Пролет слънчева е вече, все по-силно рита Августинското човече

  • 54 044
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 132
Бананамама,  Hug вяервам, че всичко ще бъде наред. Praynig
На мен досега не са ми казвали нищо за водите. И тонове ми казаха, че нямали практика да записват. Само веднъж евентуално в 36г.с. Rolling Eyes

Аз се чудя каква козметика да взема за родилното. Нещо евтино предполагам? М?
Всички познати казват Бочко. Във вторник ще ходя на отворени врати в нашето АГ. Ще питам подробно за "нелегалния списък". Щом била държавна болницата не трябва да носиш нищо, всичко си имат, но...това е друга тема. Laughing

# 706
  • Мнения: 44
Аз м/у двете раждания ще имам точно 5 години разлика, но това няма никакво значение. Може и 10 да са минали, но мястото където е рязано да създаде проблем. Всичко зависи от това как е минала първата операция, как е разположено бебето, защото и то разпъва допълнително, дали има сраствания и т.н. При мен проблема е изтъняване на матката на мястото на рязаното.
И аз се опитвам да не го мисля много, ама не ми се получава. Все си мислех, че този път мога да родя и да се възстановя оо-бързо. С две деца и операция някак си ще ми е по-трудни първия месец.

# 707
  • Wales
  • Мнения: 37
При всички е различно!
Аз след второто секцио се възтанових по-бързо. разликата между двете ми каки е 2,8г.  Бутах си количката ,разхождах си децата по цял ден , търчах след голямо куче:))) без никаква помощ от никой. Дано и сега се възтановя бързо , че пак ще остана сама.

# 708
  • Мнения: 43
Бананамама,  Hug вяервам, че всичко ще бъде наред. Praynig
На мен досега не са ми казвали нищо за водите. И тонове ми казаха, че нямали практика да записват. Само веднъж евентуално в 36г.с. Rolling Eyes

Аз се чудя каква козметика да взема за родилното. Нещо евтино предполагам? М?
Аз до колкото знам козметика за бебето в родилното не се носи, защото още не трябва, не ги мажат с нищо, къпят ги с най- обикновен бебешки душ гел (най- евтиният и то по 1 капка). Първият път, когато раждах се бях вманиачила, че за да не предизвикам разни кожни проблеми и тн насила ще използвам за бебето само натурални неща или поне най- щадящи. Консултирах се с познати от Германия и за момента на БГ пазар най- добрите в това отношение са Веледа, Хип и Пенатен. Бочко са пълна химия. Тео лютят на очичките и пак е чиста химия. Даже един немски доктор ми каза, че бебето през първите три месеца пре спокойно мога да го мия само с водичка и дупето при наакване само с обикновен сапун с хума (от аптеката), никакви мокри кърпи (защото имат силни алергени) и само вода и леко попиване с хавлиика, а за навън сухи салфетки намокрени с водичка, мажех с преварен зехтин, а дупето п/в подсичане с гъша мас/ павловича мас/ мас и невен. Така процедирах с каката и факт, че няма алергии.. но сега дали ще имам толкова нерви не знам...

# 709
  • Мнения: 3 595
Да, тук в Германия всеки педиатър и дула казват дупето да се чисти с вода. Обикновено на масата за повиване има купичка, водата се сменя преди смяна на памперса и с тампончета като за грим, но по-големи (има ги и в българския ДМ, тук само тях виждам по блогове и сред познати) се намокрят и се чисти дупето. Понякога слагат капки бебешко олио или бадемово във водата, особено лесно се чисти така по-засъхнало аки. В България пък всички познати мият дупето на мивката просто и си спестяват тампончета и води. Но Мила примерно на мивката ревеше като невидяла, а сега много тежи и е много голяма. За навън съм виждала шише от минерална вода (или друго) с водичка и се мокрят тампончетата/кърпичките и се бърше дупето. Аз за навън имам мокри кърпи. Вкъщи не използвам никога. А за козметиката съм заклет фен на Веледа и за бебе и за мама.

# 710
  • Wales
  • Мнения: 37
Дупето задължително се мие!!! Ето идейка с тампони за грим  Hug за на вън. Аз мокрих сухи кърпички ...
В болницата тук в Добрич къпят бебетата всяка сутрин и ако не им подготвиш козметика и хавлийка си вършат работата с каквото сварят и това е обикновен сапун - от глава до пети!!!Аз за това сутрин за банята ходих с тях уж да гледам как се къпе бебе , нищо че ги къпят под чешмата  Thinking

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 1 313
В обществените болници искат да се носи шампоан/душ гел, лосион за тяло и крем за подсичане. Мисля даже и че не връщат купеното, затова не ми се дават пари за тях. За вкъщи съм се спряла на Веледа. Дупето също мисля да го мия само с водичка. Само за вечерния душ ще е козметиката.

