 35 662
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Рева си където ми е кеф. Каква е идеята на темата?

Радвам се, че не сме съседи Joy

# 241
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
 Grinning Реви си, на мен не ми пречиш, но сама виждаш, че никой не те взема насериозно.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хайде сега не се опитвай да ме настъпиш, не ме впечатляваш!
Доказваме си любимата българска поговорка " Не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле."

# 243
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
 hahaha Ти явно наистина нищо не си схванала от написаното, жалко за което.
Щом до впечатляването стигна...
Приятен ден.

# 244
  • София
  • Мнения: 1 312
При положение, че след забележка не се разбират, явно си трябва друго решение, а именно законното право да се оплачеш и да се вземат  други мерки. Защо да се разваля моя рахат, да не спя една нощ защото някой си имал-, рожд. ден. Ми в рамките на разумните часове или да си наеме рожденника вила в гората и пр., Всяка вечер се нервирам и търпя и излиза,че глупака съм аз.Може да съм порта,но от човешка ,дори приятелски изказана забележка не разбират,значи дървото следва.Аз се съобразявам , нека и другите да следват това.,Вечер съм в стрес до колко часа ще се смирят отгоре съседите и ще може да се спи.....

# 245
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При положение, че след забележка не се разбират, явно си трябва друго решение, а именно законното право да се оплачеш и да се вземат  други мерки. Защо да се разваля моя рахат, да не спя една нощ защото някой си имал-, рожд. ден. Ми в рамките на разумните часове или да си наеме рожденника вила в гората и пр., Всяка вечер се нервирам и търпя и излиза,че глупака съм аз.Може да съм порта,но от човешка ,дори приятелски изказана забележка не разбират,значи дървото следва.Аз се съобразявам , нека и другите да следват това.,Вечер съм в стрес до колко часа ще се смирят отгоре съседите и ще може да се спи.....

Пишеш за нещо системно, изобщо нямах това предвид. Мисля го обясних ясно.

# 246
  • Мнения: 9 436
Глухарче, не мисля, че горния пост беше насочен към теб. Не скачай срещу всеки решил да изкаже мнение по темата.

# 247
  • Мнения: 5 262
Ние сме в къща и имаме ужасна раъправия с нахални съседи , защото вдигнаха непозволено висока ограда от юг по протежението на целия парцел . понеже има и терасиране и ние се падаме по ниско , плюс оградата ... пролет и есен имаме 100% сянка и тях не ги грее ... да не говорим , че си правят пристройки отгоре без да сложат подпора между двата парцела и непрестанно свличат почва при нас ... да, ние сме виновни, ние да направим подпората ...  е принудени сме да се разправяме .
Те си правят каквото им хрумне , ние се разправяме и хабим нерви.
На всякъде има по някой, който има много време и няма никаква работа и занимава останалите със собствената си личност за да му обърнат внимание.

# 248
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Подайте жалба. Задължение на собствениците  на имота, който е от горната страна, е да направят подпорна стена, а не ваше.

# 249
  • Мнения: 5 262
уф . правим , правим, ама само нерви хабим. какво ли не направихме!
само простотии насреща. както и да е . само да кажа , че къща не е гаранция за безметежно съществуване.

# 250
  • SF
  • Мнения: 21 172
В развитите страни тези отношения се решават сравнително лесно по официален път. Ощетените подават жалба и ако се установи нередно поведение, строеж, сеч, дори разходка из двора по гащи може да притесни съседите, следват санкции за нарушителите.
Тук може да се съдите и 15 години. Стандартен отговор на жалба до Прокуратурата звучи като нещо такова "Нямаме основания да започнем съдебен процес." или "Отказвам да подведем под отговорност."...

Както казваше един мой хазяин - по-добре е в България да те съдят 10 човека, отколкото ти да съдиш един.

# 251
  • Мнения: 5 262
На всякъде е така .
В чужбина може да има реакция само ако е в областта на службата. Иначе получаваш отговор > частна разправия, оправяйте се с адвокати .

# 252
  • Мнения: 10 604
Bella_chao не знам за коя чужбина говориш, но мои близки, живеещи в апартамент в Брюксел, нямат право да слагат цветни пердета и да изнасят каквото и да било на терасата за постоянно освен масичка и столове. Това са правилата за целия блок, не с техния хазяйн. В правилата на етажната собственост пък на други пише, че след 22 ч не е препоръчително да се движат из апартамента и да пускат водата в тоалетната, защото това може да смущава съседите под тях.
Мечтая си и при нас да стане така за шума. За пердетата нямам претенции Simple Smile

# 253
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Изобщо не си мечтая за такова нещо.
Не виждам как ще задължиш човек да не си ползва тоалетната след 22:00 часа. За мен това е несериозно. В доста домакинства живеят повече от двама човека, има и възрастни хора, малки деца, прекалено е.

# 254
  • Мнения: 13 768
Това с тоалетната вече ме уби Joy Интересно как се справят хората Wink
За всичко друго съм много съгласна. Омръзнало ми е от нашарени като с кръпки фасади, остъклени или покрити, на кой как му е текнало на ума и джоба, тераси, прозорчета като бойници, че да не им бяга топлото, и какви ли не още нашенски простотии. Щото те били собственици, видиш ли, и можели да си правят каквото си искат по къщата. На такива винаги съм им пожелавала да излязат да поживеят поне за годинка навън, та да се научат на ред!

Общи условия

Активация на акаунт