Кандидат, бъдещи и настоящи мами с татко от епруветка - 5

  • 88 421
  • 755
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 14
Какво те спря в цените на Надежда? В Надежда цените са най-ниски!

Всъщност си права, объркала съм цените с тези в Щерев като съм си правила списък. Че даже работят и с фонда на застрахователната ми компания, може да се поемат някои прегледи и изследвания.  Май ще пробвам първо при тях. Simple Smile

# 466
  • София
  • Мнения: 421
Какво те спря в цените на Надежда? В Надежда цените са най-ниски!

Всъщност си права, объркала съм цените с тези в Щерев като съм си правила списък. Че даже работят и с фонда на застрахователната ми компания, може да се поемат някои прегледи и изследвания.  Май ще пробвам първо при тях. Simple Smile

Фондовете не покриват такива прегледи и изследвания. Не гледай ценоразписите ... винаги "изникват" разходи ... мен това не ми е водещо в избора, а по-скоро специалиста. В Надежда ще чакаш 4-5 месеца за час за първичен преглед. Аз преди месец исках да запиша час при друг лекар, макар, че съм пациентка на клиниката и ми предложиха 19 Март 2019. Така, че ти си прецени и колко време си готова да чакаш.

# 467
  • Мнения: 14
Какво те спря в цените на Надежда? В Надежда цените са най-ниски!

Всъщност си права, объркала съм цените с тези в Щерев като съм си правила списък. Че даже работят и с фонда на застрахователната ми компания, може да се поемат някои прегледи и изследвания.  Май ще пробвам първо при тях. Simple Smile

Фондовете не покриват такива прегледи и изследвания. Не гледай ценоразписите ... винаги "изникват" разходи ... мен това не ми е водещо в избора, а по-скоро специалиста. В Надежда ще чакаш 4-5 месеца за час за първичен преглед. Аз преди месец исках да запиша час при друг лекар, макар, че съм пациентка на клиниката и ми предложиха 19 Март 2019. Така, че ти си прецени и колко време си готова да чакаш.

Като първа стъпка искам да намеря специалист, който да прецени имам ли проблеми да забременея и ако да - какви, но ми се иска всичко да се случи на едно място, затова гледам и цените на процедурата. Тъй като не съм пробвала да забременея по естествен път, все сме се пазели, дори не знам дали няма някакъв проблем. Преди години бях чела тук тема на потребителка, която се реши на инсеминация, а в крайна сметка стигна до ин-витро - оказа се, че има здравословни проблеми, за които не знаеше. Така че сега се ровя и за добри репродуктивни ендокринолози и се надявам да намеря пресечна точка между такъв специалист и инсеминация.

# 468
  • София
  • Мнения: 421
Скрит текст:
Какво те спря в цените на Надежда? В Надежда цените са най-ниски!

Всъщност си права, объркала съм цените с тези в Щерев като съм си правила списък. Че даже работят и с фонда на застрахователната ми компания, може да се поемат някои прегледи и изследвания.  Май ще пробвам първо при тях. Simple Smile

Фондовете не покриват такива прегледи и изследвания. Не гледай ценоразписите ... винаги "изникват" разходи ... мен това не ми е водещо в избора, а по-скоро специалиста. В Надежда ще чакаш 4-5 месеца за час за първичен преглед. Аз преди месец исках да запиша час при друг лекар, макар, че съм пациентка на клиниката и ми предложиха 19 Март 2019. Така, че ти си прецени и колко време си готова да чакаш.

