Идва денят на детето, а мамите от ИБ вече стягат багажа за морето.

  • 38 410
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Като ви чета и усещам как не съм сама в джаза Simple Smile само на мен ли ми се струва , че всички деца на парка са нормални , а моя бавно разбиращ се .
Да питам каква може да е причината за нощно напикаване , от миналото лято няма памперс и обедния сън не се напикаваше , вечерния рядко обаче от края на януари започна и обедния и вечерния да пишка ( по малко , не е пълен памперса ама поне веднъж се е изпуснал ) Връщам лентата назад и няма никаква промяна или стрес преживял януари .
Меци щом се е пуснал ще проходи , най вероятно е много предпазлив .
И в този ред за миналия рожден ден му купихме тротинетка с голям мерак , цяла година само я дърпаше с ръка и накрая я скрих за 2 месеца . Сега я извадих и като я подкара няма спиране , да му се неначуди човек на това дете .
Пънче ако знаеш колко още ще се правиш на маймуна само и само да се наяде , ами после памперс пак маймуна . Мисля , че да изгледаш и възпиташ един индивид е съсипване на нервите от притеснение .
Цвете колко още зъба му останаха на Вили , подозирам ,че като ги извади и ще проговори и ще се кротне Simple Smile пожелвам ти го .
Моме тук винаги ги водят болни , вече съм свикнала , като се разболее едно всичко до седмица се е заразило . Поне вкупом ги карат вирусите . Аз го спирам само ако не се чувства добре и има Т.  От другия септември като тръгнем училище пък не ми се мисли , няма болен няма здрав там трябва да си .

# 46
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
И Ема сред пребитите - гониха се с баща си и само чух как се нацели във врата... брадата й е синя...
За ходенето и "моженето" - различни са във всичко...

# 47
  • NE
  • Мнения: 10 999
Чери Това е и моята надежда, че зъбите го дърпат назад.
Избиват последните два кътника като сме на най-последните връхчета, но нервите ми ме издържат. Добре, че бебето е кротко.

# 48
  • Мнения: 4 087
Ивейн никога не е падала сериозно пупу, мнооого е предпазлива и никога не се мятка или да прави нещо без да е сигурна. Именно и това, според мен забави самостоятелното прохождане, просто когато е несигурна не го прави и това е, докато не се усети сигурна и стабилна, не се пусна вкъщи, а заради по-неудобните обувки  навън, чак след като ги сменихме, може би беше към година и 9 м.


Аз се връщам от преглед, Ще се следим само този месец, иска и спермограма от мъжът/сефте/. Иска да правим инсеминация във Варна, ама аз не искам. Ще видим какво ще стане накрая. Аз ако е инсеминация, направо по-добре ин витро, ама нито ми се пътува, нито мисля че има голям смисъл от това, а ин витро не искам да правя изобщо. Имам заделена заповед от фонда, която мога да ползвам, ама....ц. Вика ме на 23ти, днес видя хубаво фоликули 4-5 тръгнали , един по-големичък, матката била добре, нямало помен от полипа. Общо взето всичко ок, ама.....

Зъболекарят мина кофти- 1 час рови в зъба, сложи някакво лекарство и утре пак ще продължи. Каза, че уж щяло да ме понаболява, вероятно доста.....за сега - нищо  newsm78

# 49
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Алексче,Бени днеска говорих с доктора и ми каза да си направим предварително тестове за алергии за упойки и кръвни изследвания.В болницата уж нямало нищо да му правят.
Меци,според мен си е напълно добре Здравко.Ще се пусне сам скоро ще видиш.Дени се пусна на 1,3 сам.
Цвете,да минава скоро ръчичката на Вили.
Месечинка,ооф,милия Борко.Добре,че не се е ударил лошо.И аз като падне понякога реагирам като теб и после съжалявам.
Аз днеска водих Дени при педи за мерки и теглилки.На 4,8 месеца е 112 см,20 кг.Прегледа го и каза,че е здрав и дано се задържи така до 23.05.и мине успешно операцията.
Прахче,утре и аз съм на зъбар след обяд,че ми падна една коронка от зъба вчера.Надявам се да е само тя и да нямам за правене друго.

# 50
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Добре де теста за алергии разбирам ,ама да те карат и кръвни изследвания да си носиш предварително не го вдявам. При влизане в болница си има определени изисквания-правят се определени изследвания. Слав като му махнахме сливицата беше насрочен за понеделника. В неделята се събуди със залепнали очи. Очен си му изписа лечение, но в понеделника си отидохме в болницата и доктора го прегледа, пусна изследванията и понеже бяха добри го оставиха за след 2 дена. Колкото да му оздравеят очите. И понеже си беше вече с направени изследвания, а беше и най-малък го вкараха пръв в операционната.
За теста за алергии принципно си трябва предварително консултация с анестезиолог и той дава списък за какво да се тества човека. Какъв е смисъла да се плаща тест за упойки, ако анестезиолога не работи с такива. На Слав такъв тест не е правен. Упоиха го с газ.  Анестезиолога само го качи на кантар да види колко тежи, за да знае как да си дозира упойката. Залъгаха го,че ще надува балонче и на третото вдишване беше заспал.
Кво са ще си ви източат на макс пътеката пък вие ще си занесете каквото им трябва и ще си спестят 10-15 лв за изследвания. Пффф плачевно е здравеопазването  #Cussing out
Вкъщи е филма кихавици и сополи 2-ра част. Мъжо от снощи размота една голяма ролка кухненска хартия. Вируса е просто чудо. А Бубето нощес кашляше от секрета много странно. Звучеше като стъргане на ламарина. Давах и фенистил посред нощите да не ми направи някой спазъм. Днес не кашля изобщо.

