Рим - 17 тема

  • 86 913
  • 736
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 063
На първа страница има приложение за такси, изпробвано.
Също така може да се огледате за стоянки около хотела ви, там винаги има таксита, ние така си взехме последният път.
Най-големите фирми
Радио такси 3570
Ла Капитале 063570, 064994
Други фирми
Пронто такси 066645
Тевере 064157
Козмо 068822

bib4eto90 със сигурност ще помогнеш  Hug
Съветът за обувките е много добър, възможно най-удобните, дори и да са стари. Още помня второто си посещение в Рим, когато реших да отида с почти нови обувки, колко горко плаках  Mr. Green от болки в краката и се наложи дори последният ден да нося обувките на дъщеря ми, които бяха с номер и половина по-големи от моите. От тогава никога такава грешка не съм направила.

# 151
  • Мнения: 68
Здравейте!
Благодаря на всички за полезната информация, която получих в темата. Съвсем скоро ми предстои пътуване до Рим, но имам едно притеснение, свързано с прибирането - трябва да бъдем на летището в 6, но откъде можем да вземем такси освен от центъра има ли начин да го поръчаме до адреса, на който сме настанени?

Мари72, винаги можете да помолите рецепциониста на хотела да ви поръча такси с точен час за следващия ден.

Lady Vengeance с толкова много ходене, честно казано обувките трябва да приличат на облаче. След като се прибрахме още 3 дни ме боляха краката, та докато най-накрая разберат, че няма да ги мъча толкова много в скоро време Simple Smile

# 152
  • Мнения: 1 122
Здравейте!
Благодаря на всички за полезната информация, която получих в темата. Съвсем скоро ми предстои пътуване до Рим, но имам едно притеснение, свързано с прибирането - трябва да бъдем на летището в 6, но откъде можем да вземем такси освен от центъра има ли начин да го поръчаме до адреса, на който сме настанени?
Ако сте близо до Термини, в около 5.40 тръгва автобус към Чампино - 4.90€ на човек (предполагам, че ще летите с Райън в 8.00). Автобуса пристига на летището в около 6.10- 6.15 и имате предостатъчно време да минете паспортна и секюрити проверка. Че и да почакате. Simple Smile

# 153
  • Мнения: 702
девойки, моля ви за помощ, преди време някоя беше споделила, че не резервира вече през airbnb, заради такси и че вземат веднага парите, а през друг сайт, моля ако може пак да го сподели, че тогава не съм го запаметила.
Благодаря и извиняваите че не е по темата

# 154
  • Вестерос
  • Мнения: 38 410
booking?

# 155
  • Мнения: 1 122
Да не е amoma.com? Сещам се и за wimdu.com- немски сайт- пак предлага апартаменти.  Имаше и някакви ... holiday homes или holiday apartments...

# 156
  • Мнения: 702
благодаря ви момичета  bouquet, Тифани не е букинг, този го знам  newsm78 че и го ползвам понякога Simple Smile
Galettta ще видя немския, благодаря ви

# 157
  • Мнения: 3 294
Здравейте Simple Smile
Дойде ред и на второто ни посещение в Рим , преди две години бяхме там и обиколихме почти всичко набелязано Simple Smile Сега основно посещението ни е с цел концерта на ЮТу и огромно количество сладолед и пици Simple Smile Имам няколко въпроса , първия е за трансфера . Кацаме на Фиуминчино и предния път ползвахме автобусите на Теравижън от стоянката в ляво от изхода на летището , от гишетата там си закупихме билети . Сега на същото място ли спират и по същия начин ли се закупуват билети ?
Единствено Вила Боргезе не успяхме да посетим предния път пт всичко набелязано , за нея билети има ли и къде се закупуват ?
Обмислям ако имаме време да посетим и зоологическата градина , ще се радвам да споделите впечатления от нея Wink
И разбира се времето , ще сме средата на юли месец и от сега се подготвяме за бегата , която но очаква 😁 Ще се радвам да споделите какво е усещането през жаркото лято в Рим Simple Smile

# 158
  • Вестерос
  • Мнения: 38 410
Вила Боргезе е парк, билети за Галерия Боргезе трябват. Предварително се закупуват. В първи пост има инфо.

