Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 798
Джакии,
Извинете много,  но по откъслечна информация за отделни компоненти от невро-моторното развитие на кърмачето обяснени със свободна терминология, не бих искал нито да Ви уплаша с някоя диагноза, нито да пропусна такава.

# 256
  • Мнения: 76
Извинявам се, просто ме тревожат твърде много неща и не успях да систематизирам изложението. Фокусът трябваше да бъде върху механичните удъри с ръка до тялото в легнало положение.
Джакии,
Извинете много,  но по откъслечна информация за отделни компоненти от невро-моторното развитие на кърмачето обяснени със свободна терминология, не бих искал нито да Ви уплаша с някоя диагноза, нито да пропусна такава.

# 257
  • София
  • Мнения: 798
Джаки,
можем да проведем консутация за състоянието на детето Ви, след 10 януари 2022.

# 258
  • Мнения: 13
Здравейте,ако дете на 6г все още понякога спи със свито юмруче,което по някое време на ноща се отпуска-има ли нещо притеснително?Понякога казва,че го боли същата длан.Благодаря Ви!

# 259
  • София
  • Мнения: 798
Съмър2007,
Оставете детето на мира, а и себе си. ⚘⚘

# 260
  • Мнения: 13
Благодаря!Дай Боже всичко да е ок!

# 261
  • Мнения: 8
Доц Чавдаров, и аз съм на тема юмруци Simple Smile имам напълно здраво дете на почти 11 месеца. Пълзи от 7 месечна, от 8 месечна ходи настрани по мебелите, на 10 месеца се пуска и стои на два крака за по няколко секунди. На 9 месеца се научи да пляска с ръце, на 10 месеца да сочи всичко с пръст. От около месец, когато пълзи, винаги влачи нещо в дясната ръка. Сега я забрлязвам, че явно до такава степен е свикнала да има нещо в нея, че пълзи на десен юмрук, дори понякога както си седи го стиска този юмрук. Иначе си ползва ръката отлично. Има ли някакво място за притеснение и нужно ли е да правим консултация за това?

# 262
  • Мнения: 439
Здравейте д-р Чавдаров, имам следното притеснение относно дъщеря ми. Тя е на 1г7м. Като цяло от бебе много трудно заспива, като постоянно се върти в различни посоки, приспиването й е невъзможно, заспива когато й се спи. през ноща обикаля цялата кошарка, като почти всяка вечер приплаква насън илисе буди с рев. Когато се разплаче много трудно се успокоява,  невъзможно е да я успокоиш.И другото което притеснява е че като се стресне от нещо , стяга се цялата и трепери. Може и детето да е по страхливо, но определено се съмнявам в проблем в нервната система. Може ли някакви насоки. 
И да уточня, че сме правили изследване за вит. Д и сега пие допълнително от него, тъй като излизес ниски нива

# 263
  • София
  • Мнения: 798
Сноу 309
Щом лази, седи, стои права сама и ходи странично по мебелите, нямате място за притеснения.Laughing

Астреа
Моите познания са в невро-кинезиология.
Има детски психолози, които биха Ви помогнали, ако наистина има нужда. Успех.

# 264
  • Мнения: 1
Здравейте.
От няколко дни периодично чувствам остра болка отпред на глезена на около 5см надолу от капачката на коляното. Точно където е мускула за подвигане на стъпалото. Болката се появява повече сутрин при ставане от легло и стол. През останалото време болката е притъпена и почти не се усеща. Няма отток, нито зачервяване на кожата, даже не се сещам да съм го удрял с нещо. Мажа мястото с Deep Relief гел но резултат няма. Някой има ли идея какво да направя?

# 265
  • София
  • Мнения: 798
Консултирайте се с ревматолог.
Успех

# 266
  • Мнения: 298
Здравейте,доц.Чавдаров.Имам бебче момче на почти 8месеца все още не може да стои седнал самостоятелно,застава на колене и длани и се опитва да седне или пълзи,но не му се получава.А от легнало положение не прави никакви опити за сядане.
От известно време забелязвам,че в легнало положение свива и отпуска юмручетата и го прави почти винаги когато е легнал.Според педиатърката не е проблем и ще го израсте.
Роден е в 37г.с,Апгар-9/10.
Заради това ,че все още не може да седи самостоятелно седнал педиатърката ни праща на ортопед,дали има нужда и от невролог?
Мен повече ме притеснява свиването и отпускането на юмручета.

# 267
  • София
  • Мнения: 798
Лфка,
Както описвате състоянието на детето си, мога само да предполагам!!!!, че му няма нищо.
Без преглед...мога само да предполагам.!!!!

# 268
  • Мнения: 12
Здравейте, Доц. Чавдаров,

Имам дъщеричка на 1 година и 8 месеца. Пролазила на 7 месеца, проходила на 11, първите смислени думи бяха на 10 месеца, в момента говори съвсем свободно с изречения от по 4-5-6 думички, изключително контактно и общително дете. Забелязах напоследък, че ходи от време на време на пръсти (не постоянно, но не спира при забележка), сякаш се забавлява дори. Дали би могло да има нещо притеснително?

# 269
  • София
  • Мнения: 798
Мимидм,
Най-вероятно й няма нищо, опитва придвижване с по-малко опора.
Но, най-вероятно...

Общи условия

Активация на акаунт