Паническо разстройство - 28

  • 86 119
  • 766
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 781
Момичета, споделете какво е вашето замайване/ световъртеж, по цял ден ли, как го чувствате, какво го провокира, какво го успокоява?

# 676
  • София
  • Мнения: 1 549
Момичета, споделете какво е вашето замайване/ световъртеж, по цял ден ли, как го чувствате, какво го провокира, какво го успокоява?
Моето е стягане в главата, все едно ми минават като ел.импулси през мозъка и усещам потъване и все едно ми се мести позицията на тялото като в лодка - легнала, седнала, права. Стягането ми е постоянно и това с люшкането, чувството за потъване е на моменти. От нищо не се провокира, за момента от нищо не се повлиява положително. Друго забелязах - като се събуждам усещам вибрации и треперене на лицето, някой с такова усещане ?

# 677
  • Мнения: 1 488
Веста, замайването ми е леко, причината мисля, че е умора, стрес.  Отминава ми бързо, като си почина.
Преди имах стягане на главата, гловоболие, стискане на зъби, болки в сърцето, болки в ушите, врата,раменете.... абе безкрайни симптоми на тревожност.

Венчо, ти налина 5 сеп. беше на преглед, не ти ли смениха АД? Явно това не е твоя АД.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 549

Венчо, ти налина 5 сеп. беше на преглед, не ти ли смениха АД? Явно това не е твоя АД.
Дарси, как помниш ... Simple Smile бях при невролог, да, но тя ме убеди да изчакам още месец да не го сменяме току така и да пия ксанакса на обяд, не вечер и в крайна сметка ми каза, че е най-добре да се консултирам с психиатър, защото тя не иска да ми изписва ей така каквото и да е само , за да мине номера. Записала съм си час за пси на 25ти да видим. Хубавото е, че страничните действия, които имах ми минаха, не съм толкова зле, но не съм и ок - все още с умора, главата, слабост и т.н
Скоро ще пускам и разни хормони за щито да видим там как се движи положението, че и това оказва влияние.
Ти как си ?

# 679
  • Мнения: 1 488
Венчо, радвам се, че си по-добре и ги няма гадните странични ефекти. Успех при психиатъра. Ти трябваше да започнеш с иследвания на щитовидната. Но почти 100% съм сигурна че е добре. Видях те във фб, млада и готина! Flowers Hibiscus

# 680
  • София
  • Мнения: 1 549
Венчо, радвам се, че си по-добре и ги няма гадните странични ефекти. Успех при психиатъра. Ти трябваше да започнеш с иследвания на щитовидната. Но почти 100% съм сигурна че е добре. Видях те във фб, млада и готина! Flowers Hibiscus
Мерси, Дарси Heart аз съм правила - откриха ми Хашимото с нарушена структура на жлезата и хвръкнали стойности на антителата, но тсх все още в норма и нищо не ми изписаха освен селен, сега просто трябва да правя контрола.

# 681
  • Мнения: 1 305
Дами ,които сте минавали през ямр,моля ви ,дайте ми съвет как да премина и аз.
Искам да отхвърля разни предположения,неяролога ми даде направление,фонда мо го одобри,намерих и 'отворен' ямр ,рационалното ми мислене знае,че няма нищо страшно,обачв като ме вкараха,ужаса ми беше огромен. В понеделник пак съм там.
Моля,давайте  съвети.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 549
Дами ,които сте минавали през ямр,моля ви ,дайте ми съвет как да премина и аз.
Искам да отхвърля разни предположения,неяролога ми даде направление,фонда мо го одобри,намерих и 'отворен' ямр ,рационалното ми мислене знае,че няма нищо страшно,обачв като ме вкараха,ужаса ми беше огромен. В понеделник пак съм там.
Моля,давайте  съвети.
Такам, аз първия път , понеже и на глава и на кръст съм ходила, когато беше на глава мъжът ми попълни бланка и го вкараха с мен пак така на отворен и ми държа ръката и ми говореше глупости. Вторият път бях сама и си броих и си казвах 300 лв са трябва да издържиш, че после ще трябва да го повториш... и така. Валидолче преди това и успех!

# 683
  • Мнения: 1 305
Vencho82, много ти благодаря ,че винаги ми отговаряш!
Flowers Hibiscus

И а се чудих дали да не взема приятеля ми а мен. Малко се двоумя дали няма да се разглезя,ама май ще е по -добре да не съм сама.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 549
Vencho82, много ти благодаря ,че винаги ми отговаряш!
Flowers Hibiscus

И а се чудих дали да не взема приятеля ми а мен. Малко се двоумя дали няма да се разглезя,ама май ще е по -добре да не съм сама.
Взимай го и не се притеснявай ! Казваш там , че си с паник атаки и би трябвало да няма проблем да го пуснат. Ти къде си на отворен ямр ? А казваш в понеделник си пак, първият път не си издържала ли ?

# 685
  • Мнения: 781
Дами ,които сте минавали през ямр,моля ви ,дайте ми съвет как да премина и аз.
Искам да отхвърля разни предположения,неяролога ми даде направление,фонда мо го одобри,намерих и 'отворен' ямр ,рационалното ми мислене знае,че няма нищо страшно,обачв като ме вкараха,ужаса ми беше огромен. В понеделник пак съм там.
Моля,давайте  съвети.
За какво го правиш ЯМР, за глава ли?

# 686
  • Мнения: 1 305
за глава,да.
Иначе нямаше да е чак такава драма.
Тревожна съм и се прозявам и въздишам , често си докосвам лицето...
 В спектър е отяорения ямр.
Днес ходих,ала още в началото се отказах

# 687
  • Мнения: 781
Замайване и световъртеж ли имаш?

# 688
  • София
  • Мнения: 1 549
за глава,да.
Иначе нямаше да е чак такава драма.
Тревожна съм и се прозявам и въздишам , често си докосвам лицето...
 В спектър е отяорения ямр.
Днес ходих,ала още в началото се отказах
Да и аз в Спектър, ще го пуснат с теб Simple Smile и нека ти говори, докато ти държи ръката. На мен ми казаха тогава, че могат да го спрат, ако ми е гадно и да продължим. То е на серии, като всяка серия е около 4 мин и ми казаха също, че е ок да спрат между сериите, ако ми е зле, не е ок да прекъсват серия, защото после трябва да я повторят. Дават ти едни памуци за ушите, звукът е като техно музика - тупца тупца Simple Smile казаха ми да не мърдам, обаче аз си мърдах пръстите на краката Simple Smile кураж, ще мине преди да се усетиш Simple Smile виж, аз сега съм така за взимането на кръв - толкова ми става зле, че отлагам ли отлагам, но трябва да се направи да му се невиди. Разбирам те, аз съм със зверска фобия от мед процедури, изследвания и т.н - синдрома на бялата престилка и щом аз съм се справила и ти можеш ! Kissing Heart

# 689
  • Мнения: 1 305
Замайване и световъртеж ли имаш?

...все едно съм ударена между очите. А понякога имам усещанетооо , че плувам .
 
И имам сковани мускули на ръцете  от месец насам и на краката ( понякога). Заради последното и болки в различни части на тялото ( челюст и болки в таза)  ми слагат диагноза фибромиалгия.

Обаче мен много ме е страх от множествена склероза или някакви стеснени съдове към мозъка,та затова е ямр. Искам да се успокоя , че не са тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт