Окръжна Болница Варна - тема 8

  • 85 837
  • 776
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 314
Аз мисля,че щом е планово по мед.причини е който се падне,но ако искаш планово по свое желание би трябвало да се плаща

# 646
  • Мнения: 1 227
Аз не бях планово, а спешно секцио и си платих само избора на екип, но моя близка беше планово и си заплати само избора на екип. Преди това се беше уговорила с доктора кога да постъпи в болницата, но не мога да кажа с категоричност дали във всеки един случай процедират така. Спешното секцио също не ми е извършено, от който се падне, а от лекаря, с когото имах уговорка за естествено раждане, плюс още един, който не съм го избирала, но то така или иначе втория оператор не знам да се посочва от родилката. С момичетата преди и след мен процедираха по същия начин.
За плащането никой не ме е гонил или притискал, дори ние ходихме да им поискаме листа, с който се отива при плащането. Единствено женицата, която прибира даренията много бързаше да ги вземе и след това идва поне още 3 пъти да ме пита дали ги е взела, въпреки че си го записа.
Ерос, ако нямаш избор на екип предполагам, че секциото ще бъде извършено от екипа, който е на смяна, но не знам дали в този случай няма да те таксуват 800 лева за планово секцио.

# 647
  • гр. Варна
  • Мнения: 39
Аз родих края на април - планово секцио. Заплати 600 лв за избор на екип.

# 648
  • Варна
  • Мнения: 3 049
А ако се следя при д-р Славчев, как стоят нещата със секциото? Той ще ми даде необходимите документи, че съм за секцио, а след това ако не направя избор, отивам в Окръжна и ми насрочват дата и който се падне ли? Някой минал ли е по този път?
Месец преди термина отиваш и си записваш дата за плановото секцио. Щом имаш документи за него, че е по медицински показания си е абсолютно безплатно, който се падне на смяна, винаги са по двама лекари. Ако искаш определен лекар и искаш да си платиш, обсъди датата с него и пак месец преди това те записват и си попълваш бланка. Ако се случи по спешност можеш да звъннеш на лекаря, с който си се уговорила. Но не е задължително да имаш избор на лекар или екип, всичко е абсолютно безплатно, по принцип.

# 649
  • Мнения: 148
Първото ми дете се роди през ноща по спешност в ОБ при Папазов (2011г), наложи се секцио - нищо не съм плащала! - страхотно отношение, спасиха ни и двамата! Второто детенце родих в АГ 2018г. през деня, също по спешност, естествено раждане, нищо не съм плащала!  Никой лекар и екип няма да ви остави необгрижени! Бог да е с вас, леко раждане и положителни мисли бъдещи мамчета...

# 650
  • Мнения: 314
Искам да попитам следящия ми аг не изражда,по медицински причини ще съм секцио с кого се уговаря датата или аг_то ще ми я впише някъде.Да поясня ,че ще съм без избор на екип и израждащ в окръжна.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 3 049
Искам да попитам следящия ми аг не изражда,по медицински причини ще съм секцио с кого се уговаря датата или аг_то ще ми я впише някъде.Да поясня ,че ще съм без избор на екип и израждащ в окръжна.
Просто отидвте в Окръжна, там в приемащия кабинет акушерка ще ви запише дата и час за секциото. Не трябва да се уговаряте с никого за нищо повече.

# 652
  • Мнения: 10
Здравейте! Искам да попитам дали някой знае този месец състоя ли се ден на отворените врати? Изпуснала ли съм го или е другата седмица? Как се процедира ако искам да посетя отделението? Кога се случва, в колко часа и нужно ли е предварително записване и ако да по какъв начин става то?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Хубав ден!

# 653
  • Мнения: 5 563
Здравейте! Искам да попитам дали някой знае този месец състоя ли се ден на отворените врати? Изпуснала ли съм го или е другата седмица? Как се процедира ако искам да посетя отделението? Кога се случва, в колко часа и нужно ли е предварително записване и ако да по какъв начин става то?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Хубав ден!
Мисля, че беше всеки трети четвъртък от месеца от 14.00, но може и да греша.

# 654
  • Мнения: 1 227
Точно така, всеки трети четвъртък от месеца в 14 ч. са отворените врати, няма предварително записване. Не очаквайте да видите кой знае какво - една встъпителна реч от Папазов и някоя акушерка, разходка по коридорите и най-много да надникнете в някоя стая, ако има празна или момичетата вътре са съгласни.

# 655
  • Мнения: 10
Като гледам календара са били тази седмица. Жалко! Значи ще видя отделението направо на раждането.
Благодаря ви!

# 656
  • Мнения: 515
Здравейте,
Извинявайте ако се повтарям.
Бях решила да раждам в АГ Варна, но взех да се колебая след като разбрах, че голяма част от лекарите там предпочитат секцио. Много  държа да родя нормално /по ред + причини за мен и бебето/ и взех да се колебая за окръжна между Папазов и Нешев. За Папазов се чудя на кое раждане е привърженик, тъй като има и доста + коментари за секцио.. А въпросната Ангелова, която я има в коментарите по назад - не я виждам в списъка на сайта им. Може ли да препоръчате някой, който ще ме подкрепи  за нормално раждане /и няма да е много натоварен евентуално - в края на 8м. съм/?
А наскоро раждали майки могат ли да споделят дали бебчето е 24 часа при вас или го вземат за цялата вечер? Също така след като сте родили нормално кога ви го дават най-рано да го накърмите? Благодаря!

# 657
  • Мнения: 5 563
Нешев е подкрепя на 100% нормалното раждане. Края на 8ми месец не е късно, ще Ви обърне внимание. Бебчетата ги дават след като ги прегледат, на същия ден ако всичко е наред. Стоят постоянно при майката. Взимат ги за тоалет и визитация сутрин и вечер от 7 до 9.

# 658
  • Варна
  • Мнения: 3 049
Сайта им не е актуален, звънете и попитайте за д-р Ангелова. Както съм писала, всички лекари са добри, Папазов е завеждащ отделение и нормално е по - зает. Аз бих дала съвет за д-р Нешев или д-р Ангелова.

# 659
  • Мнения: 148

Здравей! По време на престоя ми в АГ края на юни 2018, всички жени около мен родиха нормално. Успех, сигурна съм, че и ти ще родиш така щом силно го искаш Blush

Здравейте,
Извинявайте ако се повтарям.
Бях решила да раждам в АГ Варна, но взех да се колебая след като разбрах, че голяма част от лекарите там предпочитат секцио. Много  държа да родя нормално /по ред + причини за мен и бебето/ и взех да се колебая за окръжна между Папазов и Нешев. За Папазов се чудя на кое раждане е привърженик, тъй като има и доста + коментари за секцио.. А въпросната Ангелова, която я има в коментарите по назад - не я виждам в списъка на сайта им. Може ли да препоръчате някой, който ще ме подкрепи  за нормално раждане /и няма да е много натоварен евентуално - в края на 8м. съм/?
А наскоро раждали майки могат ли да споделят дали бебчето е 24 часа при вас или го вземат за цялата вечер? Също така след като сте родили нормално кога ви го дават най-рано да го накърмите? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт