Тест за овулация - въпроси / тема 6 /

  • 65 461
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 172
Момичета, искам да попитам (помолиха ме). Ако се ползват предписани глобули по време на овулация, могат ли да подействат зле на евентуално зачеване или да го възпрепятстват?
Зависи от медикамента и как се ползва.
Ако медикамента убива/пречи на сперматозоидите или променя влагалищната среда - пречи.
Ако няма негативен ефект - не пречи.

На чисто влагалище - секс - изчакваш 2-3 часа и след това поставяш глобулата Wink
Става въпрос за Макмирор. Мисля, че не е толкова силен, но все пак да попитам....
Благодаря

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 14:43 от Hrisi_love

# 316
  • Мнения: X
Здравейте! Никога не съм правила тест за овулация, и се чудя този положителен ли е? По принцип съм с късна овулация, ако има значение.
http://prikachi.com/images.php?f=images/630/9188630R.jpg&sendlinks=1

# 317
  • Мнения: 415
Здравейте! Никога не съм правила тест за овулация, и се чудя този положителен ли е? По принцип съм с късна овулация, ако има значение.
http://prikachi.com/images.php?f=images/630/9188630R.jpg&sendlinks=1

Здравей,
теста все още е отрицателен. Чертите трябва да бъдат еднакво наситени или втората може да е по-наситена от контролната.
Успех!!! Simple Smile

# 318
  • Мнения: 1 472
Момичета, искам да попитам (помолиха ме). Ако се ползват предписани глобули по време на овулация, могат ли да подействат зле на евентуално зачеване или да го възпрепятстват?
Зависи от медикамента и как се ползва.
Ако медикамента убива/пречи на сперматозоидите или променя влагалищната среда - пречи.
Ако няма негативен ефект - не пречи.

На чисто влагалище - секс - изчакваш 2-3 часа и след това поставяш глобулата Wink
Става въпрос за Макмирор. Мисля, че не е толкова силен, но все пак да попитам....
Благодаря

защо не се изчака 2-3 дни да мине овулацията и тогава да се слагат тези свещички?
докторът, който ги е изписал информиран ли е, че се правят опити за бебе - можеше да съобрази медикамента дали е подходящ и да обясни кога да се сложат..

# 319
  • Мнения: 172
Момичета, искам да попитам (помолиха ме). Ако се ползват предписани глобули по време на овулация, могат ли да подействат зле на евентуално зачеване или да го възпрепятстват?
Зависи от медикамента и как се ползва.
Ако медикамента убива/пречи на сперматозоидите или променя влагалищната среда - пречи.
Ако няма негативен ефект - не пречи.

На чисто влагалище - секс - изчакваш 2-3 часа и след това поставяш глобулата Wink
Става въпрос за Макмирор. Мисля, че не е толкова силен, но все пак да попитам....
Благодаря

защо не се изчака 2-3 дни да мине овулацията и тогава да се слагат тези свещички?
докторът, който ги е изписал информиран ли е, че се правят опити за бебе - можеше да съобрази медикамента дали е подходящ и да обясни кога да се сложат..
Да, може да се изчака. Просто за всеки случай ме пита, но аз не съм лекар. Grinning Очевидно не е информиран. И според мен е най-добре да не се слагат в този момент. Благодаря за отговора!

# 320
  • Мнения: 6 306
Тези глобули не са ли за вагинална инфекция newsm78

# 321
  • Мнения: 172
Тези глобули не са ли за вагинална инфекция newsm78
Да. Просто се е притеснила, че ги е ползвала по време на овулацията.

# 322
  • Мнения: 6 306
Самата О не е проблем, но най-вероятно не би заченала при наличието на инфекция и глобули във влагалището. Освен това трябва да се има предвид и възможността да предаде инфекцията на партньора.
 
Обърнете специално внимание при употребата на МАКМИРОР КОМПЛЕКС вагинални капсули
 По време на лечението трябва да се избягва осъществяване на полови контакти.

https://apteka.framar.bg/13001858/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BC%D0%B8 … 83%D0%BB%D0%B8-12

Толкова ли не може да изчака да премине лечението преди да прави опити за бебе. Все пак нека да помисли как би се отразила инфекцията или медикаментите в случай че забременее.
   При употреба на глобули дори секс със презерватив не се препоръчва понеже повечето съдържат вещества , които увреждат латекса и презервативите се късат.

# 323
  • Мнения: 5 468
При лечение на вагинална инфекция лекарите предупреждават да няма полови контакти, камо ли да се правят опити за бебе. Dizzy Face

# 324
  • Мнения: 172
Момичета, става въпрос не по време на лечение. 1-ви ден от слагането на глобулата е бил часове след секс. На мен това ми е ясно абсолютно всичко, просто ме помолиха тук да попитам. Благодаря

# 325
  • Мнения: 6 306
На лечението не му пречи дали е имало секс преди това, или дали съвпада с О. За това да не се тревожи. Peace
   Партньора посетил ли е лекар, да не се окаже че само тя се лекува , а да има проблем и при него

# 326
  • Мнения: 206
Момичета какво ще кажете за резултатите ми ? Чак във Вторник съм при Доки, а до тогава ще лудна ! Лекува ли се ниския яйчников резерв ? Sad

# 327
  • Мнения: 172
На лечението не му пречи дали е имало секс преди това, или дали съвпада с О. За това да не се тревожи. Peace
   Партньора посетил ли е лекар, да не се окаже че само тя се лекува , а да има проблем и при него

Нямало проблем при него след консултация. Общо взето искат зачеване, а е слагала глобулите. Няма логика и аз се изненадах. Все пак е лекарство и не бива. Благодаря все пак. Овулацията е доказа на с тест и на апарат. Дано няма проблеми.

# 328
  • Мнения: 6 306
Пипинка, нисък ЯР не се лекува. Просто няма как. Жената се ражда с някакъв брой яйцеклетки, които с годините се изразходват, а организмът няма как да произведе нови., просто не може.
    Но ако си мислиш за проблем със ЯР само заради ФСХ-то, то не е основен показател. Може и поради други причини да е по-височко. За ЯР се пускат по специално АМХ и Инхибин В.
    За хормоните които си пуснала  това е точната  тема - http://old.bg-mamma.com/?topic=993010.msg35607266#new
Добре е да дадеш информация на колко си години и на кой ден от Ц са правени изследванията

# 329
  • Мнения: 206
Ами на 25г съм от 7м правим опити за бебче. Преди време уж ме бяха диагностицирали със СПКЯ сега като тръгнах при лекаря той каза, че не вижда кисти вече . Не знам как става при положение, че бях изчела всички форуми и бях се примирила, че няма да се махнат. Единственото което приемам в момента е инофолик сашета от 1м. Пуснахме хормоните тъй като този Ц ми закъсня ужасно мн 47 дни. Тъкмо се бях настроила за хубаво и отидах на лекар.... след, като стана ясно че няма нищо на 46 ден мии пусна хормони ЛХ и Прогестерон. Прогест.- 4.77 реф.ст./9.5-63.6/ и ЛХ -15.5 реф.ст. /0.5-19.8/ предписа ми дуфастон за предизвикване на Ц, но докато изляза от кабинета и ми дойде. Не го пих и сега на 3 ден пуснах трзи хормони. Той ме наплаши че прогестерона в комбинация с ниско ФСХ и Естрадиол говори за нисък яйчников резерв и сега като ги видях направо луднах. Уж ми предстои фуликометрия вика ме на 11 ден. Направо ще се побъркам от мисли .... Много ми е криво момичета не знам какво да предприема.....

Общи условия

Активация на акаунт