Пролет слънчева е вече, все по-силно рита Августинското човече

  • 54 051
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 130
С баткото вървях 2 седмици напред Simple Smile и въпреки това пак се роди 2 дена след термин без грам контракция и разкритие, така че не се водете толкова по тези напред и назад . Сега дори вече не обсъждат подобно нещо лекарите ми, с колко върви напред не се отбелязва въобще.
За упойките - не са готини и двете, че аз однесох и от двете Simple Smile. Започнахме със спиналната, която е гадна докато се слага. Общо взето всичко си усещах обаче за съжаление, нещо не ме хвана много добре. После като извадиха бебчо ми сложиха и пълна, че махаха и миомата.
Честно казано пак си искам спинална, защото момента да чуя бебчо как изплаква и да го видя веднага е незаменим. Не мога да си представя да не го видя и чуя веднага. После каквоот искат да ме упояват Simple Smile
Недейте се шашкахте така и да мислите как ще се раждали по рано и тн. Дайте си малко спокойствие, ако имате притеснение пиите по един магнезии и си почивайте. Важно е вие да сте спокойни сега.
Аз например нямам никакво намерение да раждам скоро Simple Smile, ходи ми се на море първо Simple Smile , хаха , пък дано и дребния вътре да е на моето мнение Simple Smile.

# 691
  • София
  • Мнения: 364
При мен второто бебе не изплака. Обаче никога няма да забравя момента, в който го извадиха- мяташе крачета и ръчички, беше бял, имаше огромна черна!(сега е рус) коса и още по-голям пакет отпред  Embarassed.
За секциото - купете си свещички волтарен от 100мг. По принцип ви се полагат, ама я някой се отзове, я не. Аз болка не усетих благодарение на тях. Вземете си и водоустойчива превръзка, която да залепят върху превръзката от разреза, за да можете да се изкъпете като бял човек веднага щом ви раздвижат. Подходящо разхлабително, аз рициновото масло отказах да го опитам. Най-добре някакво сладко сиропче, подходящо за бебета. И солети. Мен не ми даваха да ям два дни, преди секциото клизма-е как да изкарам нещо още като не към яла ....
Гери, как са се навили да махат миомата по време на секцио? На мен и двата пъти ми отказаха. Сега се оказа, че вече я няма - и Сигридов и Марков потвърдиха...не знам как така се появяват и изчезват от само себе си...ама съм доволна де 😉

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 08:41 от *дива*

# 692
  • Мнения: 222
Аз с първото секцио нямах никакви притеснения, беше ми като една операция, вълнувах се единствено да видя бебче. Поставянето на упойката изобщо не го усетих / но треперих преди да ми я поставят , сега ми е смешно, но тогава си казвах - я се съвземи, не стига че нищо не правиш, само седиш и чакаш да го извадят Simple Smile /  Имаше проблем с разреза , защото ми го правеха на стария от преди 13г., и имаше мн сраствания, трудно ме разрязаха. Усещаше се , че нещо човъркат вътре, но не е неприятно. Беше ми неудобно положението на главата , исках възглавница за да ми е по-вдигната , но не си спомням донесоха ли ми ... В болницата ни слагаха свещички обезболяващи - това беше най-големия еликсир Simple Smile само че забравих как се казват , даже за в къщи си взех, но вече не ми се наложи.
И аз гледах много да не ям предния ден, и почти да не пия вода от вечерта - това е хубаво да се спазва до колкото може да се пречисти организма.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 130
Дива да ти кажа не беше предвидено да я махат, но като извадиха бебчо и лекарката каза, че й е много на добро място и ако искам да вземем да я махнем. Така и така си лежах там си викам - ми защо не, иначе после трябваше да видим дали ще изчезне и ако не айде пак операция. Предложиха ми коктейлче и да си подремна  Laughing и така. После ме събудиха като ме изкарваха за да се видя с таткото и помня че помолих майка да пуснат да ме види, че разбрах е дошла. И после мъгла цял ден, хаха, обаждала съм се и съм говорела като надрусана  Joy. Чак следобед се осъзнах като ми донеса бебо  да се видим Simple Smile
За лепенките зависи от болниците - на нас там ни слагат. Страшни са тези лепенки Simple Smile. Всичко можеш да си правиш с тях.
Аз също си бях мушнала солети , но определено спазвам техните захранвания, че стават бели иначе. След като се захранякато хората тогава хапвам друго.
При нас искат да си носим по едно стекче с малки води , от тези със спортните капачки, защото след упойката е важно да пиеш много. Спомням си че толкова много ми се пиеше, че стека почти отиде само докато бях доло.
И най забавното беше след това когато всички ни носеха боза Simple Smile, че нали уж за повече кърма. Една сестра ни сподели, че освен дупетата да ни порастнат от нея, друго няма да стане  Joy и много си е верно , аз ефект от бозата не съм видяла Simple Smile.

