ДУБАЙ - тема 13

  • 131 570
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 9
Здравейте дубайци,
Миналата година водих сина си, който беше на 7, за рожденния му ден в Дисниленд-Париж за 2 дни. За 8-годишнината му искам да го заведа на друго място с увеселителен парк за 2-3 дни. Дали Дубай е подходящо място? Има ли увеселителен парк, в който ще си прекараме добре 2-3 дни в края на март?

# 976
  • Мнения: 2 218
Привет,някой да сподели по това време на годината дали е достатъчно топло да се излежаваш на шезлонг  и къпане в открити басейни?За водата на плажа четох,че е студена,но тази в басейните на хотелите става ли за деца?

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 08:47 от Calabria

# 977
  • Мнения: 1 602
Някой да се е качвал на Dinner in the sky в сесията от 17 до 18:30? Ще се радвам да сподели впечатления.

# 978
  • Мнения: 73
Има ли някой ,който е пътувал с туристическа агенция да сподели от коя е доволна ,на по-ниски цени   Thinking

Здравей Simple Smile
Горещо препоръчвам Арт Травъл, много коректни, добри условия и сравнително ниски цени.  Пътувам с тях от години навсякъде и винаги всичко е било на ниво Simple Smile

Привет,

По-принцип идеята на групата е за самоорганизация на пътуването до Дубай Simple Smile
Моето лично мнение е, че можеш ако имаш достатъчно време и желание разбира се, да си организираш сам това пътуване. Групата е подбрала толкова добре информацията и така добре е структутирана, а и винаги можеш да си зададеш въпроса ако нещо не ти е ясно Simple Smile
Аз в началото също мислих да използвам услугите на агенция, но след като се поразрових установих, че това което предлагат е двойно, че и тройно по-скъпо от това, което можеш сам да си организираш. Има много препоръки за хотели, атракции и забележителности, които са интересни и могат да се посетят също са описани. Ваучери и билетите са на много добри цени. Ще ти дам само един пример за сравнение: от агенция  ти искат 50-60 euro за сафари на човек, с ваучер от препоръчаните се предлагат на цена от 75 лв за двама, ако искаш да ви вземат от хотела(VIP safari) е 100 лв за двамата. Това е само един пример и каква разлика има само Simple Smile)

# 979
  • варна
  • Мнения: 564
Има ли някой ,който е пътувал с туристическа агенция да сподели от коя е доволна ,на по-ниски цени   Thinking

Здравей Simple Smile
Горещо препоръчвам Арт Травъл, много коректни, добри условия и сравнително ниски цени.  Пътувам с тях от години навсякъде и винаги всичко е било на ниво Simple Smile

Привет,

По-принцип идеята на групата е за самоорганизация на пътуването до Дубай Simple Smile
Моето лично мнение е, че можеш ако имаш достатъчно време и желание разбира се, да си организираш сам това пътуване. Групата е подбрала толкова добре информацията и така добре е структутирана, а и винаги можеш да си зададеш въпроса ако нещо не ти е ясно Simple Smile
Аз в началото също мислих да използвам услугите на агенция, но след като се поразрових установих, че това което предлагат е двойно, че и тройно по-скъпо от това, което можеш сам да си организираш. Има много препоръки за хотели, атракции и забележителности, които са интересни и могат да се посетят също са описани. Ваучери и билетите са на много добри цени. Ще ти дам само един пример за сравнение: от агенция  ти искат 50-60 euro за сафари на човек, с ваучер от препоръчаните се предлагат на цена от 75 лв за двама, ако искаш да ви вземат от хотела(VIP safari) е 100 лв за двамата. Това е само един пример и каква разлика има само Simple Smile)


От къде мога да закупя такива ваучери 100 лв за двама за сафарито.Моля за линк.

# 980
  • Мнения: 73
Има ли някой ,който е пътувал с туристическа агенция да сподели от коя е доволна ,на по-ниски цени   Thinking

Здравей Simple Smile
Горещо препоръчвам Арт Травъл, много коректни, добри условия и сравнително ниски цени.  Пътувам с тях от години навсякъде и винаги всичко е било на ниво Simple Smile

Привет,

По-принцип идеята на групата е за самоорганизация на пътуването до Дубай Simple Smile
Моето лично мнение е, че можеш ако имаш достатъчно време и желание разбира се, да си организираш сам това пътуване. Групата е подбрала толкова добре информацията и така добре е структутирана, а и винаги можеш да си зададеш въпроса ако нещо не ти е ясно Simple Smile
Аз в началото също мислих да използвам услугите на агенция, но след като се поразрових установих, че това което предлагат е двойно, че и тройно по-скъпо от това, което можеш сам да си организираш. Има много препоръки за хотели, атракции и забележителности, които са интересни и могат да се посетят също са описани. Ваучери и билетите са на много добри цени. Ще ти дам само един пример за сравнение: от агенция  ти искат 50-60 euro за сафари на човек, с ваучер от препоръчаните се предлагат на цена от 75 лв за двама, ако искаш да ви вземат от хотела(VIP safari) е 100 лв за двамата. Това е само един пример и каква разлика има само Simple Smile)


От къде мога да закупя такива ваучери 100 лв за двама за сафарито.Моля за линк.