# 712
  • Wales
  • Мнения: 37
Не ми е изчезвало нищо ,но съм чувала .
Аз дупето го мия само с водичка ,когато е напишано , а нааканото с душ гелчето , че мазно ми се вижда  Laughing
Имах една позната дето девет дни не беше го къпала нейното  Rolling Eyes Свекърва и не давала ... Ужас

# 713
  • Мнения: 75
Момичета, хемоглобинът ми е паднал на 109 въпреки, че нямам никакви оплаквания от рода на отпадналост, безсилие и подобни (затова мисля, че в лабораторията е възможно да са допуснали грешка, 20 дни преди това беше 121) и доктора ми предписа желязо Сорбифер Дурулес 2по1. Започнах да го приемам и започна силно да ме боли стомаха. Доста се шашнах в началото, помислих че болките са свързани с бебчо. Реших вчера да не го пия и не ме болеше, днес го взех и пак.....ужас Sick. Няма да го пия повече. По напред в темата бяхте обсъждали Билкова кръв, мислите ли че мога да заменя хаповете с нея?

# 714
  • София
  • Мнения: 1 311
Момичета, хемоглобинът ми е паднал на 109 въпреки, че нямам никакви оплаквания от рода на отпадналост, безсилие и подобни (затова мисля, че в лабораторията е възможно да са допуснали грешка, 20 дни преди това беше 121) и доктора ми предписа желязо Сорбифер Дурулес 2по1. Започнах да го приемам и започна силно да ме боли стомаха. Доста се шашнах в началото, помислих че болките са свързани с бебчо. Реших вчера да не го пия и не ме болеше, днес го взех и пак.....ужас Sick. Няма да го пия повече. По напред в темата бяхте обсъждали Билкова кръв, мислите ли че мога да заменя хаповете с нея?
Вземи си Феротон

# 715
  • София
  • Мнения: 364
+1за феротон.  Много съм доволна. И билкова кръв пия, много добре се чувствам.

# 716
  • Мнения: 315
Моя хемоглобин е супер 134 е б 12 също е ок горе долу-322 , обаче желязото е 10, супер чудно ми е това. И аз пия феротон когато се сетя и билкова кръв.

# 717
  • Burgas
  • Мнения: 35
Момичета, хемоглобинът ми е паднал на 109 въпреки, че нямам никакви оплаквания от рода на отпадналост, безсилие и подобни (затова мисля, че в лабораторията е възможно да са допуснали грешка, 20 дни преди това беше 121) и доктора ми предписа желязо Сорбифер Дурулес 2по1. Започнах да го приемам и започна силно да ме боли стомаха. Доста се шашнах в началото, помислих че болките са свързани с бебчо. Реших вчера да не го пия и не ме болеше, днес го взех и пак.....ужас Sick. Няма да го пия повече. По напред в темата бяхте обсъждали Билкова кръв, мислите ли че мога да заменя хаповете с нея?

Аз пия Сорбифер. Първите дни докато разбера сама за себе си как да го приемам- също не ми понасяше добре. Не трябва да е на празен стомах, и същевременно да е поне 30мин преди ядене. Пия го от 20 дена- желязото от 7 ми стана 10.5.

# 718
  • София
  • Мнения: 509
И аз в подкрепа на Феротон и билковата кръв, не дразнят и са приятни на вкус. Пия и тотема, но тя много ми разхлабва стомаха и когато положението стане нетърпимо я спирам за 2-3 дни и така.

# 719
  • Мнения: 44
И моето желязо падна на 110 и аз съм на Сорбифер Дурулес само че по 1 на ден. От аптеката ме предупредиха след приема му да не пия млечни  напитки и храни, понеже му се губели свойствата. Проблем със стомаха нямам, но не ма всеки понася. Пия и биоелектра по 1 на ден.
 Преди 2 седмици настинах и кашлица, хрема. Още не мога да се оправя. И всеки път като се напъвам да кашлям имам чувството че ще го излюпа 😀 много е гадно. Другата седмица смятам да почвам да пазарувам, че нищо нямам. Нито козметика, нито дрехи, хавлиики и куп още. Мамите от Бургас ще съм им благодарна, ако споделят подходящи магазини, че аз знам само бабулино и темата

Общи условия

Активация на акаунт