Школи и индивидуални уроци за седмокласници

  • 65 319
  • 269
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 123
Ние бяхме в школа. Учителите като цяло не успяват да обърнат внимание на всички деца и ако детето умее да се скатава му се получава доста успешно. Затова решихме проблема като му намерихме учителка при която няма как да не учи,защото тя държи на работа си и винаги  получаваме обратна информация, ако има проблем. Засега това работи при нас успешно.

# 211
  • София
  • Мнения: 1 977
За английски специално препоръчвам много горещо Адванс. Дори дистанционно като бяха нямаше как да се скатават, а синът ми опитваше 😁 Учат сериозно, имат подход и наистина научават да използват езика. След 3 години там синът ми говори свободно, гледа филми на английски без приблем и общо взето знае го езика.

# 212
  • Мнения: 724
hetera, в кой филиал е било обучението но сина ви? В какъв финансов диапазон са цените за обучение, имате ли актуална информация?

# 213
  • Мнения: 577
Добре де, децата не се ли объркват? В школата се учи различен материал от този в училище и по други системи.

# 214
  • София
  • Мнения: 19 249
Подозирам, че в школата дръпват толкова бързо, че в у-ще си почиват в часовете.
Поне такива са моите далечни спомени отпреди 35 години (ходех на частни уроци веднъж седмично, без някаква конкретна цел, просто учителката беше предложила на родителите ми)

# 215
  • Мнения: 211
Децата изобщо не се объркват - обикновено на школата материалът върви малко по-напред. Всъщност взаимно се доразвиват школата и училището. А относно школа или учител - по математика според мен е по-добре учител, защото е много трудно да преподаваш на 10 деца с различно ниво на знания и на незнание. А по отношение на английския език - вече зависи от конкретния учител и школа. Аз съм много доволна от Аво - детето ходи 5 години. Миналата го записах на частни уроци - приятно му е, само с него се занимава учителят, но самия той признава, че на школата е научавал много повече ( и домашни, и взет материал). Така че зависи. При това моето е от скатаващите се.

# 216
  • Мнения: 577
А във Аво онлайн или физически е посещавало детето уроците?
Имам големи колебания относно английския- частни уроци ли, Ави или Адванс.

# 217
  • Мнения: 4 255
В Аво каква е цената тази година?

# 218
  • Мнения: 211
В Аво детето е посещавало първите години присъствено - най - добрият вариант, а след ковида година и половина основно онлайн. За него тази форма не беше много подходяща, защото той много лесно се разсейва, а след цял ден стояне пред компютъра, вече по английски не беше толкова ефективен. Иначе самия онлайн курс си течеше нормално. Всяка година единия срок е българин учителя, а другия - англоговорящ. В началото на мен не ми харесваше това, защото смятах, че детето няма да може да разбира добре, особено граматиката, но реално се оказа, че се потапят в езика, свикват на истинско произношение и да могат да разбират, не се изкушават да използват български думи, понеже няма кой да ги разбере (чужденците не знаят български). Преместих го на частен учител, само защото исках да гарантирам присъствено обучение ( а и часът нямаше да е удобен), но реално самото дете вижда, че не напредва както преди. Сега, зависи от учителя - ако е много сериозен и се учи много, вероятно няма да е по-лош избор от школа. Както и при школата не се знае дали няма да попаднете при учител, който не Ви допада. Но аз като цяло по-скоро предпочитам груповото обучение по език.
В Аво другото, което ми харесваше, беше обратната връзка - има си профил детето в сайта им и там виждам какво са взели днес, на кои страници, кое е за домашно, колко има на тест. За малко дете това беше голямо улеснение, защото той все щеше да е забравил нещо. Има и коментар на преподавателя - днес е без домашно, днес се справи много добре и т.н.
За цената - трябва да видите в сайта. Или най - добре да се обадите, защото май е различна за различните класове.
Успех, каквото и да изберете!

# 219
  • София
  • Мнения: 1 977
Синът ми ходеше в Адванс на Тодор Каблешков. Преподавателите им не са чужденци, но българският е забранен, всички говорят само на английски.
Тази година за дъщерята с отстъпка за ранно записване и учебниците 1165лв. но наистина има смисъл да се дават тези пари, поне моят опит го показва.

# 220
  • Мнения: 577
В адванс събота и неделя ли са уроците?

# 221
  • София
  • Мнения: 1 977
В адванс събота и неделя ли са уроците?
Не, през седмицата, пускат няколко групи за всяко ниво с различни графици и си избираш кой ти е удобен, два пъти в седмицата по чал и половина е.

# 222
  • Мнения: 577
Супер. Сега само остава да решим Адванс или Аво. Нещо удрям на камък за частни уроци. Или цената не ме устройва или попадам на много заети учители. Свободните пък обучават по вайбър, което ми е нещо несериозно. Та школа ще е.

# 223
  • Мнения: 211
Candy-Girl, може да се подпомогнете в избора, като видите коя от двете школи Ви е по-удобна като местоположение и часове. Защото това никак не е без значение, особено, ако часовете са през седмицата и трябва да се тича след/преди училище. Също, ако детето ходи само - кой маршрут е по-удобен и безопасен. Разбира се, други са най - важните неща при избора, но ако те са добре и в двата варианта, такива допълнителни критерии могат да наклонят везните.

# 224
  • София
  • Мнения: 12 233
Моите и трите са в АВО, като има варианти и през седмицата за първа и втора смяна, както и веднъж седмично уикенда.
Близначките са през седмицата, сега сутринта, защото са втора смяна, а малката е веднъж седмично в събота, тъй като през седмицата няма възможност.
Тя е на 13 г, ходи в АВО от две години покрай каките, тъй като се оказа ,че няма да плащам нищо за нея като трето дете. Харесва  и и определено напредна.
На близначките също им харесва повече когато са в група, преди това имаха частни уроци с учителка, която също харесваха, но с връстници им е по-забавно определено в часовете Simple Smile Те са на 16 г.

Общи условия

Активация на акаунт