Здравей,
на първата страница на темата има няколко линка, които са към различни сайтове за ваучери :


А това е линка за сафарито --> https://www.groupon.ae/deals/luxury-tours-4
Имай в предвид, че не от всички хотели в Дубай ще могат да ви вземат. В този случай: "Pick up is not available from Jebel Ali, Dubai investment Park, Ibn Batuta, Jumeirah Village Circle, Jumeirah village Triangle, Sports city and Discovery Garden" ...Така, че чети внимателно, за да няма изненади Wink
Ако искаш разгледай и другите оферти Simple Smile все пак аз съм ги гледала на бързо и просто сравнявах колко е разликата на услугите.
Има много добри оферти и аз лично ще се възползвам от тях, не само за сафари, а и за други места, които искам да посетя Simple Smile


Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 15:49 от Galya89

# 981
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Да се похваля: закупих сафари, вечеря на круиз по марината, разходка из дубай с билет за рамката, бурж халифа -124 етаж. Мисля февруари да купя някой друг ваучер за храна. Някой ходил ли е в една ледена зала с фигури от лед, яде се на ледена маса, раздават ти дрехи, дали е интересно?
Колко време е пътя до Абу даби с автобуса? В колко ч. е най-ранния автобус. Искам само да отидем до джамията и да се върнем. Дали може да се случи до 13-14 ч?

# 982
  • Мнения: 1 326
Аз съм била в тази ледена стая- кафе. Беше в един търговски център. На мен ми беше интересно, обаче сестра ми даваше зор, щото й беше студено въпреки дрехите, и не  била дошла в Дубай да студува😁
Дават ти шуба, шапка, ботуши и ръкавици. Аз бях купила някакъв ваучер с включен горещ шоколад и пуканки правени в течен азот(или нещо такова) има сняг,  ледени фигури навсякъде, но май ги сменят периодично. Има музика, но определено не можеш си пиеш шоколада дълго време 😨😁
П. П. Заведох я и на "Формула Роса" /Ферари уорд /та и там и се изправи косата 🤣

# 983
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Аз съм била в тази ледена стая- кафе. Беше в един търговски център. На мен ми беше интересно, обаче сестра ми даваше зор, щото й беше студено въпреки дрехите, и не  била дошла в Дубай да студува😁
Дават ти шуба, шапка, ботуши и ръкавици. Аз бях купила някакъв ваучер с включен горещ шоколад и пуканки правени в течен азот(или нещо такова) има сняг,  ледени фигури навсякъде, но май ги сменят периодично. Има музика, но определено не можеш си пиеш шоколада дълго време 😨😁
П. П. Заведох я и на "Формула Роса" /Ферари уорд /та и там и се изправи косата 🤣
май се отказах, права е сестра ти - отиваме на топличко

# 984
  • Мнения: 73
Да се похваля: закупих сафари, вечеря на круиз по марината, разходка из дубай с билет за рамката, бурж халифа -124 етаж. Мисля февруари да купя някой друг ваучер за храна. Някой ходил ли е в една ледена зала с фигури от лед, яде се на ледена маса, раздават ти дрехи, дали е интересно?
Колко време е пътя до Абу даби с автобуса? В колко ч. е най-ранния автобус. Искам само да отидем до джамията и да се върнем. Дали може да се случи до 13-14 ч?

Браво на теб Simple Smile
А билетите с ваучери ли си закупи или не Simple Smile и ако може да споделиш агенцията или мястото, от които си ги взела. Въпреки, че имаме доста време, защото ние ще пътуваме април месец, искам да си набавя колкото се може повече от нещата. А за Абу Даби и аз така съм преценила да отидем до джамията, но четох и много хубави отзиви за плаж  там - Садият бийч и Яз бийч. Това, което видях от снимки много ми хареса и мисля да ги посетим, зависи как се движим с времето разбира се Simple Smile
А като информация, което съм събрала за автобусите до Абу Даби е това:
От Дубай до Абу Даби има два автобуса: E100 от Al Ghubaiba Bus Staiton до Abu Dhabi Bus Station ( Отпътуване на всеки 15 минути.) и E101 от Ibn Battuuta Metro Staiton до Abu Dhabi Bus Station (Заминаване всеки час) . Времето за пътуване е около 1 час и 45 минути. Цената на билета е от 20 до 50 дирхама, в зависимост от нивото на комфорт в автобуса.

# 985
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Билетите за рамката влизат в цената на екскурзията и Дубай - 99 AED от Cobone

# 986
  • Мнения: 73
Билетите за рамката влизат в цената на екскурзията и Дубай - 99 AED от Cobone
 

Благодаря! А другите- сафари, круиз и т.н пак ли от там Simple Smile
Между другото, сега се сетих има едно приложение за телефон - Dubai transit, което може да ви е много удобно. Това е офлайн приложение- график на автобуси, метро, фери и т.н. Показва ти от как да стигнеш от т.А до т.Б - маршрутните разписания, номер на автобус, спирка и за колко време. Има и цена за тоя маршрут, но не знам до колко е актуална.

# 987
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Сафари, круиз и екскурзия из Дубай от Rayna tours

# 988
  • Русе
  • Мнения: 96
Здравейте, снощи се върнах от Дубай, ако имате въпроси и мога да помогна - питайте. 😊😎☺

# 989
  • Мнения: 3 382
Здравейте, снощи се върнах от Дубай, ако имате въпроси и мога да помогна - питайте. 😊😎☺
Добре дошла!
Ще споделиш ли как е времето,  става ли за плаж?

Общи условия

Активация на акаунт