Операция на миома - 4

  • 94 166
  • 758
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 480
Моят цикъл (втори) след коремна миомектомия беше 3 дни този месец. Вторият ден дори ходих на плаж с ежедневна превръзка. Дано да ми се задържи така. Болки не съм имала. По скалата от 1 до 10 МЦ беше 10 преди операцията и 3 след като сила. Съсиреци нямам.
Сега остава да не се появят нови гадости. Praynig

# 346
  • Мнения: 5 175
Здравейте, момичета  Hug. Чета ви, за да съм наясно що е това миома, преди две години ми откриха и на мен миоми, препоръката беше да се преглеждам периодично и да бъдат наблюдавани. Казаха ми с големината на орех, което ми изглежда доста... Сега ви пиша заради цикъла, който ме изненада и ми дойде на 20-тия ден, което е много рано. Случвало ли ви се е да ви подрани цикъла преди да се оперирате? И причината дали е в миомите?

# 347
  • Мнения: 46 636
Случвало ми се е, но причината не беше в миомата.
Ако е веднъж годишно е допустимо, има такива отклонения понякога. Но ако се повтори или се различава от обикновено, отивай на преглед.

Орех е малко, в темата сме жени с добре отгледани портокали и пъпеши Joy важното е да се следиш редовно, за да хванат навреме, ако расте и да минеш само с лапаро, което е по-леко от коремна операция.

# 348
  • Мнения: 5 175
Случвало ми се е, но причината не беше в миомата.
Ако е веднъж годишно е допустимо, има такива отклонения понякога. Но ако се повтори или се различава от обикновено, отивай на преглед.

Орех е малко, в темата сме жени с добре отгледани портокали и пъпеши Joy важното е да се следиш редовно, за да хванат навреме, ако расте и да минеш само с лапаро, което е по-леко от коремна операция.

Не се сърди, човече, благодаря ти  bouquet
Трябва на 6 месеца да се следя, аз ходя веднъж в годината и ми се кара лекарката... Леко и безпроблемно да минава при всички ви този проблем  Peace

# 349
  • Русе, София
  • Мнения: 245
Момичета, обещах да пиша и да дам информация. Оперираха ме на 24-ти, от вчера съм си вкъщи и се чувствам много добре.
Операциата беше лапароскопска с премахване само на възела. Направи я д-р Нецов - София мед
Беше категорично против махане на матката.
Преди това ходих и в Плевен - Томов препоръва махане на матката.

Доволна съм от болницата - условия, отношение, всичко е на ниво.
Излезе ми към 1360 лв с три дни престой.

В Плевен ми казаха 2030 лв за същото.

Сега остава да ми се нормализира цикъла и да се моля да не се появяват нови миоми.

Благодаря на всички за информацията и съветите. Ако накой има допълнителни въпроси да пише.

# 350
  • Мнения: 46 636
Pate, бързо възстановяване и дано повече никога нямаш проблеми с тези гадини Stuck Out Tongue Winking Eye

# 351
  • Мнения: 1 438
Pate , и от мен бързо възстановяване и повече никога да нямаш такива проблеми!
Аз искам да те питам дали преди да се решиш на операция,  си пробвала някакво др. лечение.
На мен ми препоръча АГ спирала Мирена, но по др. причини не ми е желателна.
Каза също, че не е против и билколечение.
А ти с каква упойка беше?

# 352
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Здравейте и от мен, от няколко години си отглеждам и аз миома, но вчера при преглед АГ ми каза, че вече е дошло време да се разделим с нея. Станала е 10см, но създава проблеми. Говорихме да я оперират в Плевен, при порф. Томов. До момента не съм чела нищо конкретно за лекаря, болницата /св. Марина както съм сигурна знаете/ и самата операция. Раждала съм нормално 2 пъти и никога не съм била нито оперирана, нито подлагана на пълна упойка, така че съм абсолютно ненаясно какво да очаквам.
Записвам се и ще се опитам да прочета всичко актуално в темата.

# 353
  • Мнения: 3 480
Здравейте и от мен, от няколко години си отглеждам и аз миома, но вчера при преглед АГ ми каза, че вече е дошло време да се разделим с нея. Станала е 10см, но създава проблеми. Говорихме да я оперират в Плевен, при порф. Томов. До момента не съм чела нищо конкретно за лекаря, болницата /св. Марина както съм сигурна знаете/ и самата операция. Раждала съм нормално 2 пъти и никога не съм била нито оперирана, нито подлагана на пълна упойка, така че съм абсолютно ненаясно какво да очаквам.
Записвам се и ще се опитам да прочета всичко актуално в темата.

