Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 398
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Carmela Радвам се, че девойката е доволна от избора си. Всички пътища са пред нея!

# 721
  • София
  • Мнения: 1 654
Carmela, много успехи и пожелавам! Имам огромни сантименти, защото това е моята специалност и моят факултет! Преподавателите са поне на нивото на немските си колеги, бих казала че са над тях с чиста съвест, но все пак съм емоционално обвързана Blush
А за търсещи и развиващи се младежи винаги ще се намерят начини и средства откъм практическото им обучение!
Да ти е жива и здрава!

# 722
  • София
  • Мнения: 17 921
Carmela, успехи на девойката Simple Smile

Ние днес изпратихме студентката след месец и половина престой и почивка тук .  Ще й се стъжни от утре до края на седмицата с по 10 часа работа на ден , понеже ще наваксва времето, отработено от замествали я през септември иначалто на октомври колеги. В същия самолет лети и на приятелката ми синът. Днес  той  пък ще си има вземане-даване за първи път с хаусмайстера при нанасянето. Simple Smile

# 723
  • Варна
  • Мнения: 118
Момичета, попаднах на една информация за стипендия и я споделям, може да е полезна за някого:
Годишна стипендия на Федерална провинция Бавария - http://mon.bg/?go=page&pageId=12&subpageId=2100
Има и препратка към Университета в Регенсбург.

# 724
  • Мнения: 622
Момичета, попаднах на една информация за стипендия и я споделям, може да е полезна за някого:
Годишна стипендия на Федерална провинция Бавария - http://mon.bg/?go=page&pageId=12&subpageId=2100
Има и препратка към Университета в Регенсбург.

А за бакалавър, има и стипендии ?Thinking

# 725
  • София
  • Мнения: 17 921
Роки, не ми се рови сега, но мисля че баварският еквивалент на цитираната стипендия за магистър, но този път за бакалавър, е baybids. Но определено за бакалвър е в по-малък размер - 300 евро.  И гарантирано не подлежи на  подновяване, целта й е да улесни живота на зайците на старта. Но те за цялата Бавария ( а унитата в нея са много) са  примерно десетина-петнадесет стипендии  за деца от немски училища по света, не помня точната бройка. Тоест струва си човек да пробва, но не и да разчита на това. За такива стипендии просто отличен успех не стига, търсят се  кандидати с  постижения в една или друга област, с доказана социална ангажираност, с участие в  международни проекти. В годината на голямата ми  дъщеря такава взе дете от НЕГ, лайстунг паралелка. Ама въпросният младеж беше носител на награди от престижни музикални фестивали, май беше и първенец на международния кръг на  немското състезание  Jugend musiziert. Иначе все пак като че ли всяка година има и одобрено българче от някоя от немските гимназии в страната. Сега ще потърся все пак как беше откъм условия..
По-реалистична е може би  Deutschland Stipendium. Тази на ДААД за целия курс на обучение пък е още по-трудна за получаване.

ПП http://www.baybids.de/Erfahrungsberichte_von_BayBIDS-Stipendiaten.html

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 23:16 от пенсионирана русалка

# 726
  • Мнения: 943
Здравейте, включвам се с един битов въпрос. Дали мога да изпратя вакумирано сирене в колет?

# 727
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Според мен можеш, няма да се развали. Но дали няма бг магазин при студента? Да си го купи сам, май ще е най-лесно...

# 728
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте, включвам се с един битов въпрос. Дали мога да изпратя вакумирано сирене в колет?
С български пощи са ми връщали колет с вакумирано сирене и лекарства!

# 729
  • Мнения: 943
Вакумирано сирене не изпратих. Девойката не пожела, имала си. Но си поиска кори за баница Simple Smile
Изпратих колет със Спиди. Искаха да извадя меда от кашона, но този път мина номера.
Между 10-30кг цената за Германия е 36лв. Добре ми се струва.
Не ми харесва системата им на доставка в Германия - не оставят никакво известие; ако не намерят човек на адреса, не звънят по телефона. Ако не успеят да доставят колета, го връщат в някаква база на около 80км от Аахен, въпреки че в Аахен си има няколко офиса на DPD, от които да може да се получи. Иначе имат система за проследяване и предния път прекарах следобеда да дебна къде е камиона на куриера и колко още адреса има да обходи докато стигне целта.
Относно ученето - тежко е, но казва, че е интересно.

# 730
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
Но си поиска кори за баница Simple Smile

В турските магазини има много хубави кори за баница - Yufka, да гледа дали да кръгли или правоъгълни само, има няколко вида според дебелината също.

# 731
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Вакумирано сирене не изпратих. Девойката не пожела, имала си. Но си поиска кори за баница Simple Smile
Изпратих колет със Спиди. Искаха да извадя меда от кашона, но този път мина номера.
Между 10-30кг цената за Германия е 36лв. Добре ми се струва.
Не ми харесва системата им на доставка в Германия - не оставят никакво известие; ако не намерят човек на адреса, не звънят по телефона. Ако не успеят да доставят колета, го връщат в някаква база на около 80км от Аахен, въпреки че в Аахен си има няколко офиса на DPD, от които да може да се получи. Иначе имат система за проследяване и предния път прекарах следобеда да дебна къде е камиона на куриера и колко още адреса има да обходи докато стигне целта.
Относно ученето - тежко е, но казва, че е интересно.
Голяма борба е с тези куриери! Знам, че синът ми се разправя с тях и го взема колета от близък пункт до общежитието!

# 732
  • София
  • Мнения: 1 654
Днес със Спиди пратихме колет- накараха ни да извадим меда, независимо че беше идеално опакован. Получили предупреждение, гледали пратките на скенер в Германия...
Казаха че като мине време пак може да пробваме Simple Smile

# 733
  • Мнения: 943
Днес със Спиди пратихме колет- накараха ни да извадим меда, независимо че беше идеално опакован. Получили предупреждение, гледали пратките на скенер в Германия...
Казаха че като мине време пак може да пробваме Simple Smile

Нашият мед днес пристигна. Минали сме метър значи.

# 734
  • Мнения: 13 664
Този мед... Дъщеря ни беше запасена с два буркана, но вече свършили както и бурканите на съседките по стая - също българчета. Но чак мед в колет да й пращам някак не ми се вижда разумно. Казах й да потърси по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт