Тест за овулация - въпроси / тема 6 /

  • 65 471
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 475
Здравейте и от мен bouquet
Този месец я изхванах май. В неделя теста беше положителен, двата от вчера - също, а днес вече тестовата линийка е доста по-бледа от вчера и онзи ден. Страшно ме боли левият яйчник и ми са напрегнати гърдите, още не се е спукал фоликула явно Crazy, та се лутам в размишления - в четвъртък ММ заминава, дали ще се е спукал фоликула дотогава? newsm78

# 16
  • Мнения: 910
Здравейте, днес ми е 10 ден и понеже имам под ръка едни О тестове, реших от любопитство да пробвам... само че освен контролната черта няма втора , даже и бледа няма. Това нормално ли е ? newsm78

# 17
  • Мнения: 327
Нормално е,колко ти е цикъла?

# 18
  • Мнения: 910
 Бях на противозачатъчни 4 месеца и Ц идваше обикновено 26-27 ден. Иначе преди това си ми е бил 32-33 дни. Обаче от няколко дни имам някакви усещания около десния яйчник (който по принцип образува кисти)...

# 19
  • Мнения: 327
За 32-33 дни О настъпва около 17-19 ден,нормално е още да е отрицателен. Аз съм с 30-31 и при мен О е 17-18ден. Лично аз тестовете ги почвам от 12ден.
 Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
Здравейте,
не знам дали въпроса ми е за тук, ако не е извинете ме и моля да ме насочите. Та с мъжа ми решихме да опитваме да имаме бебе и този месец съм решила да опитам с тестове за Ову, но не знам кога да ги започна, защото имам много нередовна М, не мога с прости изчисления да хвана кога точно настъпва. През последните 6 месеца ми е (35 - 30 - 28 - 39 - 31 - 38дни ) Сега ми дойде на 16.04, днес почти ми спря, а обикновенно ми е по 5-6 дни. Моля за съвет, как мога да опитам да изчисля най - точно (доколкото е възможно) и кога да започна с тестовете.  newsm78

Благодаряя вии!!  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 804
За по-сигурно се води от най-кратния цикъл а именно 28 дни . В опаковката с тестовете е посочено от кой ден трябва да се започне мисля че беше нещо като 8-Ми или 10-ти ден . Успех 😊

# 22
  • Мнения: 2 475
Дали може някой да поясни - о. по правило настъпва до 48 часа след пика на ЛХ, нали? Освободената яйцеклетка живее около едно денонощие и тогава шанса за оплождане е най- голям, нали?
При мене +тест имаше вчера и в неделя вечер. Тази сутрин - бледа черта, но яйчниците ме боляха, струва ми се че не е настъпила още о. Е...Кога ще е? Побърквам се вече. :/

# 23
  • София
  • Мнения: 35 960
Дали може някой да поясни - о. по правило настъпва до 48 часа след пика на ЛХ, нали? Освободената яйцеклетка живее около едно денонощие и тогава шанса за оплождане е най- голям, нали?
При мене +тест имаше вчера и в неделя вечер. Тази сутрин - бледа черта, но яйчниците ме боляха, струва ми се че не е настъпила още о. Е...Кога ще е? Побърквам се вече. :/
При два, поредни полож. теста, пика на ЛХ е по средата и от там смяташ 12-48 часа, интервал, в който трябва да настъпи О.
Или при теб, този интервал, е от 17 до 19.04.
Болките са много лош и подвеждаш ориентир за определяне на О. - има ги преди, по време или след О. / от течността в ДП, напр./.
Дано да се получи  Peace

ПП. Добре е да мериш и БТ, защото тестовете за О. показват само кога да очакваш О. - не са гаранция, че ще има такава.

# 24
  • Мнения: 2 475
Благодаря много, Денис.
Утре съм си взела почивен ден, дано се получи този път.

# 25
  • Мнения: 56
Здравейте,
моля за малко помощ. С ММ правим опити за бебе от близо година и все не става. Изследванията и на двамата са в норма.
От два месеца си правя тестове, но явно пропускаме момента. Не успявам да ги разчета правилно. Прикачвам снимка с три теста от тази седмица. Започнах на ден 10 от МЦ. По принцип цикълът ми варира от 27-29 дни.

Благодаря предварително.  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 6 308
За сега изглеждат отрицателни. Щом се затрудняваш, качвай тестчетата и ние ще помагаме  Peace

# 27
  • Мнения: 56
Ох, много благодаря! Simple Smile и на мен ми се струват отрицателни...

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 857
С тия тестове вече се побърках! Днес пак правих ,отново е отрицателен,  а аз усещам , че овуто  предстои скоро!  Днес ми е 9 ти  ден от началото на  цикъла ( продължителност 25, 26 дни) ще правя още 3 дни , дано я хвана!споделете ,  винаги  ли тези тестове са достоверни , нещо се обърках!

# 29
  • Мнения: 6 308
Сузанче, при повечето момичета тестовете засичат доста точно. Обикновено неточности има при момичета с поликистоза. Но има вариант и за по-късна О от очакваното, тъй като е възможно ЛФ да е по-къса от нормалното. Това е хубаво да се изясни, тъй като ЛФ по-къса от 11 дни би могла да е проблем за имплантацията. Възможно е разбира се да се е случил и ановулаторен цикъл, което 1-2 пъти годишно се счита за нормално.
     Според мене си продължи с тестовете до 14ти ден, и ако не видиш положителен, следващият цикъл ги комбинирай и с измерване на базална температура, която дава  доста повече информация за МЦ.
    Освен това, ако имате възможност, просто правете секс през ден. Така няма какво да пропуснете  Peace

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 01:13 от geizer

Общи условия

Активация на акаунт