От кой матрак сте доволни? - Тема 6

  • 164 337
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 417
Сирена Мемори е еднолицев мисля, да. Но и ние нямаме изискване да е двулицев. Сирена Фреш Мемори го изпробвахме също, но ни идваше по-мекичък. Ние сме по-ориентирани към твърдите.
Аз вече три или четири години спя на Нани сирена фреш мемори и ми е много удобен. Мааалко е по-мек вече от времето, когато го купих, обаче си е все така удобен. Днес като сравнявах с Магнифлекс и Ай Слиип разбрах, че те са доста по-леки ако за някого има значение. Сирена Мемори на Нани ме отказа за това, че на практика има само една страна на която може да се спи, другата е твърда като дърво.
Ох, моята сага продължава. Имам време да си помисля, на практика най-твърд и удобен ми се стори най-евтиния от изпробваните матраци и нещо ме гложди да не купя некачествен продукт. Някой ползвал ли е дълго време матраци Ай слийп да каже дали не се деформират след време?

# 706
  • София
  • Мнения: 9 920
Скрит текст:
В интерес на истината най-удобен ми се видя Мемори Релакс, но на него не му се сваля калъфа. Та затова мислех да взема Куул комфорт на iSleep. Наистина първият който пробвах беше Релано нео, но от меката му страна - нали има две степени на твърдост? Ами бая си потъвах там. В момента спя на Нани фреш мемори и там ми е много удобно, защото ми поддържа много добре тялото, явно търся нещо такова. Обаче Нани няма да взема, защото ми трябва 180/200, а не искам да си причинявам мъкнене и въртене на такъв тежък и некомпресиран матрак, искам нещо на руло. Че и цената му в момента хич не е конкурентна, та Магнифлекс излиза по-изгодно. В един хотел в Албена спах на много твърд матрак, пишеше, че са на Магнифлекс матраците и възглавниците там. Много беше добре, обаче не намерих такава твърдост в магазина. Мемори релакса ми е вариант, ако не реша друго.
Те не ти ли го карат до вратата?
Аз се колебая дали да сменя матрака... имам един с 5см пяна от мемори, но не е висок клас. Всъщност меморито - има ли класове?
Търся нещо, което да не е меко, да не е на зони, да е средно към твърдо и да е с поддържащ ефект, т.е. да се разпределя тежестта равномерно, за да няма притискане/спиране/схващане. Май без мемори пяна няма да мина.
Но понеже ще е 160/200, за новата спалня... Магнифлекс явно няма да е... може би ще се ориентирам към iSleep. Нани няма да са. Искам този път нещо чуждестранно.

# 707
  • Мнения: 6 587
ISleep къде са произведени? И аз съм съм насочила към тази марка за детето( 12 г). магнифлекс silvercare й се стори твърд з а нейните килограми.

# 708
  • Мнения: 5
Колебая се между iSleep CoolComfort и Магнифлекс Гранде. Нужен ми е твърд матрак. Разликата в цената е двойна. Мнение дали iSleep са достатъчно добри, за да не плащам 1500 лв. вместо 750 лв? Размери 180 на 200 е рамката.
Какви са тези Айслиип. Къде ги правят. Коя е фабриката. Аз поразпитах и дори продавачката от магазина се свърза с някакъв техен търговец, който започна да мънка и да крие. Като са толкова хубави, защо не се хвалят с фабрики и производства. Предпочитам произведено в БГ. Те ТЕД имаха едно време една реклама-Италианска котка, в китайска торбичка. Не че тези ТЕД стават изобщо но......

# 709
  • Мнения: 5
Ние имаме 3 матрака на Нани и в магазина изглеждаха много удобни и продавачите много ги хвалеха. Вече не им помня моделите /на 4-5 години са/ - различни са /2 са с мемори, един без/ и не бяха евтини - по около 700лв, но никак не съм доволна и определено никога повече не бих купила нещо от марката.  Нямат деформации, но с времето стават все по-неудобни за спане и вече едва ставам сутрин от болки в гърба. Сега се оглеждам за нови и Магнифлекс е марката, която най-много ме привлича, въпреки цените. Убедих се, че за мартак икономии не трябва да се правят Simple Smile
Някой може ли да сравни Магнифлекс с Дормео?