Като първа стъпка искам да намеря специалист, който да прецени имам ли проблеми да забременея и ако да - какви, но ми се иска всичко да се случи на едно място, затова гледам и цените на процедурата. Тъй като не съм пробвала да забременея по естествен път, все сме се пазели, дори не знам дали няма някакъв проблем.
Преди години бях чела тук тема на потребителка, която се реши на инсеминация, а в крайна сметка стигна до ин-витро - оказа се, че има здравословни проблеми, за които не знаеше. Така че сега се ровя и за добри репродуктивни ендокринолози и се надявам да намеря пресечна точка между такъв специалист и инсеминация.
Моя случай е същия ... отидох за инсеминация и то какво се оказа ... май ще е ин-витро.
Която и клиника да избереш се въоръжи с търпение  и ти желая щастлив и скорошен финал! Simple Smile

# 469
  • София
  • Мнения: 10 642
То и аз стигнах до ин витро, ама на мен годинките са ми повечко

# 470
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Здравейте на новите момичета... Желая ви успех! Стискам палци!

Репробиомед е най-старата крио банка в България и имат най-много донори. Работят с Малинов и Адела... Като в Малинов имат и 15тина свои донори.

# 471
  • Мнения: 10 664
Момичета, извинявайте за включването. Каква информация за изискванията за донорите ви дават? Т.е., как така "свои донори"? Заплащат ли им за това?

# 472
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Не им плащат. Разходите са за съхранение и изследвания.
Донорите често са пациенти с женски фактор.
Инфото е оскъдно, ръст, кг, образование, кр група, очи, кожа, професия.

# 473
  • София
  • Мнения: 421
Не им плащат. Разходите са за съхранение и изследвания.
Донорите често са пациенти с женски фактор.
Инфото е оскъдно, ръст, кг, образование, кр група, очи, кожа, професия.
А дали правят тестове за съвместимост? Генетични тестове .. донорите здрави ли са, имат ли някакви наследствени обременености ала-бала?

# 474
  • Мнения: X
Тестват се за най-разпространените генетични болести, но е невъзможно да ги тестват за абсолютно всичко, естествено се изслефват и спин, хепатитите, сифилис и тнт; а някои от датските донори са изследвани и за CMV. Не зн какво ще рече тестове за съвместимост, ако имаш предвид кр групи, то проблем може да е ако ти си -, а донора + и детето е също +, но и това не е нещо непреодолимо

# 475
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Има наредна за задължителните изследвания, но не помня топно какво беше.
Док ме увери че са "здрави" до толкова че нямат открити заболявания към момента.
Българи са. Роми не се допускат или е упоменато... Но аз не видях такива.
Моят син е бял, дори по-светъл от мен.

# 476
  • Мнения: 14
Аз получих изследването на AMH, чакам инхибина и ще ходя на лекар. AMH ми е 2.1, което не е хич добре, но не е и крайно зле, може би ще може да се направи нещо. Но не искам да го мисля преди лекар да ми види всички резултати.

# 477
  • Мнения: 10 664
Донорите често са пациенти с женски фактор.

 Frowning Rolling Eyes

Това не ви ли притеснява?

# 478
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз получих изследването на AMH, чакам инхибина и ще ходя на лекар. AMH ми е 2.1, което не е хич добре, но не е и крайно зле, може би ще може да се направи нещо. Но не искам да го мисля преди лекар да ми види всички резултати.

АМХ 2.1 си е прекрасно

Донорите често са пациенти с женски фактор.

 Frowning Rolling Eyes

Това не ви ли притеснява?
Какво по-точно е притеснителното

# 479
  • Мнения: 10 664
Честно казано си представих, че след години, ако се разведа с мм, сигурно бих искала да имам второ дете, но не бих могла да намеря втори партньор и се светнах, че жените вече нямат необходимост от партньор, за да станат майки, и си казах "а, супер! отивам и си избирам", ама като прочетох това за донорите (въобще не ми беше минало през ум - мислех си, че има мъже, които в името на науката отиват и даряват сперматозоиди, както има такива, които отиват и даряват кръв или, че им плащат и за някои това е чиста професия)... Излиза, че донорите не са такива мъже, каквито си представях... Да имам дете от непознат мъж може да е ок, но от нетипичен мъж... Не го виждам ок.

Общи условия

Активация на акаунт