Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 6

  • 89 615
  • 747
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 812
Дами, тези от вас, които са с мазни кожи каква козметика ползвате есен и зимата?
Обмислям смяна на грижата и се чудя с какво да заменя матиращия си летен крем. Доста клонях към Нукс за мазна кожа, но той е и за акне и се чудех дали няма да ми изсуши. Колебая се дали да не си взема нещо хидратиращо за смесена и мазна кожа? Кожата ми е мазна, с разширени пори , които лесно се запушват. Други проблеми нямам.
Разглеждам LANCASTER Aquamilk матиращ флуид за смесена и мазна кожа примерно...
 

# 586
  • Габрово
  • Мнения: 366
Alpha Lipoic Acid 5% както казах е доста силно, даже си мисля че може да е дразнещо за много кожи. То си пише да се ползва 2-3 пъти седмично, само вечер и да се внимава особено много със слънцето. Обели ми се кожата от него след 5-6 намазвания. Освен това е доста мазно и след него не се слага нищо, поне аз не виждам как би могло. На деколтето ми се появиха няколко тъмни петна това лято от слънцето, махна ги това нещо.
От изсветляващите продукти много харесвам крема Azelaic Acid Suspension 10%. Освен изсветляващ ефект, мисля че влияе много добре на порите. След нанасяне лицето е като леко напудрено.

Lactic Acid 5% + HA 2% го нямам, но го описват като very mild, значи не може да се сравнява с Alpha Lipoic Acid 5%, което според мен въобще не е mild. Аз обаче често правя алергични реакции и имам доста чувстителна кожа, но никаква негативна реакция не проявих към продукта. Абе The Ordinary са наистина големи химици и знаят как да постигат баланс. Sweat Smile
Скрит текст:
Сега доставките щели да ги пращат като от аптека с надпис с името ти на самия продукт и на опаковката за доставка. Sweat Smile


Дали Alpha Lipoic Acid 5% ще ми помогне за петната по лицето? Не съм ползвала такава козметика и като ви чета все едно съм на лекции по химия Blush
И още един въпрос- от къде поръчвате до Бг ѝ ако може подробности. Благодаря.

# 587
  • Мнения: 18 542
Директно от сайта на DECIEM може да си поръчаш.

# 588
  • София
  • Мнения: 38 978
Дами, тези от вас, които са с мазни кожи каква козметика ползвате есен и зимата?
Обмислям смяна на грижата и се чудя с какво да заменя матиращия си летен крем. Доста клонях към Нукс за мазна кожа, но той е и за акне и се чудех дали няма да ми изсуши. Колебая се дали да не си взема нещо хидратиращо за смесена и мазна кожа? Кожата ми е мазна, с разширени пори , които лесно се запушват. Други проблеми нямам.
Разглеждам LANCASTER Aquamilk матиращ флуид за смесена и мазна кожа примерно...
 

Сега Нюкс са пуснали нова серия Крем Фреш. Има и матиращ флуид. А в Ремедиум са с намаление и подарък. Аз се чудех за серума, но накрая си взех маската и сега си я слагам всяка вечер като нощен крем.

# 589
  • Sofia
  • Мнения: 102
Хм, явно ще ми е силна значи. Ползвам третиноин и трябва да внимавам с киселините, но азелаичната суспензия ще взема да я пробвам тогава - звучи ми добре.
Още веднъж, благодаря!   
А не се ли страхувате от петна от слънцето през месеците, когато е силно, какъвто и септември е - с мазане на третиноин и киселини. Аз се мажа с по два различни крема с фактор 50 или един с 20 и един 50 всеки ден. Да не се сумира превенцията, но поне се надявам, че съм намазала на всякъде. И аз съм решила тази година за започна с третиноин , за първи път през моя живот, но вероятно чак през ноември.
Как се предпазвате от слънцето?

# 590
  • Мнения: 433
И на мен ми се струва опасно. Според мен когато става дума за кожата на лицето, най-добре е всяко нещо да се прави при специалист. Понякога нещо дребно може да окаже негативно влияние след време.

# 591
  • Мнения: 663
Използвам добра слънцезащита, не излизам когато слънцето е силно, но въпреки това пак се появиха леки петънца. Запланувала съм пилинг, края на октомври или ноември, зависимост от това какво е времето. Сама нищо не правя, всички процедури се водят от моята дерматоложка, и кремовете си взимам от нея, защото са съобразени с моята кожа.

# 592
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Хм, явно ще ми е силна значи. Ползвам третиноин и трябва да внимавам с киселините, но азелаичната суспензия ще взема да я пробвам тогава - звучи ми добре.
Още веднъж, благодаря!   
А не се ли страхувате от петна от слънцето през месеците, когато е силно, какъвто и септември е - с мазане на третиноин и киселини. Аз се мажа с по два различни крема с фактор 50 или един с 20 и един 50 всеки ден. Да не се сумира превенцията, но поне се надявам, че съм намазала на всякъде. И аз съм решила тази година за започна с третиноин , за първи път през моя живот, но вероятно чак през ноември.
Как се предпазвате от слънцето?