# 159
# 160
  • Мнения: 790
Прибрахме се след прекрасен римски уикенд. Много благодаря за помощта и съветите в темата.
За краткото време , с което разполагахме, успяхме да се насладим на много места, без да правръщаме почивката в паркур  Laughing.
Споделям за хоп он- хоп оф автобусите
Скрит текст:
- идеята ми , да ги използваме за транспорт беше добра. Пристигнахме на Чампино с полета на Райън, след това трансфер със Сит бус. Слизайки на Виа Марсала, веднага се качихме на туристически автобус и направихме една обиколка за около час и нещо. Приятно е, на открито, настройваш се и правиш страхотни снимки от високо. Слязохме на Барберини и се настанихме/имахме уговорено ранно настаняване/, хапнахме и душите се върнаха в тялото. Оттам вече с метрото към базиликата св.Петър - в най горещите часове, но пък опашката беше малка - не повече от 30 мин сме чакали за проверка, а за асансьор - около 10. След нас опашката беше много по дълга.Напразно бях накарала мъжете да бъдат с дълги панталони, всичко живо беше по бермуди, жените с къси поли и потници и изобщо не видях някого да върнат.
На следващия ден сутринта обикаляхме пешеходно близките площади и забележителности и след това пак на туристическия автобус - първо до Колизеума. След него за още една спирка /наистина са на 10 минути и са удобни/ до Циркус Максимус - да видим Устата на истината, чия точна ръка ще отсече. Оттам - по най-приятната уличка,Clivo di Rocca Svella към портокаловата градина. Повечето посетители бяха местни, имаше младоженци, които се снимаха сред дърветата. На Авентинската ключалка имаше опашка от поне 20-25 души, която вървеше бавно заради опитите на хората да снимат с телефоните си. Пак на туристическия автобус към пиаца дел Пополо и след това в "махалата" до Треви. За мен този начин на придвижване беше добър,а и забавен вариант. Аудиото не струва, някои автобуси са без сянка отгоре, а последните курсове вечер са препълнени.

# 161
  • Мнения: 2 063
Тай кои хоп он- хоп оф  автобуси  избра в крайна сметка?  Ще ги сложа в следващата тема на първа страница, май до сега само ти си дала отзиви за тях.
Радвам се, че сте си изкарали добре. Hug

# 162
  • Мнения: 790
  Избрах - City sightseeing Rome по няколко причини:
-тръгват от Виа  Марсала7, а ние имахме билети за шатъла на Ситбус. Като слязохме, просто направихме 2 крачки и се качихме
-оперират най до късно - последният тръгва в 1930 и са на малък интервал - наистина са на 10 минути
- в събота до 15ч минават през фонтана Треви, а след този час и в неделя - през пиаца дел Пополо, което дава различни възможности за разходки. Имат схема в сайта.
- част от автобусите са покрити със сенник
Минусите са - лошо аудио, препълнени на последните курсове вечер, няма разлика в цените на онлайн билетите и на място, относително висока цена/ спрямо Испания например е двойно/

# 163
  • Мнения: 1 194
Моля за помощ  Simple Smile
Влязох в сайта на Колизеума, за да направя резервация за детето /14 год./, но виждам две еднакви опции за резервация по 2€.
Коя от двете трябва да взема?

# 164
  • Мнения: 1 122
Моля за помощ  Simple Smile
Влязох в сайта на Колизеума, за да направя резервация за детето /14 год./, но виждам две еднакви опции за резервация по 2€.
Коя от двете трябва да взема?
Резервация може да избегнете, ако си вземете Рома пас - за 48 часа е с 1 музей/обект + гр. транспорт, за 72 часа е с 2 музея/обекта + гр. транспорт и ползвате намаление за други обекти (някъде и 50%) и пак избягвате опашките. Може да си го закупите сега и да си го вземете на място от конкретен пункт. А и детето така е без пари. Тези 2€ мисля са заради онлайн резервацията.

Общи условия

Активация на акаунт