Ха, ха. С времето ставали по-неудобни, а не са се деформирали. Ще да е от годините, Пепеляшке. Там деформацията няма разминаване.

# 710
  • Мнения: 6 587
Колебая се между iSleep CoolComfort и Магнифлекс Гранде. Нужен ми е твърд матрак. Разликата в цената е двойна. Мнение дали iSleep са достатъчно добри, за да не плащам 1500 лв. вместо 750 лв? Размери 180 на 200 е рамката.
Какви са тези Айслиип. Къде ги правят. Коя е фабриката. Аз поразпитах и дори продавачката от магазина се свърза с някакъв техен търговец, който започна да мънка и да крие. Като са толкова хубави, защо не се хвалят с фабрики и производства. Предпочитам произведено в БГ. Те ТЕД имаха едно време една реклама-Италианска котка, в китайска торбичка. Не че тези ТЕД стават изобщо но......

И къде се произвеждат последно матраците isleep?

Някъде в предните теми за матраците четох, че са португалска марка ( дали е така и къде се произвеждат няма информация на официалния им сайт).

# 711
  • Мнения: 19 485
Да,  Isleep били португалски и са на много добра цена според мен. Ако са трайни, това не зная. Дават 16 години гаранция, ама това е...гаранция Франция според мен и то за всички матраци. Пробвайте след 8 години да правите рекламация на който и да е матрак, вкл. и Магнифлекс, според мен никой няма да ви отрази. То дано не се налага де.

# 712
  • Мнения: 6 587
матраците , които пристигат на руло( фабрично ролирани) после, ако не придобият нужната форма и обем , какво се случва?

# 713
  • Мнения: 4 745
Предполагам, че се връщат и подменят аз не съм чула за такъв случай Confused

# 714
  • Мнения: 6 587
Сега се връщам от магазина за матраци. Продавачката каза, че isleep са серия на Magniflex. Някои от моделите само се произвеждали в Португалия. Матриците пристигат ролирани и при дефект в 30 дневен срок то подменят/ поправят.
Ще заложа на isleep memorysilver за детето..

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 15:43 от Biserka_a

# 715
  • Мнения: 4 745
Неколкократно е коментирано, че айслийп нямат нищо общо с магнифлекс, инсинуират се такива внушения за заблуда на потребителите, основно на ниво продавачки, не падайте в клопка та им, просто в носителят за бг на магнифлекс е и вносител на айслийп.

# 716
  • Мнения: 6 587
Неколкократно е коментирано, че айслийп нямат нищо общо с магнифлекс, инсинуират се такива внушения за заблуда на потребителите, основно на ниво продавачки, не падайте в клопка та им, просто в носителят за бг на магнифлекс е и вносител на айслийп.

Ясно. Последно ISleep португалска марка ли e  или ...? ТЪрсих информация в нета, нищо не открих за производителите.

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 16:02 от Biserka_a

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
А каква подматрачна рамка бихте препоръчали за латексов матрак/90/190/?

# 718
  • София
  • Мнения: 6 677
Изобщо не става ясно, че isleep са производни на Магнифлекс, особено пък в Португалия. И аз мисля, че въобще не са свързани, продавачите измислят някакви глупости. Но пък ги открих в Щатите, което е странно... и никъде в Европа.
Ако някой от темата си купи, може ли да поиска сертификат за произход? Би трябвало всяка стока да има такъв и да пише къде е произведен.
Странното е, че продавачката в магазина усилено се опитваше да ми продаде isleep вместо Магнифлекс, особено като се има предвид, че вторите са по-скъпи...
Да не би да имат някакви бонуси, че така ги предлагат?

# 719
  • Мнения: 6 587
Аз поръчах за детето ISleep днес. цялата мистерия около страната производител ми е странна. на етикета не трябва ли да пише страната производител ? newsm78
Сертификат не съм наясно , дали мога да изисквам от продавача.

Общи условия

Активация на акаунт