Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 4

  • 143 456
  • 732
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 721
Точно така, Мирела. Благодаря за корекцията.
п.п. Снощи преди сън не съм написала правилно.  Peace
Аз съхранявам в емайлирана тенджера.

# 346
  • Мнения: X
Mirella_, малко по горе пишеш

"Емайлиран чугун, малко тежичка, но няма конкуренция, ако обичаш да готвиш задушено, капама, кавърма и да печеш хляб."

Правила ли си хляб, сподели как го печеш, мерси 😄

# 347
  • Мнения: 2 420
Mirella_, малко по горе пишеш

"Емайлиран чугун, малко тежичка, но няма конкуренция, ако обичаш да готвиш задушено, капама, кавърма и да печеш хляб."

Правила ли си хляб, сподели как го печеш, мерси 😄

Замесвам най-обикновено тесто от брашно, вода, мая, щипка сол и захар.
Оставям в тенджерата да втаса.
Загрявам фурната на 200 градуса и слагам за 45 минути с капака.
Моят начин е за мързеливци. Има и по-добри начини.
Ето тук има видео по въпроса.
https://www.youtube.com/watch?v=NFieJVcJVMY

# 348
  • Мнения: 678
този хляб изглежда божествен! Дали може да се пече в нещо различно, за тези, които нямаме такива тенджери?
Дайте идеи

# 349
  • Мнения: 2 420
В глинен гювеч също става.
Аз правих преди 3 дни  хляб от пълнозърнесто брашно и вече 3 дни ям хляб със зехтин и домати.  Толкова е вкусен, че нищо друго не ми трябва. Навила съм се да правя хляб с квас, нещо като това, което този симпатяга тук обяснява.
https://www.youtube.com/watch?v=2FVfJTGpXnU

# 350
  • Мнения: 2 420
Здравейте,

включвам се с предупреждение относно тенджерите на Staub.
Вече писах колко съм доволна, че всичко става много вкусно и т.н.
За вкуса е вярно, обаче!!!
Преди седмица забелязах леко нараняване на емайла на дъното вътре. Малка дупчица с големината на карфица. Реших, че съм драснала с нещо без да забележа.
Вчера пекох свински ребра с картофи и розмарин на фурна.
Не сложих допълнително вода и картофите на дъното бяха леко загорели. Около 2мм.
Иначе месото и картофите имаха божествен вкус.
Накиснах тенджерата с вода и днес пуснах в миялната.
Изваждайки тенджерата с ужас установих две големи дупки в емайла на дъното. Показваше се металът, имаше и
ръжда, което е от миялната.
Скрит текст:






Направо се изприщих.
167 евро и на втория месец още такъв дефект. Още като я купувах, четох в рецензиите за подобен случай, но си помислих, че някой е бъркал невнимателно с метални прибори.
Имам тенджерка на Льо Крюзе от поне 3 години и редовно я загарям с ориз или нещо друго. И с метални лъжици съм бъркала, но емайлът грам не е мръднал.
И сега горният ужас. Обадих се веднага на Амазон да се оплача. Бяха много любезни и веднага ми предложиха замяна с нова или да ми върнат парите. Избрах втория вариант и ми изпратиха пощенска марка , за да я върна обратно. Ще си получа парите обратно, слава богу. Обаче много ме е яд на фирмата. Преди да купя тенджерата писах е-маил и изрично ме увериха във високото качество, а то по-зле от китайско даже.

Ето отговор на е-маила ми, в който питах кое покритие е по-стабилно двуслойното или трислойното.

Sehr geehrte Frau XXXXX
 
grundsätzlich wird die Farbe zusammen mit der Emaille eingebrannt und ist bei beiden Artikeln sehr strapazierfähig.
Wir haben diesbezüglich noch nie Probleme gehabt.
 
Sollten Sie bei einem unserer Produkte jedoch jemals Mängel in irgendeiner Form feststellen, können Sie sich jederzeit gerne zurückmelden.
Da brauchen Sie sich gar keine Sorgen zu machen. Die STAUB Cocottes sind von absoluter Premiumqualität.
 
Уважаема г-жо XXXXX
 
По принцип цветът се изпича заедно с емайла и е много стабилно и при двата вида.
Никога не сме имали проблеми в това отношение.
 
Все пак, ако някога откриете дефекти в някой от нашите продукти, винаги можете да ни осведомите.
Няма какво да ви притеснява. STAUB Cocottes са с изключително високо качество.
 

Последна редакция: вт, 27 фев 2018, 20:52 от Mirella_

# 351
  • София
  • Мнения: 38 524
Включвам се в темата, защото търся тенджера за нишестени кремчета и нов универсален тиган. Какъв вид да са?

