Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 478
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • софия
  • Мнения: 564
Аз от скоро имам слоукукър и не съм забелязала да мирише повече от готвенето в традиционна тенджера, нито пък  да се наслоява миризма на манджа. Нито повече, нито по-малко. Аспиратор не съм включвала изобщо - нищо нито пуши, нито пара се издига.. Миризмата се усеща само в кухнята, в останалата  част на жилището изобщо. А не ни е голямо като площ. ... Много съм доволна от новия помощник в кухнята.
и аз съм на това мнение - и при мен няма наслояване на миризми, няма специални условия за ползване - нито специална тераса, нито аспиратор. ползвам го доста интензивно вече 6 години. стигам до извода, че може би зависи от марката или от това колко плътно стои капака. но в такъв случай може да се ползва фолио за уплътняване.
имам питане - как се вари жито? имах рецепта, но сега не я намирам.

# 661
  • Мнения: 6 708
Сигурно е късно вече за отговор на въпроса как се вари жито, но все пак да кажа. Аз слагам житото, предварително добре измито, наливам вода един - два пръста над него. Включвам на високата степен и след два часа е готово. Изключвам, слагам захар на вкус и оставям да се задуши. После слагам лимонова кора, смлени орехи.

# 662
  • софия
  • Мнения: 564
Сигурно е късно вече за отговор на въпроса как се вари жито, но все пак да кажа. Аз слагам житото, предварително добре измито, наливам вода един - два пръста над него. Включвам на високата степен и след два часа е готово. Изключвам, слагам захар на вкус и оставям да се задуши. После слагам лимонова кора, смлени орехи.
благодаря, Fortuna! ще си запазя тази рецепта, че аз нощес почти го опекох житото - сложих по спомен 1/2 пак. жито и 2 водни чаши вода, включих на ниска степен,  добре че го нагледах  на 4-ия час и изключих. спеше ми се,та не извадих съда и на сутринта леко беше хванало коричка по края - все пак стана, де! вкусно е.

# 663
  • Мнения: 568
Аз все още се запознавам с уреда. Последно правих яхния от зелен фасул. Стана божествено вкусна. Обичаме зелен фасул, но до сега толкова добре не помня да ми е ставал. Намазах стените и дъното с олио, сложих замразения фасул (както си е направо от фризера), лук, морков, домати, няколко цели скилидки чесън хвърлих. Сложих още малко олио - общото количество стана около 150мл. на 1600гр зелен фасул. Сол, червен пипер, вода около 200мл. и...за 4 часа на втора степен. Малко преди края хвърлих 2 с. л. брашно за сгъстяване на соса, нарязах половин връзка магданоз и го оставих да покъкри още двайсетина минути. Резултатът беше супер! Сервирах, както обикновено с кисело мляко.
И жито обичам, благодаря за рецептата! Ще се пробва...Мислех си, че може би ще стане и нещо с булгур - например пиле...Вдъхновена съм за всякакви  експерименти. Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 02:27 от Mrs. Tiggi-M.

# 664
  • Мнения: 2 687
Аз от скоро имам слоукукър и не съм забелязала да мирише повече от готвенето в традиционна тенджера, нито пък  да се наслоява миризма на манджа. Нито повече, нито по-малко. Аспиратор не съм включвала изобщо - нищо нито пуши, нито пара се издига.. Миризмата се усеща само в кухнята, в останалата  част на жилището изобщо. А не ни е голямо като площ. ... Много съм доволна от новия помощник в кухнята.
И при мен същата картинка.

# 665
  • Мнения: 9 521
от години ползвам уреда, доволна съм много. вчера се сдобих с джолан с кожа, мммм. мисля да го сложа на 10-тина часа на слабо. дали да го запечатам преди това или да го запека накрая? някой правил ли е с кожа?

# 666
  • Мнения: 496
Правила съм, но винаги запечатвам всяко месо, което слагам в слоукукъра.Става по-вкусно.Джолана после се разпада, ще ти хареса. Аз лично на средна степен съм г правила/auto  е при мен/ за 8 часа.

