Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 539
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 28 479
И моят дисплей горкият само черти показва, изгорели са част от цифрите, та го карам  по усет.

Искам и аз да знам за лазанята!
Тинтина, моят пък майка го стопи във фурната, продадох керамичната купа, добавих още малко пари и взех силвър крест! Изключително съм доволна, та ако решиш...все на някой ще му трябва резервно гърне!

# 706
  • Мнения: 561
polly, лазанята си я правих, както във фурната - сосове болонезе и бешамел, започвам с ред бешамел, ред кори, ред болонезе, пак кори. Единственото различно, което правя от стандартните рецепти за лазаня е, че най-отгоре завършвам с бешамел, тъй като не консумирам млечни продукти. Пекох на HIGH, но ще те излъжа точно колко, може би 2,5-3 часа. Само следващия път ще завъртя кермичния съд в средата на готвенето, че сега на половина се беше препекла, а другата половина си беше мекичка.

# 707
  • Мнения: 5 289
Днес направих кисело зеле със свинско - 6,5 часа на High. Стана супер!

# 708
  • Мнения: 6 713
Защо готвите боб на LOW? В моята книжка (уреда ми е лидълския от първото пускане) пише, че бобовите се готвят на HIGH, иначе било вредно. Та, прочетете отново книжките си към уреда.

# 709
  • Мнения: 2 687
Защо би било вредно?
В Амазон не намерих резервни части, може би от тези в БГ сайт,благодаря,макар че не е евтино,намален си взех целия Крок на горе долу тази цена...

# 710
  • Мнения: 8 939
Предполагам въпросът за боба е към мен. Защото го оставих през нощта.
Да, видях в книжката, че трябва да е на висока степен.
Днес ще сложа ребра, пише в книжката свинско на medium за 5 часа.

# 711
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Моят е уред е Крок Пот. Не съм прочела такова нещо за боба. Винаги на Low го готвя. Обаче го накисвам в студена вода за поне 8 часа и го варя в касерола два пъти, за да му сменя водата, че на детето давам от него и се старая да не е толкова газообразуващ.

# 712
  • Мнения: 9 108
Защо би било вредно?


Суровите бобени зърна съдържат токсини, налагащи термична обработка при силно кипене и смяна на водата. Това знам аз. И задължително го пипам 15 минути преди да сложа в крок-пот когато го готвя там
Някъде трябва да го има научно обяснено защото съм го чела
На мен не ми пречи да го спазвам, Също както и това че глиганско го кипвам на висока температура преди готвене в Крок пота

# 713
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Месото от глиган заради трихинелоза ли го обработвате предварително?

# 714
  • Мнения: 9 525
Моят е уред е Крок Пот. Не съм прочела такова нещо за боба. Винаги на Low го готвя. Обаче го накисвам в студена вода за поне 8 часа и го варя в касерола два пъти, за да му сменя водата, че на детето давам от него и се старая да не е толкова газообразуващ.

и аз не съм чела и според мен ако е подготвен правилно няма как да е вредно готвенето на ниска степен.
бобът задължително се накисва 12-24 часа заради ензимните инхибитори в топла вода.
аз след това сменям две води го слагам в кукъра най-често на ниска степен. ползвам домашен боб и резултатът е всеки път уникално ястие без газове.

# 715
  • Мнения: 28 479
Месото от глиган заради трихинелоза ли го обработвате предварително?
Да и всякакви други патогени, които умират само при висока температура!

# 716
  • софия
  • Мнения: 564
Защо би било вредно?
В Амазон не намерих резервни части, може би от тези в БГ сайт,благодаря,макар че не е евтино,намален си взех целия Крок на горе долу тази цена...
ако не държиш на марката, в момента в лидл има още бройки на силвъркрест - цената е около 50-60 лв. видях информация в темата за лидл.

# 717
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз си мислех, че се изследва задължително, поне така съм чувала от ловци.

# 718
  • Мнения: 28 479
Аз си мислех, че се изследва задължително, поне така съм чувала от ловци.
И да се изследва не е сигурно, задължително се минава през кипнала вода!

# 719
  • Мнения: 9 108
Аз си мислех, че се изследва задължително, поне така съм чувала от ловци.
ако не е изследвано 1. Докато не излезе пробата е  пакетирано и надписано отделно във фризера 2. Ако пробата е положителна - както се е случвало, освен, че минават от .. Шуменски мисля при нас беше контрол - да изземат всичкото месо - защото и те получават резултатите от изследването от лабораторията,кошницата на фризера се дезинфекцира  3. Не вярвам някой, който обича живота да яде неизследвано месо Simple Smile
Лабораториите изследват за трихинелоза. От миналата година и за африканска чума.  Но когато съм получавала резултатите от доктор на ръка, лично ме съветва за готвене при силно кипене заради другите   патогени и бацили, които могат да имат дивите животни.
Затова говорим за готвене на изследвани меса.

Общи условия

Активация на акаунт