# 352
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен! Хубава тема! Любопитна съм да разбера какво мислите вие за съдовете на Lidl. Имате ли съдове за готвене от там? Качествени ли са? Някой взел ли си е от пасатора-миксер? Ще се радвам да прочета вашите мнения.

# 353
  • София
  • Мнения: 38 524
Здравейте и от мен! Хубава тема! Любопитна съм да разбера какво мислите вие за съдовете на Lidl. Имате ли съдове за готвене от там? Качествени ли са? Някой взел ли си е от пасатора-миксер? Ще се радвам да прочета вашите мнения.

Има тема за Лидл. Аз бих си взела пасатора де.

# 354
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен! Хубава тема! Любопитна съм да разбера какво мислите вие за съдовете на Lidl. Имате ли съдове за готвене от там? Качествени ли са? Някой взел ли си е от пасатора-миксер? Ще се радвам да прочета вашите мнения.

Има тема за Лидл. Аз бих си взела пасатора де.
Благодаря!

# 355
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
От една година ползваме оребрен чугунен тиган  Лава, няма такова нещо. Но го ползваме само навън, под навеса на къщата, защото си пръска. Вече не палим барбекю, а мятаме на тигана. За 15 мин. имаме страхотни пържоли, месото става много сочно, дори пилешки шишчета не изсъхват. И зимата не ни тежи навън, защото става бързо.

# 356
  • Мнения: 110
Здравейте!
Моля препоръчайте ми хубава тенджера за готвене, около 4-5 л. От няколко дни разглеждам една на Делимано, но не мога да се реша.

http://www.delimano.bg/delicia-tendjera?sc_content=14033_1

Някой използва ли такава, какви са впечатленията от нея. Насочих се към керамично покритие, за да се разпределя равномерно температурата на съда. По описанието на продукта изглежда добре.
Ако може споделете и други марки Simple Smile
Благодаря!

Аз съм доволна от Bergner
http://bergner.bg/tendzhera-infinity-chefs-24-sm-4-5-l

# 357
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте.
Тия дни се замислих за нови тигани с диаметър на дъното 21-22 см. Един дълбок за сосове и един нормален за пържене.
Този за пържене мисля че съм го избрал. Ще е чугунен. Не ми се дават много пари и май ще е Биол или Ситон. (http://chugun.bg)
Ситон имат и емайлирани, но като чета за емайлираните, май ще предпочета да е без емайл. А и казват че вкуса е по-добър когато е без емайл. Така ли е?
За дълбок още не съм се спрял конкретно на нещо. А има толкова различни, че направо се обърквам. В Метро гледахме Risoli Granito Gran Gourmet - лят алуминий с не залепващо покритие. Поне ще е лесно за поддръжка, но колко ли време ще издържи?
https://www.risoli.com/eng/Pans/Deep-Frypan-GRANITO-GRAN-GOURMET-bk-handle
Ако имате конкретни идеи до към 100 лв, ще съм ви благодарен да споделите Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 фев 2018, 16:52 от Гри

# 358
  • Мнения: 6 721
Включвам се в темата, защото търся тенджера за нишестени кремчета и нов универсален тиган. Какъв вид да са?
Аз наскоро си купих тенджера от ИКЕА, серия 365+, 3 литра. В нея варих крем нишесте за бисквитена торта. Много лесно стана, нищо не залепна. Peace

# 359
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Един дълбок за сосове

аз много рядко правя сосове в чугунения без покритие, защото:
1. тежък е и като изсъхне сос по стените, се мие трудно
2. кисели сосове не трябва да престояват вътре (доматен)
3. след сосове, трябва да го мия основно и да го намазнявам (пак тежестта ми пречи). аз го ползвам основно за катми, палачинки, бухти, пърж. картофи и подобни и го минавам само със салфетка после.

за сосови си ползвам стоманена касерола. ако съм запържвала месо, то го правя соса, в съда, в който е запържено месото, при мен пак е стоманен тиган. за мен това е с най-лесната поддръжка, става и за миялната.
сега имам и подобен тиган, там сосовете също са проблематични, същите точки като при чугуна. иначе месото става вкусно (според мъжа ми). понякога правя сосове вътре, но трябва веднага да го измия, не могат да престояват вътре.

имам само един чугунен съд с емайл, той е за фурната и не съм правила сосове в него. поне не само сос, т.е. имало е ястие със сос, но правено във фурната, ерго не мога да сравнявам дали с емайл е по-вкусно или не, защото по различен начин е готвено. Peace

алуминий отдавна няма вкъщи.
не ме интересува покритието, изкривяват ми се почти винаги и дъната не пасват на плота, затова са аут от години.

Общи условия

Активация на акаунт