# 667
  • Мнения: 9 521
аз съм правила джолан,  но без кожа, наистина е уникално. с кожа съм правила на фурна, екстра става.
при мен степените са 2. предвид наличното ми време, мисля да го оставя на ниска за 10-12 часа. около кило и половина е.

# 668
  • Мнения: 568
Аз, джоланчето с кожа, бих го пекнала след като стане готов в слоукукъра. Набързо само за образуване на хрупкава коричка и направо както е в гърнето.
В неделя правих джоланчета с подправки и малко вино, станаха перфектни. Но бяха без кожа. Мислех да ги запичам впоследствие, но се отказах: много добре изглеждаха и даже си бяха образували нещо като коричка при готвенето. Не съм запечатвала предварително.
Вчера правих житцето. И то стана чудно: 2 часа на втора степен - супер.

# 669
  • Мнения: 9 521
и на мен ми се струва, че е по-подходящо да се запече накрая. абе всякак ще стане си мисля Laughing

# 670
  • София
  • Мнения: 1 832
И аз правих джоланче без кожа с прясно зеле. Запекох го накрая в тава, защото моят уред е от Лидл и пише, че гърнето не може да се поставя във фурна. Стана идеално. Първо готвих джолана на втора степен с дафинов лист и малко вода за около два часа и после сложих и зелето /предварително претрито с малко сол/, малко олио и домати и за още толкова.

# 671
  • Мнения: 561
Момичета имате ли изпитани рецепти за цяла патица в слоукукъра? Мисля утре да правя и изчетох доста рецепти. Първо си бях харесала конфито на пепчо, но него май ще го пробвам по-нататък. Върти ми се главата да сложа нарязани кореноплодни на дъното, отгоре патицата, да пусна за 8 часа на лоу и после да намажа патицата с някакъв портокалов сос (който още съчинявам според наличностите) и да ги преместя във фурната да се позапекат. Само не знам за всичките часове в кукъра как ще се отрази многото мазнина на зеленчуците.
Та, моля за идеи ☺

# 672
  • Мнения: 4 667
Момичета имате ли изпитани рецепти за цяла патица в слоукукъра? Мисля утре да правя и изчетох доста рецепти. Първо си бях харесала конфито на пепчо, но него май ще го пробвам по-нататък. Върти ми се главата да сложа нарязани кореноплодни на дъното, отгоре патицата, да пусна за 8 часа на лоу и после да намажа патицата с някакъв портокалов сос (който още съчинявам според наличностите) и да ги преместя във фурната да се позапекат. Само не знам за всичките часове в кукъра как ще се отрази многото мазнина на зеленчуците.
Та, моля за идеи ☺
в крайна сметка как я направи? Simple Smile

# 673
  • Мнения: 561
Все се каня да пиша и забравям 😇
На дъното на кукъра сложих нарязани глава целина, моркови и пащърнак, върху тях патицата. Нея само я измих хубаво, направих прорези по кожата, посолих и завързах крачетата да изглежда по-така. Къкри си 8 часа на лоу, след което пресипнах всичко в тава и за 20-ина минути във фурната за тен. Отделих мазнината от кукъра и задуших в нея ориз с дреболийките, които бяха отделени от патицата. Всичко стана чудесно.
Наскоро пак имаше патици на промоция от Лидл и взех две. Едната ще правя цяла някой ден, но по друга рецепта, а другата разфасовах. От фенера стана страхотна супа пак в кукъра за 8 часа на лоу.

Вчера приключих с четенето на предишната тема и много се надявам да се поразмърда тази, че ще ми липсва ежедневното четене по въпроса.

В този ред на мисли, ще се радвам на идеи за разфасованите от патицата гърди и бутчета. Досега съм си набелязала примерно гърдите на магре, а бутчетата с ориз, но ако имате предложения за нещо в кукъра, ще бъде супер.

# 674
  • гр. София
  • Мнения: 4 771
Аз съм правила патешки  бутчета с кисело зеле, после във фурната за коричка.

Общи условия

Активация на акаунт