# 694
  • Мнения: 44
Миг, Татарова ми обясни така, под 3мм изтъняване не предприемам нормално раждане, защото всяка една контракция може да доведе до разкъсване. На мен в момента мине 4мм изтънено т.е. още 1 мм и секцио. А аз сега съм в 30 г.с. Имам още 9 седмици и съм сигурна, че и до 2 мм ще стигна. В 9-ти месец корема става огромен. Иначе да на ехографа се вижда всичките пластове, които са рязани и се гледа най-изтънелия.

# 695
  • Мнения: 43
При мен второто бебе не изплака. Обаче никога няма да забравя момента, в който го извадиха- мяташе крачета и ръчички, беше бял, имаше огромна черна!(сега е рус) коса и още по-голям пакет отпред  Embarassed.
За секциото - купете си свещички волтарен от 100мг. По принцип ви се полагат, ама я някой се отзове, я не. Аз болка не усетих благодарение на тях. Вземете си и водоустойчива превръзка, която да залепят върху превръзката от разреза, за да можете да се изкъпете като бял човек веднага щом ви раздвижат. Подходящо разхлабително, аз рициновото масло отказах да го опитам. Най-добре някакво сладко сиропче, подходящо за бебета. И солети. Мен не ми даваха да ям два дни, преди секциото клизма-е как да изкарам нещо още като не към яла ....
Гери, как са се навили да махат миомата по време на секцио? На мен и двата пъти ми отказаха. Сега се оказа, че вече я няма - и Сигридов и Марков потвърдиха...не знам как така се появяват и изчезват от само себе си...ама съм доволна де 😉

за какво са тези свещички?

Момичета, а вие започнахте ли да пазарувате? Изобщо каква ви е подготовката у дома? Психически ясно, че всички вече се подготвяме за раждането... но иначе?

# 696
  • Мнения: 222
Подготовката - пренареждам стари дрехи, пазаруването - почти на финал , още няколко дрешки, шишета и корито, и дребни неща за меню- подплънки за гърди, силиконови зърна и др.

# 697
  • Wales
  • Мнения: 37
Така... Прибрахме се от преглед и резултата е следния:
Бебка е в напречно предлежание - опнала се е в хамака и ни гледа сеира  Rolling Eyes
Върви си с десетина дни назад и това е. Явно ще е дребничко бебе. Спомена ми и за инжекциите за съзряване на дробчетата - може да се наложи да ги сложим. Опасява се ,че заради предходните секции и предлежанието може да се наложи по рано да я извадят. Дано изтърпя до 20-ти юли  Praynig

# 698
  • Мнения: 3 595
Нищо не подготвям, нямам време, нямам и желание. Юли месец майка ми ще дойде за седмица да ми помогне, тя ще гледа Мила, аз ще оправя всичко. Дотогава се правя, че не получавам паник атаки, че нищо не ми е готово  Mr. Green

# 699
  • София
  • Мнения: 2 130
и аз мисля да се стегна след морето и да подготвя. Днес само извадих бебешорските неща от кашона, че не бях сигурна при мен ли са. Трябва да си взема и другите от една приятелка и ще оправям по натам Simple Smile. Дано не избърза , че няма нищо готово  Laughing

# 700
  • София
  • Мнения: 364
Свещичките волтарен се слагат след операция и са силно болкоуспокояващо. С тях се чувствах преродена, грам болка не изпитах. По принцип се слага по една на 24ч.но аз не издържах и ги слагах на 18ч. Кърмих, така че дори и затова не пречат.

