Как спестявате, ако имате тази възможност ?

  • 36 401
  • 177
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 006
Браво на теб! Щом си навила мъжа ти да се съгласи апартамента да е само на теб, чудесно!
Той и без това е изпушил/изял/ и изпил неговите пари. Няма право на претенции. Crossing Arms
Аз разбрах, че банковата сметка е на нейно име, а от нея е плащала на сестра си половината ап.

# 91
  • Мнения: 21
Браво на теб! Щом си навила мъжа ти да се съгласи апартамента да е само на теб, чудесно!
Той и без това е изпушил/изял/ и изпил неговите пари. Няма право на претенции. Crossing Arms
Той си има апартамент, където аз права нямам. Аз си имам къща и апартамент, където той права няма. Направих го защото писа колата ми на майка си и се ядосах. То май всичко е на свеки писано. Затова....тайна сметка и женски фонд. Все пак нищо не се знае какво ще стане. Гледам винаги да заделям, а и се научих така да правя, че да изглежда, че съм изхарчила за храна 100лева, а аз харча 50 Wink

# 92
  • Мнения: 10 195
Браво на теб! Щом си навила мъжа ти да се съгласи апартамента да е само на теб, чудесно!
Той и без това е изпушил/изял/ и изпил неговите пари. Няма право на претенции. Crossing Arms
Той си има апартамент, където аз права нямам. Аз си имам къща и апартамент, където той права няма. Направих го защото писа колата ми на майка си и се ядосах. То май всичко е на свеки писано. Затова....тайна сметка и женски фонд. Все пак нищо не се знае какво ще стане. Гледам винаги да заделям, а и се научих така да правя, че да изглежда, че съм изхарчила за храна 100лева, а аз харча 50 Wink
Скоро очаквам тема в СО - развод ми дай, апартамента и негоооооо

хаха супер кокошкарски са ми такива изпълнения.. да ви имам и "семейството"
След като всичко се крепи на лъжи, сметкаджийство и прецакване на другия.. Ама щом ще щастливи е супер  Simple Smile Simple Smile

***
А като събирате от касички какви суми се получават ? И какъв е ремонта на стаята? Паркет и обзавеждане - или нова боя на стената Simple Smile На 50 лв от касичка се радва сина ми - аз изобщо не го възприемам това като сума за обсъждане в графата "спестявания" ...

# 93
  • Мнения: 54 063
Браво на теб! Щом си навила мъжа ти да се съгласи апартамента да е само на теб, чудесно!
Той и без това е изпушил/изял/ и изпил неговите пари. Няма право на претенции. Crossing Arms
Аз разбрах, че банковата сметка е на нейно име, а от нея е плащала на сестра си половината ап.

Да, така е.
Но той не е бил против да се запише на нейно име.

Духи, предоверяването не е добра идея.

Касичката е била за дребни. Очевидно, че е внасяла сериозните суми в банката.

# 94
  • Мнения: 21
Браво на теб! Щом си навила мъжа ти да се съгласи апартамента да е само на теб, чудесно!
Той и без това е изпушил/изял/ и изпил неговите пари. Няма право на претенции. Crossing Arms
Той си има апартамент, където аз права нямам. Аз си имам къща и апартамент, където той права няма. Направих го защото писа колата ми на майка си и се ядосах. То май всичко е на свеки писано. Затова....тайна сметка и женски фонд. Все пак нищо не се знае какво ще стане. Гледам винаги да заделям, а и се научих така да правя, че да изглежда, че съм изхарчила за храна 100лева, а аз харча 50 Wink
Скоро очаквам тема в СО - развод ми дай, апартамента и негоооооо

хаха супер кокошкарски са ми такива изпълнения.. да ви имам и "семейството"
След като всичко се крепи на лъжи, сметкаджийство и прецакване на другия.. Ама щом ще щастливи е супер  Simple Smile Simple Smile

***
А като събирате от касички какви суми се получават ? И какъв е ремонта на стаята? Паркет и обзавеждане - или нова боя на стената Simple Smile На 50 лв от касичка се радва сина ми - аз изобщо не го възприемам това като сума за обсъждане в графата "спестявания" ...
Ти разсъждаваш така за кокошкарска история, но ще ти дам 2 примера:
1. моя приятелка решиха да си купуват жилище, мъжът й шофьор (лека му пръст). Превежда пари за жилище в сметката на майка си. Моята приятелка харесва жилище и го купува на нейно име, че мъжът й на път. След 3 дни й се обаждат, че е починал. Свекърва й почва да търси вариант как да й вземе жилището защото го е платил синът й. За щастие не успя и сега и тя и децата имат къде да живеят.
2. Моя приятелка 2015г. при катастрофа умира мъжът й. Остава сама с две деца. Няма 1 лев спестен и живееха на квартира. Имали са апартамент в града на свекърва й. Тя не иска там защото няма кой да й помага, но свекърва й не дава да се продаде апартамента за да се купи нов. Сега тя е при родителите си, събрани 100 човека и зависеща от тях. Без 1 лев спестявания.
Примери още колко мъже на средна възраст са си хванали 20годишни и са зарязали жените си има много. Мисля, че всеки човек трябва да има осигурено жилище при нужда и някакви спестени средства.
Относно ремонта: Външна изолация на помещението, дограма нова (3 крила прозорец) измазване след като всичко беше изкъртено, нова лампа, аспиратор, термогръб, боядисване. Аспиратора само го взех от иБей за 8 паунда, нов. Просто човекът си беше объркал размера и не му ставаше.
Не е като 5000лева ремонт, но пак не е малко. В крайна сметка това е нещо което не ми е спешно и не бързам.

# 95
  • Мнения: 10 195
Яки касички Simple Smile))
Аз плащам само с карта основно и стотинки тц Sad

# 96
  • София
  • Мнения: 2 415
Днес научих, че новите монети по 2 лв. били много трудни за намиране - ползват ги за касички.

# 97
  • Мнения: 54 063
Хич не ги обичам металните 2 лв. Гледам да ги пласирам веднага.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Я да забия въпрос. Спестените пари в банката в лева или в евро и защо?

# 99
  • Мнения: 54 063
Я да забия въпрос. Спестените пари в банката в лева или в евро и защо?

За сега са в лева, но мисля да ги обърна в евро.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Я да забия въпрос. Спестените пари в банката в лева или в евро и защо?

За сега са в лева, но мисля да ги обърна в евро.

А струва ли си за по-малки суми, като 15 000-20 000 лв.

# 101
  • Мнения: 54 063
Ами и аз не знам.  Crazy
Какво значение има сумата?

# 102
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами и аз не знам.  Crazy
Какво значение има сумата?

В смисъл едни гонят печалба, други борят инфлация ...

# 103
  • Мнения: 54 063
За мен е по-важна защитата.
Печалба от къде? Лихви ли?

# 104
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За мен е по-важна защитата.
Печалба от къде? Лихви ли?

Това е, че самите лихви при евро са по-ниски и самото прехвърляне има такси и т.н. и накрая може да си само вътре от самата манипулация. Хайде ако гониш обезпечаването на 100 000-200 000 лв. вече въпроса седи по друг начин.За това се чудя струва ли си.

Общи условия

Активация на акаунт