# 51
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Поспаланче,такова е здравеопазването ни.Снощи се скъса едно въже и колега си удари крака с телфера и ходиха до спешното.Оказало се,че няма рентген през нощта и трябвало утре да отиде при личния си лекар.
За изследванията доктора ни даде какво точно трябва да направим,за да отидем направо за операция на 23-ти.

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 00:59 от danaeka

# 52
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Тук много ни се чудят защо сме се махнали от Европа, за тях Европа им е нещо като обетована земя, без реална представа как се живее там... още повече се потрисат като разберат, ме нямаме нито познати, нито роднини преди да се преместим... ако трябва да кажа реално тук сме много по-спокойни, единственото за което се тревожим са финансите, защото освен че почваме от нула (дори чаши си купувахме), плащаме и наем, което в бг не ни се случваше... Та, така - има правила, които се спазват и всичко останало се свиква, бавно, но се свиква  Peace

# 53
  • NE
  • Мнения: 10 999
Бени Свиква се, няма как. Ема е прекрасна на италиански. Heart Eyes
Дани Според мен ще ви пуснат отново изследвания в болницата, ама ей тъй да ги имате. Аз бих ги направила за да минава и заминава. Много ви се протака тази операция. Успех. Hug

Ръката е по-добре, вече няма отток. Но я пази и плаче да му помагам за това-онова. Как си саботира тръгването на градина не е истина.

# 54
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Привет, нещо съм изтървала новата тема  newsm78
Поспаланчо, благодаря за новата тема, както и на Пънчето за заглавието  Hug bouquet
При нас нищо ново, освен че вчера пристигнаха ролерите, които бях поръчала за Алекс и Иви /подаръци за първи юни/ и вчера 3 часа учих Ивайла, та се изморих и аз с нея. Дано до края на лятото се научат - батко и предполагам ще го направи, вчера ме изуми и тя колко бързо се правя, та предполагам, че ще се случи.
Знаете за недоволството ми от у-ките на Иви, след едни нови събития в групата /интриганство от страна на някоя майка, която не се стърпява да се натегне/, съм предприела действия за сдобряване, защото доста мислих и реших, че всъщност чувствата и размислите на майките не са толкова важни, утре организирам нещо като родителска среща, на която надявам се да се разберем най-накрая и да работим за децата, защото следват двете най-важни години, а именно - подготвителните.
Това е, хубав и усмихнат ден  Hug

# 55
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Цвете,аз ще си ги направя,а ако ще пак да му ги пуснат в болницата.Яд ме е само,че всичко се плаща,а аз излишни пари нямам.Баща му като гледам май само се пише такъв,а дори и хотела ще платя аз накрая сигурно.
Рокси,при нас пък в групата имало нова госпожа,която замества едната им госпожа и Дени много я харесал и нея.Сега обаче не е на ДГ заради операцията,а и след това няма да е известно време и само ме пита дали ще е тя като се върне и той.Аз мисля,че ще е тя обаче,защото тяхната едната госпожа паднала и си счупила крака и е болнични.

# 56
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Цветенце а иначе сега покрай ръчичката по-кротичък ли е Вили?

# 57
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Имам едно мислене - кога според вас децата създават приятелства? Но по-сериозни... моите спомени за след 2-3 клас, Т.е. Около 10 годишна възраст... това по повод на факта, че от как си тръгна от класа приятелчето на Ема, тя не е приятел с никой конкретно, играе с децата, но не конкретно с някой... вярно е, ме другите де познават от преди училище и нямат да учат език, но все пак...

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Бени, аз лично си спомням за 1-вото ми приятелство още от детската градина. До скоро поддържахме връзка с момичето, сега се премести в друг град, но се чуваме Simple Smile
Аз съм в джаза. Атанас беше 7 дни на АБ и сега пак е болен. Изглеждаше здрав точно 2 дни. Аз също съм на АБ, който имам съмнения, че не ми помага. Ходя по лекари, уча с Атанас в къщи, абееее стига съм се оплаквала 😀

# 59
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Моята първа най-добра приятелка е точно от тази възраст 4-5 години. Разделихме се на около 10 годишна възраст, защото ние сменихме местоживеенето, но се виждахме през ваканциите. В тийн годините вече се отдалечихме изцяло, но още имаме някакъв контакт.

Общи условия

Активация на акаунт