# 701
  • Мнения: 475
Да се докладвам - водите са намалени, при това наполовина, към днешна дата водите имат индекс 7 (при граници на индекса между 5 и 20). На 25.05 индексът беше 15. Направиха ми и запис на детски тонове, които са добри към момента. Едното краче обаче е изкривено в стъпалото и май ще се наложат масажи за корекция.
Моето първо секцио беше със спинална упойка, след като извадиха бебето помолих анестезиолога да заспя. Свещички за обезболяване не съм ползвала, не са ми и предлагали. Рициновото масло наистина беше отврат. Бляк.
Извадила съм всички налични бебешки дрешки за пране и гладене. Нови дрешки не съм купувала, купих единствено малко козметика на Веледа. Сега, при тези обстоятелства определено ще трябва да се забързам с приготовленията.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 1 313
Бананамама,  Hug вяервам, че всичко ще бъде наред. Praynig
На мен досега не са ми казвали нищо за водите. И тонове ми казаха, че нямали практика да записват. Само веднъж евентуално в 36г.с. Rolling Eyes

Аз се чудя каква козметика да взема за родилното. Нещо евтино предполагам? М?

# 703
  • Мнения: 251
Добро утро Simple Smile
Есенция,  това,  че не са ти казали нищо за водите до сега, според мен означава,  че всичко е ок.Лекарите ги гледат,  защото е важно,  но предполагам е пропуснал да ти каже  Hug
Бананамама  Hug всичко ще се нареди  Hug
Свещички не помня дали ми предлагаха  newsm78 Но мисля по-скоро не, тъй като отказах да ми слагат обезболяващо...  Mr. Green и да не си помислите сега,че съм много търпяща на болка  Mr. Green Хич даже, просто поставянето на обезболяващо повече болеше от контрахирането на матката  Laughing
Didi2017,  аз така и не разбрах колко години ще са минали между двете раждания  newsm78
Аз да ви кажа отказвам вече да чета и да се притеснявам  Whistling
Уж втора бременност,  пък то големи притеснения и изследвания  Crossing Arms Смятам да се насладя на действието на климатика, на разходите и т.н  Laughing
Пък сега отивам да се стягам за рожден ден  Laughing

# 704
  • Мнения: 132
Споделям мнение  веднага Simple Smile
Тук в Добрич няма кой да сложи спиналната упойка от раз и единствено това ме плаши много!няма да рискувам с това
При пълната не разбираш какво се случва така или иначе и си спестяваш едночасовия стрес от суматохата покрай теб. Че ти слагат тръба дори не разбираш:)
Единственият стрес за бебчето е трябва много бързо да го извадят преди да е стигнала упойката до него , а това бързане не е като едно нормално раждане т.е. да изтекат водите докато е вътре , после постепенно да излезе и да си поеме въздух както трябва.
Без паника , момичета много е важно вие да сте спокойни за да ви тръгне кърмата
Tedi1212, сега разбирам, че си от Добрич! Идвам чак при вас на преглед, предполагам се сещаш при кого. Препоръчаха ми го много мои познати. Според мен си струва пътуването. Вярно е, че си плащам, но съм безкрайно доволна от прегледите и апаратурата му. Правя съпоставка с АГ-то, което ме следи по принцип. Едната ми позната, с чиято майка били съученици каза, че я е поканил да ражда при него, но не се сещам в коя клиника работи и кой град? Само, че стаята била с изглед към морето. Насочвала съм и други познати с проблеми, които са ходили в прословутия Тутракан - също безкрайно доволни. Имаш ли впечатления?

Общи условия

Активация на акаунт