Аз на плаж не ходя и когато съм навън подновявам слънцезащитата на най-малко два часа.
Ползвам кобминирана защита химични и физични филтри - слагам два различни слънцезащитни крема преди да изляза. Отделно от това живея в по-мрачен климат и основно съм на закрито през деня.
Ако живееш на по-слънчево място или на почивка на такова - лятото шапка с широка периферия и очила, задължително Simple Smile
Нямам нови петна това лято, даже избелих две упорити стари. Не се махнатха напълно, но вече са почти незабележими.

# 593
  • Мнения: 442
Относно натуралната козметика моят опит е следният. Когато си купувах чисти масла от био магазин - уж сертифицирани, въобще не ми действаха добре на кожата. Омазняваха я и не виждах ефект. После намерих "моята козметика", в която кремовете са комбинация от различни натурални съставки и са много добре съчетани. Точно от това видях най-добрият ефект за моята кожа. За това не бих се върнала нито към чистите масла, нито към кремовете с много химия.  Peace



Аз експериментирам и си купувам неща на различни марки. В това число напоследък пробвам и био продукти. Бих се радвала да споделиш коя е марката, от която си доволна.

Кремовете са на д-р Крахтова. Серията мисля, че беше МД, но трябва да погледна като се прибера вкъщи, ако държиш.  Hug

# 594
  • София
  • Мнения: 5 573
Благодаря! Не съм ползвала тази марка. Ще й разгледам продуктите.

# 595
  • Мнения: 4 479
Имам нужда от помощ и съвет.
Специална молба към Check Please, Миоки  и всички момичета, които са ползвали продуктите на The Ordinary.Hands Pray

Гледах, четох освен buffet-а, реших да започна с 5 режим за текстурните нарушения. Там обаче ме озадачава поредността за вечерта - гликоловия тонер и ретинола.
Да уточня - кожата ми е мазна, в последно време освен задълбочаването на проблемите с порите, има и уморен вид.
Така, че ми се иска някак да комбинирам и с 4 режим.
Няма ли да стане много, някакво предложение как точно да ги комбинирам и дали нещо пропускам, което ще ми е полезно?

И за да не е само питане - да похваля това https://zachoveka.com/krem-okoloochen-rol-on-herbal-care-iris-15ml-farmona.
Вече споделих, че имам проблеми около очите - нищо не ми е достатъчно, мажех поне по два продукта и пак не ми стигаше. Прочетох някъде, че за възраст около 50 е хубаво крема за очи да съдържа кофеин.
Взех го за проба, защото е евтин, но върши чудесна работа  преди крема. Дали е намалил кръгове, сенки и подпухналост не знам, но поне разкарах последния мазен крем който мажех - на Балея с урея и май зоната изглежда по-добре. Със сигурност ми е по-комфортно, така че и на това съм доволна.


# 596
  • София
  • Мнения: 110
stefanie_m и аз ползвам същата серия. Кремовете са много хубави, доволна съм и от околоочния серум..не бих го сменила, а и за тази зона трудно намирам хубави продукти, все ми дразнят очите.  Peace

# 597
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 684
Привет и от мен. Hug
Някой пробвал ли е този лосион на Неострата? Интересува ме дали е подходящ за човек, който досега не е ползвал никакви киселини или е силен?
Това е описанието на продукта 
Скрит текст:
НЕОСТРАТА ЛОСИОН ПЛЮС 200 мл
Хидратираща емулсия за лице и тяло 15 АН
Тази емулсия с висока концентрация на гликолова киселина е предназначена за напреднали потребители на алфахидрокси киселини, които предпочитат леки консистенции. Този продукт е подходящ за загрубяла кожа вследствие на фотоувреждане, сухота или лющене, като може да се прилага върху лицето и тялото. Продължителната употреба на емулсията видимо подобрява вида на кожата и избистря тена. Не се препоръчва за чувствителна кожа.
Състав: Water (Aqua), Glycolic Acid, Propylene Glycol, Stearic Acid, Ammonium Hydroxide, Hydroxyethylcellulose, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, PEG-40 Stearate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Magnesium Aluminum Silicate, Cholesterol, Stearamidopropy Dimethylamine, Isostearic Acid, Dimethicone, Petrolatum, Tetrasodium EDTA.

Начин на употреба:
Нанася се върху лицето, ръцете и/или тялото веднъж дневно в продължение на 2 седмици и два пъти дневно след това.

# 598
  • Мнения: 18 542
Имам нужда от помощ и съвет.
Специална молба към Check Please, Миоки  и всички момичета, които са ползвали продуктите на The Ordinary.Hands Pray
Известно време, вечер, ползвах Lactic Acid 5% + HA 2% и след това Advanced Retinoid 2% което в момента се нарича Granactive Retinoid 2% Emulsion. Отразяваше ми се много добре на кожата. Сутрин се събуждах с гладко на пипане лице и без излишно омазняване. Нямах никакви странични реакции като сърбеж или зачеврявания. Мисля, че няма да имаш проблем с този режим.

# 599
  • Мнения: X
Аз имам суха кожа и не мога да кажа много категорично нищо относно омазняването, но от Ретинола на Ординари не мисля, че може да се получи такова. За комбинациите има таблица, от която е ясно кое с кое не може да се комбинира или кой продукт след/преди продукт на каква основа трябва да се ползва ако има значение.

http://theordinary.com/regimenguide

Общи условия

Активация на акаунт