Няма нищо страшно. Операцията е определено по-лека от възстановяването. Мен ме оперираха преди повече от месец и още имам подутина и ме боли, не мога да нося плитки панталони, дънки, поли. Моята миома трябваше да е 1 и я определиха 10см, по време на операцията са извадили 11 см и 5 малки.

Стискам палци всичко да мине добре!  bouquet

Пате, всичко е минало и ще забравиш скороЮ

# 354
  • Русе, София
  • Мнения: 245
Pate , и от мен бързо възстановяване и повече никога да нямаш такива проблеми!
Аз искам да те питам дали преди да се решиш на операция,  си пробвала някакво др. лечение.
На мен ми препоръча АГ спирала Мирена, но по др. причини не ми е желателна.
Каза също, че не е против и билколечение.
А ти с каква упойка беше?

Не съм пробвала друго лечение, при мен всичко се разви много бързо. Преди около месец и половина ми казаха, че трябва да се оперирам и хемоглобина тогава ми беше много нисък - 77. После в болницата излезе по-висок, но бях пила вече месец Тотема. Така или иначе имах много тежък цикъл и решик, че не мога повече така и че искам да приключа с това и да не го мисля до началото на новата учебна година.
Иначе упойката беше пълна.

# 355
  • Мнения: 3 480
Моят хемоглобин след оп бе 77. Наложи се кръвопреливане. Имам преглед другата седмица и ще видим как са нещата след оп.

# 356
  • Мнения: 1 438
Pate , желая ти да си здрава и всичко да се нормализира, също и на другите момичета.
Иначе отлично те разбирам, щото и аз съм на същия хал. Принципно цял живот съм била с невисок Хб и силен Ц., но сега е кошмар. Повече от година ходя по лекари, 2 п. ме кюртираха за полипи, и досега странно никой не я видя тая миома. Матката ми била изчистена,  да съм била спокойна, е как да съм спокойна, като Хб ми бе сигнал 80, и ходя като замаяна. Отскоро съм при нов АГ, той я видя миомата, но според него към момента не е за оп-я. Каза, че матката ми била леко увеличена, миомата растяла към органите, кръвоизливите обясни със засегнат кр. съд. Но ми се иска да опитам нещо до другия преглед. А и той не е против. Четох за конопено семе, купих си го,  както и цариче, бял равнец, овч. торбичка за регулиране уж на Ц. Дали действат не зная.
Някой пил ли е в спешен сл.й дицинон или метергин?  Не съм ги пила, не зная как действат. Освен да отида пак да го питам АГ, дали ще ми ги предпише.  Купих си калций-фосфо-Ц, ще го пробвам.
Пия желязо - ферофолгама. И от целия тоя кошмар си натоварвам сърцето, имам сл.и на сърцебиене.
Лекарката, която ми следи гърдите не ми препоръчва спиралата Мирена, каза да опитам билката Турта. Но за нея някои споделят, че усилва Ц.
Абе едно противоречие се получава, хем да отлагам оп-я, хем нещо трябва да направя, че поне мъничко да намаля кръвоизливите за момента, и да укрепна хемоглобина, докато се реши какво ще става.

# 357
  • Мнения: 5 653
Ако решиш да опиташ алтернативи, защо не пробваш билките от черковата аптека на Поп Богомил? Писали сме в темата за тях. Изпращат и по куриер, след консултация по телефона. Моя приятелка така си поръча билки, но за друг проблем.

# 358
  • Мнения: 1 438
Ако решиш да опиташ алтернативи, защо не пробваш билките от черковата аптека на Поп Богомил? Писали сме в темата за тях. Изпращат и по куриер, след консултация по телефона. Моя приятелка така си поръча билки, но за друг проблем.

Благодаря.  Ще прочета, аз не съм от Сф, но щом ги пращат и с куриер, това няма да е проблем.

# 359
  • София
  • Мнения: 2 521
happy@girl, не си губи времето с билки, кюретажите са грешка - полипите си остават и кървят все по-силно,
намери читав доктор и поискай хистероскопия, това е моят съвет от личен опит като твоя проблем!
Дицинон и метергин не са решение и са вредни.

Общи условия

Активация на акаунт