Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 93 539
  • 760
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 6 242
Бутовете с бедрото сготвих в кукъра с кисело зеле и малко ориз. Всичко смесено, малко червен пипер, вода и 8 ч. на лоу.

# 676
  • Мнения: 9 155
+1 за зелето, всяка патка Simple Smile е вкусна с кисело зеле. Освен това - патешки бутчета, задушени/печени с картофи  с картофи

# 677
  • Мнения: 561
Благодаря ви за предложенията, момичета! Ще споделя каква съм я свършила като ни дойде пак патешката вълна.

# 678
  • Мнения: 5 332
Момичета, вчера се сдобих със слоукукър на СилвърКрест. Дали някъде има тема само за него? Опитах се да направя елда 1 към две на High, след час и половина все-още беше сурова и някак изсушена.
Правилно ли съм разбрала, че дори и на степен High водата не завира?

# 679
  • Мнения: 9 019
И аз преди малко купих уреда от Лидл. Сложих да се готвят кюфтета по чирпански, ще видим какво ще стане. През нощта мисля да сложа боб.

# 680
  • гр. София
  • Мнения: 4 817
И аз преди малко купих уреда от Лидл. Сложих да се готвят кюфтета по чирпански, ще видим какво ще стане. През нощта мисля да сложа боб.
Как правихте кюфтетата по чирпански? И аз мисля да правя. Grinning

# 681
  • Мнения: 39 767
Момичета, вчера се сдобих със слоукукър на СилвърКрест. Дали някъде има тема само за него? Опитах се да направя елда 1 към две на High, след час и половина все-още беше сурова и някак изсушена.
Правилно ли съм разбрала, че дори и на степен High водата не завира?
Елдата се вари минути на обикновен котлон. Не съм правила в слоукукър, но пробвай да я доготвиш на котлона. Ще отнеме много малко време.

# 682
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз съм със Силвъркрест и по мои наблюдения загрява мнооого бавно. Аз го ползвам само на HIGH. Повечето неща готвя над 8 часа, функцията LOW само поддържа топло, нищо не мога да сготвя на нея. Но пък не ми пречи така, ползвам си мия вече 3 години.

# 683
  • Мнения: 9 019
И аз преди малко купих уреда от Лидл. Сложих да се готвят кюфтета по чирпански, ще видим какво ще стане. През нощта мисля да сложа боб.
Как правихте кюфтетата по чирпански? И аз мисля да правя. Grinning
Не знам дали е точно оригиналната рецепта, но го правя така. Нарязах лук, морков, целина и картофи, имах и една тиквичка. След това направих кюфтетата, овалях ги в брашно и наредих върху зеленчуците. Залят с вода. Сложих сол, черен и червен пипер и пуснах уреда. После ще добавя магданоз.

# 684
  • Мнения: 9 155
когато ги правя в кукъра така http://pep-4o.blogspot.com/2012/04/blog-post_18.html  Най-долу е приготвянето в него. Но принципно си запържвам и кюфтетата, и зеленчуците за кратко - лукът особено ми стои суров, ако сложа директно в гърнето.

# 685
  • Мнения: 4 607
Аз почти винаги слагам всичко сурово, че то ако взема да задушавам предварително, ще си го сготвя на котлона. Нищо не ми е сурово за 5-6 часа на high и не правя някаква разлика.

# 686
  • Мнения: 2 695
на крок-пот 4.7л дисплейчето ми избръмча и край. беше с конденз вътре, изчезна кондензът и все така не реагира, свети оранжевото. някакви идеи или си замина милото след 4.5 години вярна служба?!

# 687
  • Мнения: 9 155
най-вероятно.
Аз почти винаги слагам всичко сурово, че то ако взема да задушавам предварително, ще си го сготвя на котлона. Нищо не ми е сурово за 5-6 часа на high и не правя някаква разлика.
Въпрос на вкус, аз пък правя разлика. Когато готвя в него мога да отделя 10 мин.  повече.

# 688
  • Мнения: 561
Така се зарадвах като видях “10 нови отговора”. Знаех си, че ЛИДЛ ще раздвижат темата тази седмица.Честито на обзавелите се ☺ Като взех моя слоукукър последвах съвета на момичетата от коментарите по-назад в темата и си взех реле за време. Родих се с него и така готвя предимно вечер, нагласям си времето и съм спокойна.
И моят кукър е на СилвърКрест, но 5,7 л (май), от предишното пускане. Много съм доволна от него и не съм съгласна, че на LOW само претопля, аз предимно тази функция ползвам и за 7-8 часа всичко е мозък. Онзи ден правих боб и пак се захласвах колко вкусен става така.
Правих лазаня скоро и стана страхотна - много сочна се получи, нещо, което не постигам като я правя във фурната.

# 689
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 761
на крок-пот 4.7л дисплейчето ми избръмча и край. беше с конденз вътре, изчезна кондензът и все така не реагира, свети оранжевото. някакви идеи или си замина милото след 4.5 години вярна служба?!

Провери кабела отзад дали прави добър контакт с уреда.

Общи условия

Активация на акаунт